آنالیز twitter

آنالیز twitter

خیلی از کاربرانی که از twitter استفاده می کنند حتما دوست دارن تا کاربرانی که دارن رو آنالیز کنند و ما در این آموزش به آنالیز twitter خواهیم پرداخت تا صفر تا صد آنالیز کاربران تویتر رو یاد بگیرین.

آنالیز کاربران twitter

شاید شما بر روی صفحه اصلی تجزیه و تحلیل خود کلیک کرده و برخی از برداشت های محتوای خود را ردیابی کرده باشید اما مطمئن نیستید کدام معیارها بیشترین سود را برای تجارت شما در تویتر دارند.

اگر در استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی خود از ابزارهای تجزیه و تحلیل دیگر استفاده می کنید ، مطمئن هستم که از ابزار تجزیه و تحلیل توییتر اطلاع دارید. من اینجا هستم تا مطمئن شوید که می دانید با خواندن و درک داده های خود بیشترین بهره را از توییتر می برید. اگر از Twitter برای تجارت استفاده می کنید ، می خواهید با ابزار تجزیه و تحلیل آشنا شوید.

شاید شما بر روی صفحه اصلی تجزیه و تحلیل خود کلیک کرده و برخی از برداشت های محتوای خود را ردیابی کرده باشید اما مطمئن نیستید کدام معیارها بیشترین سود را برای تجارت شما دارند.

اگر در استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی خود از ابزارهای تجزیه و تحلیل دیگر استفاده می کنید ، مطمئن هستم که از ابزار تجزیه و تحلیل توییتر اطلاع دارید. من اینجا هستم تا مطمئن شوید که می دانید با خواندن و درک داده های خود بیشترین بهره را از توییتر می برید.

اگه بخواین تویتر را بشناسید اول از سایت dmac آموزش کامل تویتر را ببینید

آنالیز twitter چیست؟

آنالیز twitter میزان تعامل با محتوای شما را اضافه می کند ، چه این کلمات ، عکس ها ، فیلم ها یا جریان های زنده شما باشد. این ابزار به عنوان کارنامه عمل می کند و به شما کمک می کند درک کنید چگونه محتوایی که به اشتراک می گذارید به شما کمک می کند تا به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید و تجارت خود را رونق دهید.


خرید کامنت برای سایت


نحوه استفاده از آنالیز twitter 

استفاده از تجزیه و تحلیل توییتر برای همه رایگان است. مهم نیست که به عنوان یک فرد شخصی یا یک توییت توییت می کنید ، به یک گزارش تحلیلی کامل دسترسی دارید.

دسترسی به آنالیز twitter

برای دسترسی به ابزار تجزیه و تحلیل ، روی نماد Twitter خود در گوشه بالا سمت راست صفحه اصلی خود کلیک کنید.

Twitter Analytics چیست
آنالیز twitter چیست

از منوی کشویی ، Analytics را انتخاب کنید. به صفحه اصلی تجزیه و تحلیل منتقل خواهید شد. در ابتدا ممکن است کمی گیج کننده به نظر برسد ، بنابراین من شما را با معیارهایی که باید بیشترین توجه را داشته باشید بررسی می کنم.

بیشتر بخوانید :   بازاریابی موتورهای جستجو یا SEM چیست؟

خلاصه عملکرد ماهانه :

در صفحه اصلی تجزیه و تحلیل Twitter شما خلاصه ای از 28 روز در بالای صفحه وجود دارد. در این خلاصه می توانید تعداد توییت هایی را که در آن بازه زمانی ارسال کرده اید ، تعداد برداشتی که دریافت کرده اید ، بازدید از پروفایل ، نام بردن و تغییر دنبال کنندگان را مشاهده کنید.

تویتر آنالیز

توییتر همچنین تفاوت تعامل با ماه قبل را ذکر کرده است. این آمار با رنگ سبز برجسته می شوند.

خلاصه عملکرد ماهانه شما بهترین راه برای دیدن یک عکس فوری از نحوه عملکرد محتوای شما در ماه گذشته است. اگر به پایین پیمایش کنید ، می توانید خلاصه ماههای گذشته خود را ببینید.

در این صفحه ، چند معیار مهم مشاهده خواهید کرد که Twitter قبلاً برای شما پیگیری کرده است:

Top tweet: توییتی که بیشترین برداشت را در ماه گذشته داشته است.
Top mention: توییتی که به دسته شما اشاره کرده و بیشترین برداشت را در آن ماه داشته است.
Top follower: کاربر توییتر با بالاترین تعداد دنبال کننده که در ماه شما را دنبال کرده است.
Top media tweet: عکس توییت ویدیویی که بیشترین تعداد برداشت را در آن ماه مشاهده کرده است.

شاید از خود بپرسید که چرا این اطلاعات از اهمیت بالایی برخوردار است. از آنجا که می توانید “برترین” ماههای خود را مشاهده کنید ، اگر ردیابی کنید که چه محتوایی با مخاطب شما بهترین کار را دارد ، این معیارها مفید هستند.

اگر توییت برتر شما یک توییت ویدئویی بود ، ممکن است برای دیدن سطح تعامل مجدد ، محتوای ویدیویی بیشتری ارسال کنید. اگر یک حساب کاربری برجسته توییتر از شما استفاده می کند ، بهتر است با آنها ارتباط برقرار کنید و برای پروژه های آینده با آنها ارتباط برقرار کنید.

مثل اینستاگرام میتوانید از این اطلاعات استفاده کنید

در سمت راست این معیارها ، آمارهای اساسی حساب آنالیز twitter خود را در ماه گذشته مشاهده خواهید کرد. پیگیری این ماه به ماه یک روش عالی برای پیگیری پیشرفت حساب شما است و به تیم شما انگیزه می دهد که بیش از این اعداد باشد.

آنالیز twitter
آنالیز twitter

در حال بررسی تعامل توییتر خود هستید

برای رفتن به بخش بعدی ، روی برگه توییت ها در بالای صفحه کلیک کنید. از آنجا ، متوجه خواهید شد که صفحه در بالای آن فعالیت Tweet را نوشته است. این بخش معیارهای توییت خود را در یک نمودار میله ای مناسب نشان می دهد.

می توانید فعالیتی را که توییت های شما طی 28 روز گذشته به طور پیش فرض کسب کرده اند ، مشاهده کنید یا مدت زمان را برای تجزیه و تحلیل محتوای خود تغییر دهید

Twitter Analytics
آنالیز twitter

توییتر به شما امکان می دهد روز به روز (در این نمودار ، نوار به بار) بروید و تصاویر توییت خود را برای هر روز ماه ببینید.

بیشتر بخوانید :   نحوه ایجاد ارزش با بازاریابی محتوا
آنالیز تویتر
آنالیز تویتر

در زیر نمودار فعالیت Tweet ، محتوای خود را که به صورت توییت ها ، توییت های برتر ، توییت ها و پاسخ ها و تبلیغات تقسیم شده مشاهده خواهید کرد. توییتر به شما می گوید که هر توییت چه تعداد برداشت و جذابیت و همچنین میزان تعامل خود را دریافت کرده است.

بهترین tweet
بهترین tweet

علاوه بر این ، شما می توانید توییت های مورد علاقه افراد را در برگه Top Tweets ببینید. این کار عمیق تر از دیدن یک توییت برتر است که در صفحه اصلی آنالیز مشاهده کردیم.

در سمت راست ، خواهید دید که نامزدها بر اساس نرخ تعامل ، کلیک های پیوند ، بازتوییت ها ، پسندیدن ها و پاسخ ها تقسیم شده اند. درست مانند نمودار میله ای فوق ، وقتی معیارهای پیشرفت ماه به ماه را مقایسه می کنید ، این معیارهای تعامل بسیار عالی است.

از برگه توییت ها برای ارزیابی محتوای خود و نحوه واکنش مخاطبان خود به انواع مختلف رسانه ها استفاده کنید. اگر متوجه شدید چیزی خوب کار کرده است ، آن را تکرار کنید و ببینید آیا همان نامزدی را دریافت می کنید یا خیر. مراجعه به تجزیه و تحلیل شما به شما کمک می کند درک کنید مخاطب شما چه چیزی را دوست دارد.


سفارش تولید محتوای متنی


درباره مخاطبان توییتر خود بیشتر بدانید

وقت آن است که مخاطبان خود را بشناسید. روی بالای صفحه مخاطب کلیک کنید. مانند صفحه اصلی تجزیه و تحلیل شما ، Twitter به صورت خودکار یک عکس فوری از علاقه ، زبان ، نوع سبک زندگی ، سبک خرید و شرکت مخابراتی بی سیم را برای مخاطبان ایجاد می کند.

آنالیز twitter
آنالیز twitter

اگر به دنبال توصیف عمیق تری از مخاطبان خود هستید ، به پایین صفحه بروید و بخشی با عنوان علایق را مشاهده خواهید کرد. در اینجا ، توییتر تمام علایقی را که مخاطبان شما در توییتر بیشتر درگیر کرده اند ، ذکر می کند.

برای مثال ما ، می توانیم ببینیم که مخاطبان G2 بیشترین علاقه را به اخبار فناوری ، سپس اخبار علمی ، سپس سگ ها و غیره دارند.

منافع فالوور های twitter

از آنجا که G2 یک شرکت فناوری است ، منطقی است که مخاطبان ما بیشترین علاقه را به اخبار فناوری دارند. اما در مورد علاقه 97 درصدی سگ ها چطور؟ از آنجا که مخاطبان ما سگها را خیلی دوست دارند ،

استفاده از #NogDogDay و ایجاد یک کمپین کوچک سگ محوری که شرکت ما را به روشی سرگرم کننده تبلیغ می کند ، روش خوبی برای استفاده از اطلاعات تجزیه و تحلیل ما است. مطمئن خواهیم بود که مخاطبان ما با محتوای ما درگیر می شوند زیرا این درصد علاقه بسیار زیاد است.

به خاطر سپردن علایق مخاطبان خود در هنگام ایجاد طوفان فکری در بازاریابی بعدی ، می تواند بصیرت افزایی داشته باشد. هر کاربری که شما را دنبال کند شخصی با لایک و علاقه نیست. علایق آنها را در نظر بگیرید و آنها را به محتوای موفق تبدیل کنید.

در زیر علاقه ها شغل است.

غلاقه مشاغل twitter

درست مثل قبل ، توییتر صنایعی را که افرادی که شما را دنبال می کنند ممکن است کار کند ، خراب می کند. داشتن این اطلاعات در نوک انگشتان شما می تواند به شما کمک کند با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و به شما کمک کند درک کنید کدام توییت ها تعامل بهتری نسبت به دیگران دارند.

بیشتر بخوانید :   قالب پست اینستاگرام چیست ؟

به عنوان مثال ، توئیت مربوط به معرفی یا کنفرانس محصول جدید بهتر از توئیتی است که در سناریوی ما برای دانشجویان تعیین شده باشد. اگر در توییت اخیر تعداد تعاملات کم مشاهده شده است ، اکنون دلیل آن را خواهید فهمید.

در پایین صفحه ، به سبک های خرید مصرف کننده خواهید رسید.

خرید های فالوور ها twitter
آنالیز twitter

اگر مشاغل شما به صورت آنلاین محصولات را می فروشد ، می توانید به تجزیه و تحلیل سبک خرید آنها مراجعه کنید تا ببینید کدام محصولات بیشتر علاقه مند به خرید هستند.

در سمت راست صفحه ، تجزیه و تحلیل جنسیت ، درآمد خانوار ، ارزش خالص ، وضعیت تأهل ، سطح تحصیلات و تجزیه و تحلیل مالکیت خانه را مشاهده خواهید کرد.

وضیعیت کاربران twitter
آنالیز twitter

این داده ها به شدت جزئیات موارد زیر را شرح می دهد. از آنجا که مخاطبان همیشه در حال تغییر هستند ، مراجعه منظم به این تجزیه و تحلیل ها به شما اطمینان می دهد که می توانید از کجا آمده و انواع زندگی آنها را بفهمید ، حتی اگر این آمار در آینده تغییر کند.

ببینید چه چیزی ترند است

آخرین برگه ای که درباره آن صحبت خواهیم کرد ، تب Events است.
ترند تویتر
آنالیز twitter

این بخش رویدادهای آینده ، کنفرانس ها یا تعطیلاتی را که باید از آنها آگاه باشید ، لیست می کند. اگر یک کنفرانس فناوری در معرض دید باشد ، عاقلانه است که G2 از آن مطلع شود و متناسب با آن محتوا تهیه کند. این فقط روشی دیگر برای تعامل به موقع و موضعی با مخاطبان است.

آنالیز twitter مفید است اما ده ها نرم افزار تجزیه و تحلیل شبکه های اجتماعی وجود دارد که می توانید استفاده کنید. نظرات مشتری واقعی را در G2 بخوانید و نرم افزار مناسب تجزیه و تحلیل شبکه های اجتماعی را برای خود انتخاب کنید.

آنالیز و تنظیم کنید

بهترین داده ها مربوط به خودتان است ، بنابراین برای بررسی آنها وقت بگذارید. اگر استفاده از Twitter Analytics را شروع نکرده اید ، باید حداقل نگاهی به اطلاعات خود بیندازید. تجزیه و تحلیل می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که محتوای شما باید به چه جهتی برود و شما را از موثرترین راه برای لذت بردن از مخاطب مطلع کند.

ممنون بایت اینکه تا پایان آنالیز twitter با ما همراه بودید

شرکت تولید محتوا وب همیار  ( آنالیز twitter )

منبع : https://learn.g2.com/twitter-analytics

5 1 رای
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 Comments
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
نازنین بیاتی

خیلی مقاله ی مفیدی بود

mahdi.dgh

مرسی از نظر لطفتون

👀

👄

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای وبسایت خودت محتوای سئو شده و یونیک داشته باشی. همین الان سفارش بده🔻

🔻

🔻

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای اینستاگرامت یک دستیار و خمراه داسته باشی، برای دیدن تعرفه ها و امکانات لطفا از لینک زیر استفاده کن🔻

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
2
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x