آموزش تولید محتوای صوتی

آموزش تولید محتوا صوتی 2

یه زمانی استفاده از گوگل برای مردم تازگی خاصی داشت.ولی امروزه مردم پست های هستند که بتواند کارشان را در کمترین زمان حل کند. توی فضای وب کاربران دیگه حوصله ی خوندن مطالب رو ندارن و شما باید از طریق ویس این کار رو برای کاربران انجام بدین. ما در این مقاله سعی کردبم خلاصه ای از آموزش تولید محتوای صوتی رو بهتون بگیم.

تولید محتوا انواع مختلفی دارد که از دید کلی دارای سه بخش است :
1) محتوا متنی
2)محتوا صوتی
3)محتوا ویدیویی

محتوا هایی که در بالا نام برده میشود به ترتیب با توسعه دنیای تکنولوژی بوجود آمده اند یعنی اول تولید محتوای متنی که تقریبا از سال 1965 توسط فردی تایلندی به نام چالیو توسعه یافت و تولید محتوا صوتی نیز توسط فردی اتریشی به نام ددلین در حدود سال 1986 گسترش داد و محتوای ویدیویی نیز از طریق فیلم سازان عصر غرب که نمیتوان به یک نفر تلفیق داد گسترش یافت در این مقاله میخوام براتون در مورد آموزش تولید محتوای صوتی توصیف نمایم .

محتوای صوتی در عصر حال حاضر باید باکیفیت باشد به دلیل پیشرفت تکنولوژی انتظار مخاطبان بیشتر شده است و هر کدام از محتوای صوتی که باکیفیت تر باشد مخاطبان به سمت آن می روند و به همین دلیل هزینه تولید محتوا های صوتی بیشتر شده است البته بستگی به نوع محتوای صوتی دارد.

محتوا های صوتی انواع زیادی دارند ولی پرکاربرد ترین و پرطرفدار ترین نوع آنها عبارتند از :

انواع محتوا های صوتی

آموزش تولید محتوا صوتی 66

1) پادکست ها
2)رادیو های اینترنتی
3)کتاب های صوتی
4)مقاله های صوتی

ابزار مورد نیاز برای تولید محتوا های صوتی :

1)عنصر صدا و حضور فرد و گوینده مناسب :

باید در حوزه هایی که محتوا های صوتی نیاز است برای تولید حتما فردی با صدای مناسب که اکثرا برای محتوای صوتی کودکانه ، صدایی زیر و نازک که برای بچه ها جذاب و برای پادکست ها و مقاله های صوتی نیز فردی با صدای بم انتخاب می شوند که این اولین ویژگی فرد گوینده است .

بیشتر بخوانید :   تاثیر پادکست بر سئو

دومین ویژگی فرد گوینده باید احساسی و اینکه بتواند با مخاطب ارتباط برقرار کند تا حدی که به طور مثال در بخش های احساساتی بتواند فرد را احساسی و در بخش های جدی بتواند مخاطب را جدی نماید و غیره . پس به عبارت دیگر ارتباط با مخاطب مهم ترین ویژگی هر فرد گوینده است.

سومین ویژگی های فرد گوینده بایستی فردی باسواد و یا حداقل اطلاعات عمومی کافی در حوزه مورد نظری که می خواهد در مورد آن ، گویندگی کند و اینکه قبل از توضیح آن مطالب نیز باید اطلاعات کافی در آن حوزه یا حوزه های مرتبط به آن را داشته باشد .

2)مکان :

برای تولید محتوای صوتی بایستی حتما در مکانی که صدا های مزاحم بیشتر نباشد که اولا در تمرکز شما تاثیر میگذارد و دوما اینکه در صدای ضبط شده شما تاثیر نیز میگذارد .

نرم افزار های ادیت و میکروفون ها با اینکه خیلی پیشرفت کرده اند ولی اگر نویز یا صداهای مزاحم بیش از حد باشد محتوای صوتی شما کیفیت واقعی خود را نخواهد داشت.

3)استفاده درست از فناوری ها و تجهیزات مناسب :

مکان 2

 

اعتقاد همه بر این است که اگر وسایل و صدای خوب باشد حتما کاری با کیفیت تولید خواهد شد اما توجه داشته باشید که نحوه استفاده از تجهیزات خوب بسیار هایز اهمیت است به عنوان مثال :

وقتی اولین بار ماشین مرسدس بنز تولید شد و وارد بازار شد اکثر خریداران از سر تا سر جهان اعتراض بر این داشتند که چرا این ماشین سرعتش از 80 بیشتر نمیرود در حالی که قابلیت سرعت 320 دارد و در جواب ، این شرکت پاسخ اش این بود که باید اول کمربند ایمنی را ببندید و در صورت نبستن کمربند ایمنی این ماشین سرعتش از 80 بالا نمی رود .

بیشتر بخوانید :   تولید محتوای آموزشی

با این مثال فکر کنم فهمیدین که که آشنا بودن با نحوه استفاده از ابزار خوب بسیار اهمیت دارد و در این حوزه نیز شکایات زیادی شده بود با اینکه افراد در مکانی کاملا سکوت محتوای صوتی را ضبط میکردند ولی یک صدای مزاحم هیچ وقت از بین نمیرود که شرکت بیان کرد که آن صدا ، صدای نفستان است و باید میکروفون را در حین استفاده کمی پایین تر از دهنتان قرار دهید.

4)نرم افزر های ادیت :

نرم افزار های بسیار زیادی وجود دارند که ویژگی اصلی به نام صدای خوب گوینده را میتواند نقض نماید و خط و خش و بم کردن و زیر کردن صدا و کار های زیادی را میتوانند انجام بدهند.

برخی محتوا هایی هستند که در روی عکس یا ویدویی ، صوت هایی استفاده می شود که در این مورد کل نر افزار های ادیت عکس و ویدیو ها هم در این مورد شرکت دارند و نحوه ی استفاده آنها را بلد باشید یا یک نفر از تیم تان در این مورد فعال باشد که اصلی ترین رکن به حساب می آید.

در بخش اول مقاله ی آموزش تولید محتوای صوتی تقریبا تمام ابزار های مهمی که برای ساخت محتوا صوتی نیاز است را گفته شد و در ادامه برای تولید محتوا چه نکاتی باید رعایت شود را در زیر برایتان توضیح خواهد شد .

نکاتی درباهره محتوای صوتی

تدوین

1)زمان بندی و برنامه ریزی :

همانطوری که در مقاله های مربوط SERP براتون گفتم باید طبق زمان بندی و برنامه ریزی بر روی سایت محتوا تان قرار بگیرد تا در صدر سایت قرار بگیرید و از همه مهم تر اینکه تما پادکست یا محتوای صوتی را عمدتا در یک زمان کاملا گرفته نمی شود و بهترین نوع تیکه تیکه ضبط کردن آن است که هم میتوان زود تر به اشکال آن پی برد و هم اینکه بررسی و تحلیل آن راحت تر انجام می شود و سرعت تولید محتوای صوتی نیز بیشتر می شود.

بیشتر بخوانید :   تولید محتوای صوتی چیست ؟

2)تولید محتوا متنی :

همانطور که در مقاله های تولید محتوا گفته شد ، تولید محتوا در همه جا دخالت داشته و تمامی مطالب از یک کلمه تا چندین جلد جزوه محتوای متنی است و باید محتوا متنی شما کاملا آماده باشد تا خواننده با تسلط کامل قبل از گویندگی ، ارایه نماید.

3)مهمان های جذاب :

در رادیو های اینترنتی چیزی که مخاطب را برای جذاب بودن و به اشتیاق آوردن مخاطب انجام می پذیرد .

4)تبلیغات و جمع کردن مطالب :

باید محتوایی که وقت میگذارید برای تولید پادکست یا محتوا های صوتی دیگر ، مطالب به روز و پرمخاطب باشد و پس از تولید محتوا تان باید به فکر تبلیغات درست و با حرفه کار کردن در وبسایت و یا فضا های دیگر مجازی میتوانند پرمخاطب باشند .

خب حدودا تمامی جلوه های برای تولید محتوای صوتی را برایتان ارایه نمودم و در آخر هم به سوال عمومی بیشتری که مخاطبان در ذهن دارند پاسخ میدهم .

سوال این است که تفاوت پادکست و مقاله صوتی چیست ؟

تفاوت زیادی را دارا هستند ولی عمده تفاوت آنها با هم این است که پادکست حالت داستان نویسی و مخاطب را تحریک می نماید ولی مقاله صوتی در مورد علم صحبت کرده و طرحی سنگین را دارا است و تفاوت دیگر هم اینکه پادکست چون طولانی است نسبت به مقاله های صوتی پس هزینه ای به طبع بیشتر دارد.

خیلی ممنون که تا آخر مقاله ی آموزش تولید محتوای صوتی همراه من بودید و اینکه محتوای صوتی به گفته بزرگان علم ، سالیان سال طول میکشد تا از ذهنیت آدمی از بین رود پس این نوع پادکست و یا در بازاریابی ها هم بسیار موثر واقع می شود .
و در آخر حرف پایانی اینکه اگر در منزل بخواهید محتوای صوتی تولید نمایید میکروفون USB بهترین نوع است و سرعت اینترنت هم دقت داشته باشید که عالی باشد .

و باز هر نظر و انتقاد و سوالی نیز داشته باشید در خدمتم. *موفق و پیروز باشید *

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

👀

👄

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای وبسایت خودت محتوای سئو شده و یونیک داشته باشی. همین الان سفارش بده🔻

🔻

🔻

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای اینستاگرامت یک دستیار و خمراه داسته باشی، برای دیدن تعرفه ها و امکانات لطفا از لینک زیر استفاده کن🔻

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x