تاثیر ویدیو بر سئو

تاثیر ویدیو بر سئو

اگه شما می خواهید به گوگل بگویید که شما را در رتبه های برتر نشون بده حتما باید از ویدیو در محتوا استفاده کنید. امروزه تاثیر ویدیو بر سئو به شدت احساس می شود.

من مزایای دیگر تولید محتوای ویدیویی رو هم به شما خواهم گفت که می توانید ازش استفاده کنید ، پس با ما همراه شوید.

محتوا در کل چند دسته است؟

 1.  سفارش تولید محتوای متنی
 2. تولید محتوای صوتی
 3. تولید محتوای ویدیویی

 

این محتوا ها به ترتیب تاریخ کشف شده است . محتوای متنی که مادر تمام محتوا می باشد و امروزه هم کاربرد زیادی در وب سایت ها و جاهای زیادی دیگر را دارد و سپس محتوای صوت پس از آن کشف شد که در مقاله های قبلی کاملا بحث شده است و تقریبا کامل درباره تاثیر پادکست بر سئو را نیز بررسی کردم.

در آخر و آخرین دست یافته ی بشر در زمینه محتوا که تأثیر گذارترین محتوا در بین محتوا ها می باشد چون احساسات را درگیر میکند و از اهمیت بیشتری در بازاریابی و کسب و کار و غیره و علی الخصوص در وب سایت ها و برای گوگل و در بین موتور های جستجو (SERP) و سئو احترام بیشتری به محتوای ویدیویی قایل می باشد.

تاثیر ویدیو بر سئو

و هر وب سایتی که دارای محتوای ویدیویی باکیفیت و مربوط به موضوع مرتبط داشته باشد ، آن وب سایت را در صفحه اول خود قرار می دهد به دلیل داشتن مخاطب بیشتر ، پس از تاثیر ویدیو بر سئو غافل نشوید .

جالب است بدانید در اواخر سال 2000 مردم به تولید محتوای ویدیویی آنلاین می پردازند با دوربین هایی که نیاز به مدرک دانشگاهی نیست و با ایده پردازی خود محتوای ویدیویی مورد علاقه را درست میکند .

چند نفر در روز از ویدیو استفاده می کنند؟

طبق آمار های داخلی و خارجی بدست آمده ، در سال 2020 حدودا کاربران جهانی در یک روز تقریبا 10 میلیارد محتوای ویدیویی بازدید می شود با اینکه محتوای متنی و صوتی نیز خوانده می شود اما اغلب کاربران به محتوای ویدیویی ارزش قایل می شوند.

وقتشان را بیشتر به صرف تماشای انواع محتوای ویدیویی که بیشتر در Snapchat که در رأس قرار گرفته و سپس فیس بوک و یوتیوب می باشد .

تیم وب همیار  همانطور که مقالات آموزشی را به ترتیبی که گفته شد ، طراحی کرده ایم تا کاربران بتوانند بهتر درک نمایند و گام به گام پیش نمایند با ما همراه باشید که در ادامه به تاثیر ویدیو بر سئو بحث خواهیم کرد .

شیوه استفاده از ویدیو برای افزایش تاثیر ویدیو بر سئو :

1.طبقه بندی موتور های جستجو (SERP) :

همانطور که میدانید گوگل و سایر موتور های جستجو توسط کلمات کلیدی خاص ، صفحات را رتبه بندی مینمایند ولی شما می توانید براحتی از ویدیو های دگران در محتوای خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید :   نکات تولید محتوای متنی : 9 نکته ای که باید بدانید

بله درست شنیده اید شما میتوانید محتوای ویدیویی کپی استفاده کنید که تاثیر زیادی بر سئو شما دارد و من که الان این مطلب را می نویسم به شما قول می دهم که استفاده از محتوای  ویدیویی کپی بر سئو شما ضرر نخواهد زد بلکه مفید هم خواهد بود. در ادامه ویژگی ویدیو خوب را نیز اشاره خواهم کرد .

2. CTR و سین صفحات توجه کنید :

CTR یا همان نرخ کلیک را نسبت به کاربرانی که از صفحات شما سین می نمایند را بررسی کنید و یقین داشته باشید که با بارگزاری ویدیو در صفحتان بی شک هم نر کلیک را بهبود و افزایش داده و در پیرو آن نیز تعداد بازدید کنندکان صفحه تان نیز افزایش یافته است و این را بدانید که محتوای ویدیویی بیشتر از محتوای متنی و صوتی تأثیرگزار می باشد .

3. Time on site :

ماندگاری کاربر در صفحه و افزایش زمان تعامل کاربر در صفحه تان (حداقل 2 دقیقه ) نشانه جستجوی مناسب و محتوای با کیفیت می باشد و باعث می شود تا زمان اتمام جستجو افزایش یافته و در نتیجه گوگل شما را انتخاب می نماید .

4.اشتراک گذاری :

دارا بودن یک محتوای ویدیو باکیفیت و در نتیجه داشتن سین توسط مخاطبان و اشتراک گذاری آنان در بین صفحات مختلف و یا ایجاد پیوند ، روند بهتری را برای وب سایتتان ایجاد می نماید .

و اما شما بایستی در صفحه خود در این قرن 21 محتوای ویدیویی داشته باشید چون طبق آمار بدست آمده باعث افزایش مشارکت کاربران و ایجاد ترافیک و اشتراک گذاری می شود و رتبه بهتری گوگل به صفحه ی شما اختصاص می دهد و در این مقاله تأثیر ویدیو بر پادکست به موضوع ویژگی باکیفیت ویدیو را در زیر می پردازیم .
4 استراتژی بالا میتوانید تاثیر ویدیو بر سئو چند برابر کند.

ویژگی محتوای ویدیو باکیفیت و تاثیر ویدیو بر سئو :

شیوه استفاده از ویدیو برای افزایش تاثیر ویدیو بر سئو :
تاثیر ویدئو بر سئو
 1. مرتبط بودن :

  محتوای ویدیو بایستی با موضوع و بحث محتوای متنی و صوتی شما در وب سایتتان هماهنگ و مرتبط باشد و ویدیو غیر ربط عکس عمل میکند و این عمل باعث بهینه سازی سئو می شود .

 2. زمان مشخص :

  محتوای ویدیویی برای هر چه با کیفیت بودن آن بایستی کنتر از 4 دقیقه باشد و حجم آن بیشتر از 15 مگابایت نباشد به دلیل اینکه مخاطب حداکثر 4 دقیقه به ویدیو مهلت می دهد که جذاب باشد یا نه و باید ویدیو خود را بر آن اساس تنظیم نمایید .

  نکته ی کاهش حجم محتوای ویدیو تان این است که شما با آپلود کردن در آپارات و یوتیوب که علاوه بر کاهش هزینه هاستینگ باعث ظاهر نمودن در گوگل می نماید .

 3. محتوای متنی :

  حتما کسانی هستند که به محتوای متنی توجه زیادی دارند و باید در کنار محتوای ویدیوتان ، محتوای متنی بهتری را داشته باشید که باعث تأثیر گذاری بیشتر مینماید .

 4. زیرنویس :

  یکی از جدیدترین ترفند های دیده شدن و باکیفیت محتوای ویدیو می شود ، متن مکالمات است که با زیرنویس نمودن با ایموجی های مختلف باعث درگیرکردن تمام حواس کاربر و محتوای ویدیو را برای بیننده آسان تر و قابل فهم تر می سازد.
  شما می توانید زرنویس را با نرم افزار کمتازیا ایجاد کنید.

 5. قالب های محتوای ویدیو :

  به طور معمول از دو قالب استفاده می شود که MP4 و WebM می باشد که این دو قالب نیز تفاوتی دارند .
  MP4 : این نوع قالب توسط همه ی مرورگر ها پشتیبانی می شود و در دستگاه های تلفن بهتر از قالب دیگر جلوه می دهد.

  WebM : این نوع قالب سبک تر از MP4 می باشد و فقط توسط Chrome و Firefox پشتیبانی می شود .
  این نوع قالب ها برای قرار دادن ویدیو های باکیفیت در فایل های اندازه کوچک با قالب های استاندارد برای سیستم عامل های مختلف تبدیل شده اند .

 6. فشرده سازی :

  فشرده سازی باعث صرفه جویی برای کاربر هم از لحاظ زمان و از لحاظ مالی می شود و شما میتوانید با استفاده از ابزار های Blazemp و HandBrake حجم فایل های خود را بدون لطمه زدن به کیفیت تصاویر فشرده سازی می شود و باعث می شود تا در مدت زمان کمتری برای کاربر بارگزاری می شود .

 7. نمایش محتوای ویدیو :

  برای نمایش بهتر محتوای ویدیوتون در سایت خودتان از HTML5 استفاده نمایید و اینکه دقت کنید که بهترین محل قرار گرفتن ویدیو بعد از پاراگراف اول یا دوم می باشد . اگر 7 نکته را به درستی اجرا کنید تاثیر ویدیو بر سئو را در محتوایتان خواهید دید

در بارگزاری محتوای ویدیویی بایستی به نکات زیر نوجه کرد :

افزایش بازدید
تاثیر ویدیو بر سئو

1.جلب توجه برای کاربران تلفن همراه :
کاربران تلفن همراه تقریبا 2 برابر کاربران تلویزیون و 1.4 برابر کاربران کامپیوتر می باشد که در هر سال 100 درصد به این آمار اضافه می شود و این یعنی هر وب سایتی که برای کاربران تلفن همراه محتوای ویدیویی جذاب باشد.

یعنی دیگر مانند موتورهای جستجو دیگر مانند یوتیوب و فیس بوک می تواند محبوبیت داشته باشد و اگر بتوانید زمان تعامل تنها 10% از کاربران تلفن همراه را کنترل نمایند یعنی وب سایت شما به اوج رسیده است .اگر به این مورد توجه کنید باعث تاثر ویدیو بر سئو را خواهید دید.

2. دردسترس بودن (Available) :
محتوای ویدیویی خود را روی صفحه وب سایت قرار دهید و برای کاربر پنهان و طریقه دستیابی به آن سخت نباشد و اگر برای یک صفحه که محتوای ویدیو تان را در آنجا دسته بندی می کنید در دید کاربر باشد .

مزیت محتوای ویدیویی :

1.اعتماد :
اکثر کسب و کارایی که دارید که از طریق وب سایت یا از طریق موتورهای جستجو بازاریابی می نماید کاربران به دلیل اینکه اعتمادی در مورد سایز و نحوه گارانتی و اینکه چقدر اعتبار دارد و از این طریق اعتماد مشتری جلب می شود و شک در مورد تقلب نیز برطرف می نماید . و میتوانیم تاثیر ویدیو بر سئو را ببینیم.

2.جامعیت :
محتوای ویدیویی به شما کمک می نماید که بتوانید تمام و کمال در باره محصول و یا آموزش و غیره در تمامی زمینه ها توضیح دهید و چون جامع است اغلب کاربران اعتقاد بر این دارند که محتوای ویدیویی پر اهمیت تر از محتوای متنی و صوتی و تصویری می باشد . شما می توانید در پروموشن نجوه ایجاد بازاریابی رو ببینید.

3. صامت و مصوت :
اگر ویدیویی که تنظیم کرده اید که بتواند بدون داده های صوتی نیز منظور محتوی را انتقال نماید برای سبک کردن و کاهش حجم نیز کمک مینماید  و این کار را توسط آیکون های ویرایش ویدیویی این کار را انجام دهید .

تأثیر ویدیو در تبلیغات :

مصرف ترافیک ویدیویی در سالهای اخیر رشد چشمگیری داشته است و بعید به نظر می رسد رشد بیشتر در آینده متوقف شود.

به همین دلیل صاحبان سایت یک سال دارند: “چگونه حضور ویدئو بر موقعیت سایت من در موتورهای جستجو تأثیر می گذارد؟” سعی خواهیم کرد پاسخ دهیم.

ویدئو چگونه بر یک صفحه SEO تأثیر می گذارد؟

در حال حاضر ، موتورهای جستجو توجه زیادی به عوامل رتبه بندی رفتاری دارند و تاثیر سئو بر ویدیو را زیاد می کند:

 1. تعداد صفحات در هر جلسه
 2. زمان مشاهده صفحات منفرد
 3. میزان بانس ریت و غیره

با کمک فیلم ها می توانید روی این عوامل داخلی تأثیر مثبت بگذارید: مدت زمان بازدید به طور خودکار افزایش می یابد ، میزان شکست کاهش می یابد.

فیلم های موجود در صفحات سایت را می توان به دو روش قرار داد: در میزبانی شما ، یا با درج فریم از خدمات میزبانی ویدیوی بزرگ ، مانند Youtube ، آپارات ، نماشا

ارسال ویدئو در Youtube و آپارات دارای چندین جنبه مثبت است:

 1. پوشش کاربر بزرگ
 2. به دست آوردن پیوندهای طبیعی به سایت
 3. Google این میزبانی را ترجیح می دهد

 

بهینه سازی ویدیوی اساسی در Youtube و آپارات :

تاثیر ویدیو بر سئو
تاثیر ویدیو بر سئو

اگر می خواین تاثیر ویدیو بر سئو بیشتر باشد، اولین چیزی که باید با شروع رعایت شود تایتل است. این عبارت نه تنها باید حاوی یک عبارت کلیدی باشد ، بلکه برای کاربر نیز جالب باشد. علاوه بر این ، باید با محتوای ویدیو مطابقت داشته باشد. هیچ موتور جستجو ویدئویی مربوطه را که عنوان و محتوای آن با هم ارتباطی ندارند شناسایی نمی کند.
توضیحات ویدئو نیز باید با استفاده از عبارات جستجوگر پر شود.

این اقدامات به شما امکان می دهد رتبه خوبی در جستجوی داخلی Youtube داشته باشید و تعداد بازدیدهای ویدئو را افزایش دهید ، که می تواند بر بازدید سایت تأثیر بگذارد.

همانطور که در این مقاله توضیح داده شده با عنوان تاثیر ویدیو بر سئو، پرکاربردترین و پربازدید ترین عنوان در بین مقالات امروزی می باشد و اینکه هر کسی که اهمیت محتوای ویدیو را بداند بایستی در صفحه ی خود در هر موتور های جستجو چه اینستاگرام و یوتیوب و فیس بوک و غیره تولید می نماید.

و اشتراک گزاری در بین هر یک از موتورهای جستجو و تشویق به لایک کردن و کامنت گذاشتن و اشتراک بین دوستان که افرادی حتی جایزه ای برای این کار برای کاربران اختصاص می دهند و این موارد نیز برای سئو هم خیلی حائز اهمیت می باشد و برای عقب نماندن از کسب و کارتان بایستی برای تولید محتوای ویدیویی اهمیت بدهید . تا تاثیر ویدیو بر سئو را ببینید.

حتما مقاله تاثیر پادکست در سئو رو بخوانید!!!

امیدوارم این مقاله‌ی تاثیر ویدیو بر سئو نیز برایتان مفید واقع شده باشد و در پیشرفت شما سهیم باشیم و هرگونه سوالی و انتقادی و سفارش هر نوع محتوا یا دیگر عملیات سایت را داشته باشید میتوانید از طریق سایت مان وب همیار سفارش دهید .
…..سربلند و پیروز باشید …..

بیشتر بخوانید :   بهترین برنامه کیبورد برای موبایل
5 3 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 Comments
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
نازنین

وقت بخیر خسته نباشید
ببخشید اگه ویدیو هایی که دیگران در وب سایتشون استفاده کردن ما هم توی سایتمون امبد کنیم مشکل پیش میاد یعنی تو تاثیر ویدیو بر سئو اثر میذاره

محسن

تشکر میکنم بابت مقاله خوبی که نوشته بودید

آیا ما اگر ویدیو ها رو توی اپارات بزاریم ویدیو تاثیر بر سئو داره یا نه

👀

👄

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای وبسایت خودت محتوای سئو شده و یونیک داشته باشی. همین الان سفارش بده🔻

🔻

🔻

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای اینستاگرامت یک دستیار و خمراه داسته باشی، برای دیدن تعرفه ها و امکانات لطفا از لینک زیر استفاده کن🔻

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
4
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x