نکات تولید محتوای متنی : 9 نکته ای که باید بدانید

نکات تولید محتوای متنی

رعایت نکات تولید محتوای متنی وب یکی از قدرتمندترین ابزارهای بازاریابی است که یک شرکت در اختیار دارد. اگر این کار را درست انجام دهید باعث افزایش آگاهی از نام تجاری را افزایش می دهید ، احتمال به اشتراک گذاشته شدن محتوایتان را افزایش می دهید و اعتماد و اقتدار را با مخاطبان خود برقرار می کنید.

این کار را اشتباه انجام دهید و علاوه بر اتلاف وقت و منابع ، مشتری های احتمالی را از دست می دهید.

نکات تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی با نوشتن به صورت آفلاین بسیار متفاوت است. بیشتر بازدیدکنندگان وب سایت به طور متوسط فقط 20 تا 28 درصد کلمات یک صفحه را می خوانند ، بنابراین شما فرصت کمی برای ایجاد حداکثر تأثیر را دارید. با توجه به این نکته ، ما نکاتی را برای کمک به شما در نوشتن بهتر محتوای متنی تهیه کرده ایم.

1. عنوان های عالی ایجاد کنید

نکات تولید محتوای متنی
نکات تولید محتوای متنی

یکی از مهمترین نکات تولیذ محتوای متنی عنوان ها می باشد که شما اگر درست رعایت کنید، باعث می شود اثر گذاری محتوای شما چند برابر شود.

برای اینکه مردم مطالب شما را بخوانند ، باید آنها را با عناوینی جذاب و خلاقانه را جلب کنید. همچنین عناوین خبری شما باید دقیقاً همان چیزی را که در مورد آن می نویسید ،برقرار کنند.

عنوانی که ما برای این پست وبلاگ استفاده کرده ایم مختصر است ، و انتظار واضحی از آنچه با خواندن آن خواهید آموخت را بیان می کند. از زبان گنگ و مبهم بپرهیزید. درعوض ، سعی کنید مختصر ، خاص و حتی برانگیزاننده باشید.

2. با جملات و پاراگراف های کوتاه ساده کنید

در دومین قسمت از نکاتی برای بهتر شدن تولید محتوای متنی می خواهیم به تعداد کاراکتر هایی که در محتوا به کار میبرید اشاره کنیم،

بیشتر بخوانید :   تولید محتوا در حوزه خبری

جملات کوتاه یک واجب است. آنها در رساندن نظر شما موثرتر هستند. در حالت ایده آل ، شما نباید بیش از 20 کلمه در هر جمله را رعایت کنید ، اما اگر متوجه شدید که در حال اجرا هستید آن را با یک ویرگول یا نقطه از هم جدا کنید و در سطر جدید بنویسید (همانطور که در اینجا انجام داده ایم).

تجزیه و تحلیل متن خود به پاراگرافهای شسته و رفته یک ترفند مهم دیگر است. در یک پاراگراف نباید بیش از پنج جمله داشته باشید. مهم نیست که اگر ایده خود را تمام نکنید شما می توانید یک وقفه طبیعی خوب پیدا کنید ، یا مکث کنید و موارد را در پاراگراف بعدی انتخاب کنید.

همچنین شروع یک جمله با نوع کلماتی که ما در مدرسه به آنها آموخته ایم هرگز از آنها استفاده نکنیم بسیار خوب است. اگر جملات را با وضوح بیشتری بهبود ببخشید و با لحنی که می خواهید طرح کنید مغایرت ندارد ، شروع جملات با ربط های هماهنگ مانند “و” ، “اما” و “یا” مناسب نیست.

3- به خوانندگان تصویری تجسم دهید

مغز رنگ را دوست دارد ، بنابراین از تصاویر ، نمودارها یا نمودارها برای شکستن متن و نشان دادن نکات خود استفاده کنید. فیلم ها و تصاویر جذاب بصری که متن را تقویت می کنند می توانند برای خوانندگان راحت باشند و فرصتی برای مدتی تغییر رسانه ها فراهم کنند.

گرافیک مناسب همچنین می تواند راهی مفید برای کمک به خوانندگان در درک ایده های پیچیده ای باشد که با متن خود منتقل کرده اید. پس در نکات تولید محتوای متنی حتما رعایت کنید

4:تاثیر کامنت بر محتوای متنی

تاثیر کامنت بر محتوای متنی
نکات تولید محتوای متنی

در چهارمین نکات تولید محتوای متنی می خواهم به تاثیر کامنت بر سئو برای شما بگویم، هچوقت کامنت را دستکم نگیرید چون اگر شما به خوبی از کامنت استفاده کنید می توانید سایت خود را از لحاظ کاربران به مراتب بهتر جلوه بدهید.

اگر خودتان نمیتوانید برای سایتتان کامنت بگذارید ما می توانیم با آی پی های متفاوت برای سایت شما کامنت بگذاریم و باعث افزایش نرخ تبدیل صفحه باشیم برای خرید کامنت برای سایت به این صفحه بروید

بیشتر بخوانید :   مفهوم سئو چیست ؟

5. محتوای خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید

یکی از بزرگترین نکات در مورد محتوای متنی ، قابل کشف بودن آن است. پخش کردن کلمات خود با کلمات کلیدی و عباراتی که مشتریان بالقوه شما در جستجوی آن هستند ، به شما اطمینان می دهد که محتوای شما از نظر واژه ها رتبه خوبی داشته باشد. همچنین به مشتری و چشم انداز سایت شما کمک می کند.

پس از حضور ، باید محتوای مفیدی داشته باشید که برای آن اصطلاحات جستجو کاربرد داشته باشد ، بنابراین می توانید آنها را به خواندن ادامه دهید. درج پیوند به اطلاعات بیشتر – چه از طریق سایت خودتان و چه از سایت های خارجی – تجربه غنی تری را برای خواننده ایجاد می کند ، در عین حال محتوای شما را برای موتورهای جستجو جذاب تر می کند.
حتما این رو از یاد نبرید که در نکات تولید محتوای متنی همیشه به خودتان یاداور باشید که محتوا را اول به مخاطب خود می نویسید و بعد برای گوگل.

6. دعوت به عمل را فراموش نکنید

هر محتوایی که ایجاد می کنید باید فراخوان عمل داشته باشد. آیا در سایت شما وبلاگ های دیگری وجود دارد که با آنچه خواننده به دنبال آن است مرتبط باشد؟ اگر چنین است ، آنها را به آن سمت هدایت کنید (مانند آنچه در زیر انجام داده ایم). آیا می خواهید خوانندگان نظر خود را ارسال کنند یا به محصولات شما نگاه کنند؟ در این صورت ، با ارائه پیوند از آنها بخواهید که این کار را انجام دهند.

اگر هیچ چیز دیگری نیست ، می خواهید آنها را وادار کنید تا محتوای شما را با دیگران به اشتراک بگذارند. بهترین راه برای انجام این کار (جدا از ایجاد محتوای جذاب) داشتن دکمه های اشتراک برای همه کانال های رسانه های اجتماعی است.
همچنین شما میتوانید از خدمات سفارش تولید محتوای متنی وب همیار استفاده کند

7: استفاده از ویدیو در متن:

video hosting
نکات تولید محتوای متنی

به شدت توصه می کنم اگر امکان گذاشتن ویدیو بر محتوای متنی را دارید حتما این کار را انجام دهید چون بیش از اندازه به شما کمک خواهد کرد تا محتوای شما رتبه بگیرد. پس حتما در نکات تولید محتوای متنی رعایت کنید.

بیشتر بخوانید :   انواع محتوای متنی

اگر شما اهمیت و تاثیر ویدیو بر سئو رو نمیدانید حتما توصیه می کنم این مقاله رو بخوانید.

8: استفاده از پادکست در محتوا:

یکی از محتوا های کاربر پسند وجود پادکست در متن می باشد که کاربر از وجودش لذت میبرد و عاشق سایت شما می شود چون شما ارزشی برای مخاطبان خود قائل هستین و این کاملا مشهود است و همچنین تاثیر پادکست بر سئو خیلی زیاد است و رتبه بندی صفحات شما تاثیر دارد.

9: محتوای متنی خود را مرتب و تمیز نگه دارید

اگرچه این توصیه خوبی برای انواع نوشتن است ، اما به ویژه هنگام نوشتن برای وب بسیار مهم است. همیشه سعی کنید:

  • از کلمات غیرضروری صرف نظر کنید
  • از اصطلاحات و gobbledygook خودداری کنید
  • از صدای فعال و نه منفعل استفاده کنید
  • از تکرار بی مورد پرهیز کنید
  • با استفاده از “شما” مستقیماً به بازدیدکنندگان وب خود مراجعه کنید
  • به عبارت دیگر ، شما کپی تمیز و واضحی می خواهید که مختصر و جذاب باشد.

رعایت نکات تولید محتوای متنی بالا می تواند اثر گذاری بیشتری را برای شما حاصل کند.

نوشتن برای برجسته شدن

محتوای بسیار زیادی در وب وجود دارد که شما باید اطمینان حاصل کنید که محتوای شما در میان مردم متفاوت است. می توانید مفیدترین و جالب ترین محتوا را در اطراف خود داشته باشید ، اما اگر کلمات کلیدی به نظر برسد و از نظر بصری جذابیتی نداشته باشد ، خوانندگان شما دور هم نمی مانند. رعایت این نکات ساده به شما کمک می کند تا به افراد مناسب برسید و آنها را برای موارد بیشتر بازگرداند.

ممنون که تا پایان نکات تولید محتوای متنی با ما همراه بودید ، ما سعی کردیم تا تمام جنبه های تولید محتوای متنی را برای شما بگیم.

آکادمی تولید محتوای وب همیار

منبع نکات تولید محتوای متنی

 

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

👀

👄

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای وبسایت خودت محتوای سئو شده و یونیک داشته باشی. همین الان سفارش بده🔻

🔻

🔻

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای اینستاگرامت یک دستیار و خمراه داسته باشی، برای دیدن تعرفه ها و امکانات لطفا از لینک زیر استفاده کن🔻

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x