9 نکته از امکانات واتساپ + معرفی واتساپ بیزینس

امکانات واتساپ2

در این مقاله قصد داریم تا امکانات واتساپ رو برای شما بگیم .البته امکانات واتساپ بیزینس هم به شما در این مقاله خواهیم گفت.
پس با ما در مقاله با امکانات مخفی واتساپ و امکانات واتساپ بیزینس با ما همراه باشید😉

 

 


مقدمه:

مصرف اینترنت

تا به امروز شنیدین رشته ای تقریبا 20 سال به صورت تصاعدی رشد کنه؟

ریاضی و فیزیک و شیمی و نجوم و … این طور رشته ها چون بسیاری علاقه ای به مشق و درس ندارند راهی برای گریز از این رشته ها دارند و بدنبال راهی هستند که هم تفریح و هم منبع درآمدشان یا همون شغل براشون باشه و تکنولوژی بهترین انتخاب برای آنهاست و این تکنولوژی با این در زمان های جدیدی کشف شده است ولی 20 سال یا بیشتر به صورت تصاعدی داره پیشرفت میکند.

آیا میدانید که 15 سال قبل فضای مجازی ای وجود نداشت؟ بله درست شنیدید 15 سال قبل اثری از شبکه اجتماعی وجود نداشت تا اینکه کریستین ورندی Bulletin Board System را به عنوان پایگاه اطلاعات آنلاین طراحی کرد که به اختصار از آن به نام BBS یاد میشود و سپس Compuserve و ….طراحی میشوند و با اینکه اینها محدودیت زیادی نداشتند مثلا نمیتوانستند یک ایمیل ساده به هم بفرستند ولی از آن زمان هم محبوبیت زیادی داشتند .

سپس رشد تصاعدی به جایی رسید که در سال 2004 به شکوفایی رسید و در این سال چند دانشجوی هارواردی توانستند فیس بوک رو طراحی کنند و مارک زاکربرگ که یکی از آن دانشجو ها بود در سال 2006 در اختیار عموم قرار داد و همچنین در سال 2005 یوتیوب که بیشتر جنبه ی خبری داشت و توسط سه نفر از کارمندان شرکت Paypal بودند طراحی شدند.

خب اینها مقدمه ای بودند و بریم سراغ موضوع اصلی مون و چند کلمه در مورد امکانات واتساپ که توسط دو شهروند آمریکایی که کارمند سابق شرکت یاهو بودند به نام های Jan Koum و Brian Acton که نویسندگان اصلی این برنامه بودند طراحی شدند که در سال 2009 و در ماه ژانویه کشف شد ولی چندان طول نکشید که شرکت فیسبوک در ژانویه 2014 به مبلغ 19 میلیارد این برنامه طراحی شده رو خرید و برای کاربران اندرویدی

آیفون هم قابل استفاده است و محبوبیت این برنامه به این دلیل است که رایگان هستش و این کار رو در سال 1395 اعمال کرد که این کار باعث شد میزان کاربری این نرم افزار روز به روز افزایش بیابد که تازگیا اعلام کرده شرکت فیسبوک که میزان کاربری که از این برنامه استفاده میکنند به 2 میلیون نفر رسیده و رکورد شبکه های اجتماعی رو زده و همچنین از 47 زبان که زبان فارسی هم جزوه این 47 زبان هستش پشتیبانی میکند.

  امکانات مخفی واتساپ:😮

WHATSAPP در کنار اینستاگرام یکی از بهترین اپلیکیشن های موجود میباشد .واتساپ دارای امکانات آشکار و مخفی است که کاربران عادی فقط امکانات آشکار رو میبینند و استفاده میکنند برای اینکه به کاربر حرفه ای واتساپ تبدیل بشید براتون امکانات مخفی واتساپ رو معرفی میکنم :

امکانات واتساپ

1: تغییر فونت:

کاربران عادی فقط نوشته ی معمولی رو مینویسند ولی در واتساپ ما سه نوع نوشته هم میتونیم بنویسیم
این سه نوع نوشته عبارت است از نوشته برجسته و ایتالیک و خط دار که براتون آموزش میدم

 • برجسته : برای اینکه مخاطب نوشته تون رو برجسته ببیند در اول و آخر کلمه تون ستاره دار کنید مثلا *Hello*
 • ایتالیک : برای اینکه نوشته تون ایتالیک باشد در اول و آخر کلمه نون خط تیره قرار دهید مثلا _Hello_
 • خظ دار :و برای خط دار نوشتن از برآمد برای اول و آخر کلمه استفاده میکنیم مثلا ~Hello~

2: کم کردن حجم مصرف اینترنت:

در بخش دوم امکانات واتساپ به نکته ای از شبکه های اجتماعی با مصرف بالای اینترنت موجب میشود که تعدادی از کاربران خود رو از دست میدهند ولی واتساب با قابلیت کاهش مصرف اینترنت در تماس ها و استفاده از آن , ویژگی منحصر به فردی رو به خودش اعمال کرده و کاربران عادی نمی دونند چطور این کار رو انجام بدن و این یکی از ویژگی های مخفی واتساب هستش و با رفتن به بخش Setting و گزینه Data and storange usage رو انتخاب کرده و در پایان قسمت Low data usage  رو انتخاب میکنید.

3: حذف علامت خواندن:

عده ی زیادی به دلیل مشغله کاری یا به هر دلیلی میخوان که پیام فرد مخاطب رو که میخونن تیک آبی نیفته و هر وقت که میخواد جواب بده برای این هم این قابلیت رو هم واتساب داره و با رفتن به Settng و بعد به قسمت Account و بعد گزینه Privacy و در آخر با زدن روی دکمه Read receipts و غیرفعال کردن این گزینه تیک آبی براتون حذف می گردد.

4: چه کسی پیام منو دیده؟

برای کسانی که در گروه میخوان ببینن که پیامی رو که فرستاده چه کسانی دیدند و یا برای ادمین این مورد اهمیت داره یا برای استاد ها میتوانند با انتخاب کردن پیام مورد نظر و بعد بر آیکون سه نقطه عمودی گزینه Info رو انتخاب کرده و میتونید افراد سین کرده رو ببینید.

5: مخفی کرذن آنلاین بودن:

یکی از بهترین امکانات واتساپ برای اینکه مخاطبین یا افراد دیگر از ورود خروج تون در واتساپ اطلاع نداشته باشن میتونید مخفی کرده و این کار رو میتونین با رفتن به بخش Setting و به بخش Account و انتخاب گزینه privacy و میتونید تنظیمات دلخواهتون رو اعمال کنید.

6: مخفی کردن عکس برای مخاطبان خاص :

بساری از کاربران میخوان که عکس پروفایلشون توسط مخاطبان یا کسانی که شماره اش رو ذخیره کردن , ببینند و برای این کار در بخش Setting  و انتخاب گزینه Privacy و انتخاب Profile photo میتوینید این قابلیت رو برای واتساپتون اعمال کنید.

بیشتر بخوانید :   چطوری کاور هایلایت استوری اینستاگرام بسازیم ؟

7: دریافت جواب:

امکانات واتساپ

آخرین مورد که میخوام براتون در مقاله امکانات واتساپ در مورد اینکه زمان عدم دریافت جواب از یک مخاطب که برای بیشتر کاربران مهم هستش و برای کاربران آیفون و اندروید متفاوت هستش

 • برای اندروید انگشتتان را روی پیام نگه داشته و سپس آیکون i از بالا لمس کنید
 • برای آیفون هم روی پیام خود انگشتتان را از راست به چپ بکشید.

8: پیدا کردن عکس ، فیلم و سند در گروه :

یکی از بهترین امکانات واتساپ که کمتر از آن استفاده شده است، ابزار پیدا کردن عکس، فیم ، لینک می باشد کخ یکی از بهترین وژگی ها می باشد. برای پیدا کردن سریغ این ویژگی باید اول روی اسم گروه بزنید ،بعد از وارد شدن به قسمت اطلاعات گروه (group info) بروید.

سپس اطلاعات درخواستی رو روش کلیک کنید: media, docs, link کلیک بکنید. در بخش مدیا(media) عکس و فیلم های اون گروه در اون بخش قرار دارد، و در بخش DOCS هم فایل مورد نظر وجود دارد و در لینک (link) لینک هایی که به صفحات مختلف داده شده وجود دارد.


برای استفاده از خدمات انستاگرام وب همیار از این لینک استفاده کنید


9: ارسال یک پیام برای چند نفر:

در بخش 9 امکانت واتساپ مربوط میشه به ارسال پیام به چند نفر می باشد. برای انجام این کار در گوشی ها مختلف راه های مختلفی دارد که برای اندرویید و آی او اس رو بهتون میگیم.

اگر از آیفون استفاده می کنید: باید برید به بخش chat (چت) و دو تا عنوان با نام های Broadcast Lists و New Group رو در قسمت بالایی مشاهده می کنید. با انتخاب گزینه اول یعنی Broadcast Lists میتوانید در یک زمان به چند نفر پیام ارسال کنید و با انتخاب گروه جدید می توانید یک گروه ایجاد بکنید.

حالا  بیایم به نحوه ارسال در گوش ها اندروییدی بپردازیم. نحوه ارسال پیام در دو سیستم متفاوت هست که در اندرویید بصورت :برای این کار باید وارد بخش چی (CHAT) بروید، یک آیکون ارسال مسیج جدید در بالای صفحه و منوی سمت راست موجود است، بعد بر روی نام یکی از کاربران که میخواهید پیام ارسال کنید نگه دارید تا کنارش یک تیک به وجود می آید.
سپس میتوانید افراد دیگر رو که میخواهید همزمان پیام ارسال کنید انتخاب کنید تا پیام ها به صورت همزمان برایشان ارسال شود

اینها بخش های مهمی از امکانات واتساپ هستش.

لینک دانلود واتساپ

در ادامه مقاله براتون از واتساپ بیزینس توضیح میدم.

امکانات واتساپ بیزینس ( whatsapp business )😮

واتساپ بیزینس

آیا تفاوت واتساب بیزینس و واتساپ می دانید؟

در ژانویه سال 2018 واتساپ بیزینس وارد بازار تکنولوژی شد و از محبوبیت بسیاری در اول پیدایش بدست آورد.
اول با ایجاد حساب کاربری شروع میکنم که ایجاد حساب کاربری مانند واتساب معمولی هستش :

 • ابتدا برنامه رو از پلی استور دانلود میکنید.
 • برنامه رو اجرا کرده و گزینه Agree and continue  را انتخاب میکنید.
 • شماره خود را وارد میکنید و سپس گزینه Next انتخاب میکنید.
 • سپس پیغامی می آید با این محتوا که واتساپ بیزینس به طور خودکار پیامک دریافتی به گوشی شما نسبت می دهد و گزینه Continue انتخاب میکنید.
 • سپس کادری می آورد و کد ارسالی 6 رقمی را در آنجا وارد میکنیدو Continue را انتخاب میکنید
 • بعد نام شرکت خود را نوشته و Next رو میزنید
 • در مرحله آخر توافق نامه را تایید میکنید و Agree میزنید
بیشتر بخوانید :   آنالیز twitter

خب به ویژگی و امکانات واتساپ بیزینس میپردازیم :

 • لوگوی متفاوت آن که B هستش یعنی چرخش که لوگوی مناسبی برای کسب و کار هستش
 • اگر در حساب کاربریتان اعمالی غیر کاری انجام شود واتساپ با انتشار متنی مبنی بر اینکه اینجا برای کسب و کار است
 • ویژگی منحصر به فرد دیگر این برنامه این هستش که صفحه ای در اختیارتان قرار میدهد و اطلاعاتی چون آدرس و شرح کسب و کار و ساعت کاری و لوکیشن خود را در آن میتوانید وارد کنید.
 • دارای ویژگی خوش آمد به صورت خودکار برای مشتری ها
 • دارای لینک کوتاه هستش که میتواند برای دعوت و جذب مشتری ها مهم است
 • قابلیت استفاده در دسکتاب و نسخه وب وجود دارد.
 • دارای قسمت آماری به نام به نام Statistics که میتوانید تعداد پیامک های دریافتی و ارسالی و …. را ردیابی کنید.

لینک دانلود واتساپ بیزینس


در اضافه میخوام برنامه امکانات واتساپ جی بی رو برای شما معرفی کنم

واتساپ جی بی

واتساپ جی بی

این نرم افزار در کنار همه امکانات واتساپ بخش های مختلف زیادی داره که میتونید ازش استفاده کنید. از مهمترین اونها میتونیم به: عوض کردن پوسته یا ساخت جدید پوسته ، آیکن متفاوت ، و امکانات متفاوت دیگر که در ادامه خواهیم گفت.
طرز نصب و راه اندازی خیلی آسانی داره و میتونید مثل واتساپ معمولی این کار رو انجام بدین.
یکی ویژگی های این برنامه انه که میتونید بطور دلخواه و طبق سلیقه خود برنامه رو شخصی سازی کنید.

امکانات برنامه:

 • میتونید ویدئو ها رو تا 30mb ارسال کنید.
 • دیدن ویدئو ها بدون دانلود کردن اون
 • حفط حریم شخصی برای کاربران
 • کذاشتن رمز عبور برای برنامه
 • حذف کردن پیام دو طرفه
 • تغییر ایکون برنامه
 • پاسخ خودکار و هوشمند به کاربران در صورت آنلاین نبودن
 • امکان ارسال تصویر با کیفیت اصلی

میخواهیم در ادامه ویدیویی مربوط به امکانات واتساپ جی بی قرار دهیم

منبع ویدیو اندروید زوم

…….

خب باز ممنون که تا آخر مقاله ی امکانات واتساپ همراه بودید و اینکه باز توصیه ای در آخر مقاله اینکه تمام اخراج شدگان از شرکت های معروف یا اخراج شدگان از مدرسه و …. توانستند تاریخ بشریت را با ذهن های متفاوتشان تغییر دهند پس با هر اتفاقی ناامید نشویم و با سوار بر آن اتفاق و نگاه کردن متفاوت بر آن موفق شویم.

اگر برای کسب و کارتان نیاز به همیار دارید میتوانید از این لینک استفاده کنید.

 

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

👀

👄

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای وبسایت خودت محتوای سئو شده و یونیک داشته باشی. همین الان سفارش بده🔻

🔻

🔻

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای اینستاگرامت یک دستیار و خمراه داسته باشی، برای دیدن تعرفه ها و امکانات لطفا از لینک زیر استفاده کن🔻

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x