تاثیر کامنت بر سئو

تاثیر دیدگاه بر سئو

توی مقالات مختلف و شبکه های اجتماعی که تحقیق کردم به این نتیجه رسیدم که کامنت یکی از ارزشمند ترین و خاص ترین کار ها برای جذب مخاطب میباشد.
در این مقاله قصد داریم تا به این سوال شما پاسخ بدیم که : تاثیر کامنت بر سئو سایت

آیا واقعا کامنت بر سئو سایت تاثیر دارد؟

بدون هیچ پیش زمینه ای میخوام بهتون بگم که صد در صد تاثیری شگفت انگیزی بر سئو سایت شما دارد.
نظرات و کامنت برای هر وبلاگ و مقاله چیز خوبی است چون به شما اجازه میدهد تا با کاربران خود ارتباط برقرا کنید.

با این حال کامنت بسته به تعداد بازدید و مقاله هایی که در سایت منتشر میکنید رابطه مستقیم دارد.

ما در ادامه اشاره خواهیم کرد به رابطه مستقیم تاثیر کامنت بر سئو سایتتان به چه نحوی میباشد.

تاثیر کامنت بر سئو مقاله :

تاثیر کامنت بر سئو

یکی از تاثیر هایی که کامنت بر مقاله مورد نظر انجام میدهد این است که : یک حس اطمینان پذیری درباره یونیک بودن و تازه بودن مقاله رو به مخاطب میدهد باعث میشود تا مطلب مقاله را با دقت بخواند و در آخر درباره مقاله شما نظر یا کامنت بنویسد.

دیدگاه مانند یک شمشیر تیز دولبه میباشد هم میتوانید بر سئو سایت شما خوب و مفید باشد، و هم میتوانید در شرایط خاص با فیدبک های منفی روبرو شوید. که به همین خاطر برخی از مدیران وبسایت ها از ترس نظرات بد کامنت را خاموش میکنند.

علت تفاوت نظر ست گودین (Seth Godin) با تاثیر کامنت بر سئو :

یک بار ست گودین (Seth Godin) نویسنده و سخنران بزرگ در حوزه بازاریابی در یک بلاگ خودش علت بستن کامنت را این چنین عنوان کرد:

خواندن نظرات کاربران وقت زیادی را از من میگیرد و باعث میشود از وقتم به طور مفید استفاده نکنم. و یکی دیگر از اصلیترین مباحثی که باعث می‌شود تا از کامنت استفاده نکنم تغییر نگرش من میباشد، یعنی در نوشتن دیگر مقالات باعث میشود لحن زبان من عوض شود.

خب در بالا نظر آقای ست گودین را مشاهده کردیم ولی آیا این باعث میشود که ما نظرات را ببندیم؟
خب نظر این استاد فقط یک طرف قضیه می‌باشد، خیلی از وبسایت ها از طرف دیگر از مزایای مثبت دیدگاه به نحوه عالی استفاده میکنند و باعث میشود تا وبسایتشان رتبه بهتری را بگیرد

نظر آقای Gary Illyes تحلیلگر گوگل:

آقای Gary Illyes تحلیلگر و آنالیزور روند وبسایت ها در توییتی در توییتر به این سخن تایید کرد که: نظرات یکی از مهمترین پارامتر ها برای سنجش سایت و میزان تعامل در آن میباشد

چگونه کامنت بر سئو تاثیر میگذارد؟

در بحث سیستم های سئو یا (search engine optimization) یک توافق روشنی وجود دارد که در آن به تاثیر مثبت و منفی بودن کامنت بر سئو را دارد.

بیشتر بخوانید :   تولید محتوا در حوزه گردشگری

مورد اول نکته مثبت به درگیری یا تراکم کلمه کلیدی شما میباشد که در کل PQ شما را افزایش میدهد.(Page Quality)

دیدگاه اسپم spam:

نظرات اسپم میتواند یک صفحه را کاملا tank یا پایین بیاورد و این کار معمولا توسط اسپمر های خودکار  انجام میشود.
کامنت های کوتاهی که توسط اشتخاص حقیقی انجام میشود نباید به عنوان یک هرزنامه تلقی شود. هرزنامه ها معمولا دارای یک لینک خروجی به سایت های دیگر میشود که اصلا با سایت شما ارتباطی ندارد. این به سئو شما آسیب میرساند.

با تهیه‌ی افزونه های مرتبط با این کار میتوانید جلوی کامنت های هرز رو بگیریید. یا چند نکته ای در ژایین گفته میشود را رعایت کنید.

 • اول از همه باید جلوی تایید خودکار کامنت در وردژرس را بردارید و به تایید دستی توسط مدیر تغییر دهید. این کار را باید از طریق تنظیمات < گفت و گو انجام بدهید.
 • میتوانید در کادر ژایینتر تعیین کنید تا چه تعداد لینک در کامنت باشد آن کامنت بصورت دستی حذف شود و یا محتوای خاص در کامنت نوشته شود نظر بصورت خودکار حذف شود.
 • در سیاه نامه هم میتوان اسم اشخاص یا الفاظ های رکیکی که ممکنه به شما گفته بشه را در آن کادر بنویسید تا در صورت وجود متن آن کامنت حذف شود.

spam comment

با این حال بغضی از اسبمر ها باهوش تر از این حرفا میباشد و میتوانند براحتی این کار ها را دور بزنند ولی شما میتوانید با استفاده از ویژگی rell no follow این مشلک را حل کنید. لینک نو فالو در واقع هیج ارزشی ندارد و به سایت شما تاثییر نمیگذارد.

تاثیر منفی چگالی کلمات کلیدی در نظرات:

شاید اصلا به این وجه تاثییر تکرار کلمات کلیدی در مقاله توجه نکرده باشید. ولی من میخواهم به این مورد اشاره کنم.
اگر تعداد کلمات کلیدی شما بیش از حد تکرار شده باشد میتواند توسط گوگل جریمه شود و باید به این نکته توجه کنید و بصورت معمول از کلمات استفاده کنید.

درباره این که چه تعداد تکرار کلمه میتواند تاثیر منفی در سئو بگذارد مورد بحث همگانی میباشد چون یک عدد مشخص ندارد.

بعضی از رقبایتان شاید برای آوردن رتبه تان به بایین از این روش استفاده کند که شما باید آگاه باشید تا در صورت دیدن این مورد زود جلویش را بگیرید. و نیایید تمام کامنت هایی که دارای کلمه کلیدی موزد نظر میباشد ببندید. بعضی از نظر های ارزشمند دارای کلمه کلیدی میباشد که این باعث تاثیر مثبت میشود.

اشتاه نویسندگان تازه این است که تمام صفحه رو در نوشتن بلاگ رعایت نمیکنند. گوگل وقتی شما یک وبلاگ جدید مینوسید تمام صفحه شما را آنالیز میکند. از پایین به بالا. در ادامه از مزایای تاثیر کامنت بر سئو سایت بیشتر توضیح خواهیم داد

چرا بخش نظرات را حذف نکنیم؟

حذف کردن بخش دیدگاه مانند خودکشی میباشد. گوگل به صراحت اعلام میکند که هر چه شما محتوای تازه بنویسید رتبه بهتری را در اینترنت خواهید گرفت.

بیشتر بخوانید :   آموزش تولید محتوای متنی

از این موضوع به این بی میبریم که هر comment که ثبت میشود یک محتوای تازه و یونیک برای ما میباشد و کاربران بصورت راگان برای سایتتان کامنت ایجاد میکنند. بلاگ شما با هربار comment بروزرسانی میشود که این برای موتور های جست و جو فوق العاده خوبه.
کاربران برای خواندم نظرات مدت زمان بیشتری در سایت شما میمانند و یک بوئن مثبت برای شما میباشد.

گرفتن ایده از دیدگاه:

comment marketing

خیلی از ناشران بلاگ از comment های ثبت شده ایده ی جدیدی میگیرند و در محتوا های بعدی خودشان استفاده میکنند.
حتی شما در اینستاگرام هم حتما از این کار استفاده کنید و محتوا های جدیدی ایجاد کنید. اگر به این کار تا بحال توجه نکرده اید حتما توجه کنید ،چون ایده های جذابی به ذهنتان خواهد رسید.
بعلاوه این کار باعث میشود کاربران و مشتری های جدیدی برای وبسایتتان ایجاد شود.

محتوای دیدگاه بر on page اثر دارد یا off page: 

این سوالی است که شاید شما ببرسید. بله دیدگاه صد در صد بر سئو داخلی یا on page شما تاثیر دارد. و باعثت میشود سئو داخلی شما قوی بشود. بس رابطه مستقیمی بین on page و comment وجود دارد که باید از آن به نحو احسنت استفاده کنیم.

آیا نظرات تاثیری بر آپدیت محتوا دارد؟

شاید سوال خیلی از شماها باشه و میخوایم در این پاراگراف به این موضوع بپردازیم: خیلی از محتواها بعد از 2000 کلمه کشش نوشتن زیاد مقاله را ندارند. پس به همین ختطر باید از نظرات برای آپدیت کردن محتوا استفاده کنیم تا محتوا تازگی و یونیک بودن خودش را از دست ندهد.
پس اگر بخوایم محتوا را آپدیت کنیم ولی محتوا کشش بیشتر رو نداره، از نظرات برای این کار استفاده میکنیم.

اصلا چرا باید محتوا را آپدیت کنیم؟ چون گوگل محتوا های تازه را دوست دارد و در نتایج جست و جو اهمیت زیادی به محتوای یونیک و تازه می دهد. اگر این کار را انجام دهید تاثیر کامنت بر سئو بیشتر خواهد شد.

چطور تعداد کامنت مقاله را بالا ببریم؟

تاثیر کامنت

حتما شما هم این موضوع در وبسایتتان خیلی اذیت میکند که کاربران حاضر به گذاشتن نظر نمیباشند، پس باید شما کاری کنید تا کاربران ترغیب به انجام اینکار شوند. در ادمه کار هایی خواهیم گفت که میتوان در گذاشتن کامنت کاربران تاثیر داشته باشد.

 1. مثل اینستاگرام رفتار کنید:
  خیلی از وبسایت ها هستند که کامنت گذاشتن در آن ها مانند رد شدن از 7 خوان رستم هست، مثلا در کامنت گذاشتن کاربر ازشون: تلفن شماره ، آدرس منزل ، کشور ، شهر، ریکپچاريا، تاییدیه ایمیل و …
  که اینکار باعث میشود تا کاربر از گذاشتن نظر منصرف شود.
 2. محتوای با کیفیت:
  الان در دلتون میگین که این محتوا چی دازره که همه‌ی سایت ها به این اشاره میکنن. بله کاملا حق دارید ولی برای افزایش کامنت کاری جز تولید محتوای با کیفیت ندارید. اگر خودتون حوصله انجام اینکار را ندارید میتوانید به سفارش تولید محتوای متنی وب همیار بدهید تا محتوای با کیفیتی دریافت کنید. یا از آموزش رایگان از طریق این لینک برای تولید محتوای با کیفیت اقدام کنید
 3. تشویق مخاطب برای گذاشتن کامنت:
  همیشه در پایان مقاله های خود از مخاطبان بخواهید تا در گذاشتن کامنت و گفتن نظرات خود مشارکت کنند. مثلا در آخر مقاله به آن ها بگویید که نظراتشان خیلی با اهمیت هستند و هر گونه مشکلی داشته باشند آن را رفع خواهید کرد.
 4. استفاده از خدمات خرید کامنت برای وب سایت وب همیار استفاده کنید:
  اگر شما به هیچ نحوی موفق به افزایش تعداد کامنت در محتوا نشدید، اصلا نگران نباشید چون وب همیار خدماتی داره که شما میتوانید هر تعداد کامنتی که میخواهید از آن ها بخرید چون با رعایت اصول سئو تمام کامنت ها گذاشته میشود و تعداد IP های بکار رفته زیاد میباشد.

پاسخ دادن به همه‌ی نظرات:

همیشه نظر ها رو بدون جواب نزارید. اگر کاربر ببیند نظر اون هیج اهمیتی برای شما ندارد و شما اصلا پاسخی به آن ها نمیدهید، از نظر گذاشتن منصرف خواهد شد.
همیشه سعی کنید جواب هایی بلندی را در پاسخ به سوالات کاربران بدهید تا هم تعداد کلمات محتوای شما بیشتر شود و هم کاربر ببیند شما به نظر آن ها ارزش قائل هستید. تا تاثیر کامنت بر سئو را ببینید

بیشتر بخوانید :   تاثیر ویدیو بر سئو

ایجاد لینک سازی داخلی در کامنت:

تاثیر نظرات در سئو

شما میتوانید در پاسخ به سوالات کاربران اگر جواب طولانی دارد و شما مقاله ای در ارتباط با آن دارید میتوانید به آن لینک بدهید تا کابر به مقاله ی مرتبط انتقال بشه و هم شما لینک سازی برای وبسایتتان انجام دادید.
اگر بصورت هوشمندانه از این کار استفاده کنید وبسایت شما رشد خیلی خوبی خواهد داشت.

تاثیر کامنت بر محصول :

وقتی شما یک فروشگاه اینترنتی دارید و میخواهید محصولتان را به فروش بذارید باید خیلی خوب روی محتوای محصولتان کار کرده باشین تا مخاطب مطمئن باشه از خریدی که انجام داده.
وجود کامنت در محصول مورد نظر میتوان خرید را تا 90% پیش برد. البته که شما اگر کامنت را خودتان میگذارید باید حقیقت رو بگید.

دیدگاه دیجی کالا به این موضوع:

تاثیر دیدگاه بر سئو فروشگاه

شاید به این موضوع دقت کرده باشید که یکی از نقاط قوت دیجیکالا در فروش محصولات خود داشتن بخش نظرات برای هر محصول میباشد.
شاید علت خرید خیلی از مردم از دیجیکالا به این موضوع مربوط میشود که کاربران قبل از خرید خود تمام نظرات محصول را میخوانند تا در خریدشان هیچ شکی به وجود نیاید.

شاید شما هم قبل از خرید از دیجیکالا به این موضوع دقت کرده باشید. پس در استفاده از کامنت بر وبسایت هیچ شکی نکنید و از امروز به comment marketing در وبساییتان شروع کنید.

از دیدگاه منفی هم استفاده کنید:

اگر خودتان برای سایت کامنت میگذارید. و میخواهید تاثیر کامنت بر سئو سایتتان رو ببینید ،همیشه به نقاط قوت اشاره نکنید بعضی وقت ها گفتن نقاط ضعف خودتون باعث میشود تا کاربران بیشتر به شما اعتماد کننید . نمیگم همیشه کامنت منفی بگذارید  ولی هنگام گذاتن 3 تا کامنت مثبت 1 کامنت منفی هم بگذارید.

سخن آخر

همیشه سعی کنید تا از تمام نکات مثبت دیدگاه استفاده کنید تا موفقیتی در را سئو داشته باشید.
در آخر تشکر میکنم از تمامی شما که تا آخر مقاله‌ی تاثیر کامنت بر سئو ما رو همراهی کردید. ما منتظر نظرات و دیدگاه های شما هستیم.

در صورت لازم میتوانید از خدمات خرید کامنت وب همیار استفاده کنید

5 1 رای
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 Comments
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
مهدی صفوی

سلام خیلی ممنون که با حوصله تاثیر کامنت بر سئو را توضیح دادین

شما خدمات خرید کامنت برای سایت دارید یا نه باید از سایت های دیگه سفارش بدیم

mahdi.dgh

روز بخیر جناب

بله سایت وب همیار خدمات خرید کامنت برای سایت را دارد که با کمترین قیمت و بیشترین کیفیت انجام می دهد

👀

👄

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای وبسایت خودت محتوای سئو شده و یونیک داشته باشی. همین الان سفارش بده🔻

🔻

🔻

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای اینستاگرامت یک دستیار و خمراه داسته باشی، برای دیدن تعرفه ها و امکانات لطفا از لینک زیر استفاده کن🔻

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
2
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x