SERP چیست؟

serp چیست؟ 8

در این مقاله مفهوم SERP چیست و چگونه در SERP  قرار بگیریم و راه های موفقیت آن را برایتان بازگو و توضیح خواهم داد.

SERP نحوه تلفظ در بریتانیایی و آمریکایی فرق داشته و در بریتانیا تلفظ (سِرپ) و در آمریکا تلفظ (سُرپ) دارا هستند و اگر هر دو تلفظ رو هر جا شنیدید همان کلمه SERP است و تفاوتی وجود ندارد .

SERP چیست؟

کلمه SERP مخفف کلمه های (search engine results page ) هستش و همانطور که از نامش و معنی کلمات پیداست هر آنچه که در نتیجه جستجو یک کلمه یا عبارت سرچ شده در صفحه مشاهده می کنید یا همان هر چیزی که در نتایج گوگل میبینید رو میتوان SERP نامید.

انواع SERP :

فکر کنم تا الان مفهوم مبتدی و حرفه ای رو از یک SERP را بفهمین و یا اینکه به چیزی SERP گویند در این پاراگراف به انواع SERP اشاره خواهم کرد و آنچه که در جستجوی یک کلمه یا عبارت مشخص شده ی خود ، مشاهده میکنید طبق دو دسته(مهم) این سایت ها طبقه بندی میشوند یا میتوان گفت دو نوع(مهم) SERP ها طبقه بندی میشوند .

  • 1)ORGANIC
  • 2)advertising google
  • 3)rich snipet
  • 4)گراف دانش

serp چیست ؟

serp چسیت ؟

ORGANIL:

نتایج بدست آمده عمدتا در این نوع دسته بندی میشوند و این بخش نیز گوگل به عموم پخش نکرده و تنها از 200 فاکتوری که مشخص کرده فقط 6 مورد آن را به عموم مردم دست یافته و اکثر سایت ها این 6 مورد رو سعی میکنند که رعایت کرده و SERP هایی که بارگزاری میشود در گوگل ،در نتایج در صفحه اول یا میانی مشاهده شود و این شش مورد عبارت است از :

a)سیگنال سئو خارجی :این عبارت به این معناست که در سایتشان علاوه بر توضیح محصولاتشون و تبلیغ و ویدیو ها و … لینکی برای تکمیل توضیحاتشون به سایت های دیگر قرار میدهند و این کار به طبع رضایت مخاطب رو در بر میگیرد و این نیز یکی از فاکتور های اصلی شامل میشود .

بیشتر بخوانید :   بهبود کیفیت محتوا در وب سایت ها

b)سیگنال سئو داخلی : علاوه بر مورد قبلی بر عکس آن نیز میشود و اگر کسی عبارتی سرچ کند که آموزش چند مرحله ای رو داراست و سایت شما قابلیت چند مرحله یا همان انعطاف پذیر است که دارای مقاله های دیگری در آن حوزه را دارد و به مقاله دیگر خود لینکی را میدهد فاکتور دیگر مهم سایت هستش.

c)سرعت بارگذاری بالا :هر چه سایت شما قابلیتی به نام سرعت زیاد رو دارا باشد اطمینان حاصل فرمایید که در نتایج بهتری SERP شما قرار خواهد گرفت و اینکه هنگ و مشکلاتی نظیر این و اینکه مخاطب وقت زیادی در تلف کردن ندارد (کسانی دنبال مقاله و ویدیو آموزشی می آیند که وقت تلفی رو درست نمی دانند و وقت برایشان مهم است ) و کمی مشکل باعث عذاب آور شدن مخاطب شده و هم گوگل .

d)برند و سیگنال های قابل اعتماد : این مورد برای حرفه ای ها یا افراد با تجربه مناسب است که مربوط به برند شما و محبوبیت شما در بین مخاطبان و آن نیز اولویت برای گوگل نیز خواهد بود و اینکه هر چه محبوبیت برند شما بیشتر باشد یا هر چه طی سال ها سایت شما محصولات یا محتوا هایی بهتر تولید میکند و در بین مخاطبان محبوبیت یافته است در جایگاه بهتری قرار خواهد گرفت .


برای نوشتن تولید محتوای متنی از خدمات وب همیار استفاده کنید


e) عنوان :این فاکتور نیز برای هر سایتی مهم است به این دلیل که وقتی عبارتی که شما به عنوان یا همان topic برای مقاله تون یا هر موضوعی برای سایتتان انتخاب کرده اید که به اینها کلمات کلیدی میگویند نقش اساسی داشته و گوگل عبارت سرچ شده را با هر سایتی که در این موضوع صفحه ای را دارد عنوانی مشابه دارد یا عین آن کلمه است در جایگاه بهتری قرار میدهد که این کلمات کلیدی شمل تک سیلابی و چند سیلابی هستش که در ادامه براتون توضیح خواهم داد.

بیشتر بخوانید :   چطوری کاور هایلایت استوری اینستاگرام بسازیم ؟

f)توضیحات بتا(متا) : در شیمی هر عنصری که دارای بهترین قابلیت را داشته یا دارای چندین ویژگی را دارا باشد نامش رو بتا میزارن و الان نیز نوشته ای یا محتوا هایی که شما در سایت شما قرار دارد اگر از کیفیت بیشتری داشته باشد و تنوع و از دیگر سایت ها به روز باشد و چنان که عیان باشد در اولویت خواهد بود.
موارد دیگری نیز هستند که بعضی ها ازشون نام برده اند که آنها فقط یک احتمالی بیش نیست و اختلافی هم به قول بزرگان بین اساتید میشود که من براتون 6 فاکتور معروف رو براتون مطرح کردم.

advertising google:

مزایای serp
Charts and analytical data on the tablet screen with a cup of coffee and a telephone.

نتایج دیگری نیز هستند که برای سایت هایی که با خرج پول های بیشتری در صفحه اول قرار میگیرند که چندی طول نمیکشند و این وبسایت ها با چرداخت هزینه ای تبلیغ به کمک گوگل در سطر اول نتایج قرار میگیرند و برای مشخص شدن این نوع وبسایت ها ، گوگل کلمه ی (AD) که مشخص شده است و جایگاهشان نیز در سطر اول نتایج جستجو شده در گوگل هستند و این نوع SERP ها رو به نام Google adwords شناخته می شود.

ریچ اسنیپت:

وقتی عبارت یا کلمه ای رو جستجو میکنید در کنار بعضی از SERP ها اطلاعات بیشتری مثل رأی کاربران با ستاره و تصاویر مرتبط نشان میدهند که به این نوع ها rich snipet گویند و فاکتور هایی دقیق ارایه نشده توسط گوگل و فقط توسط اساتید بزرگان سایت ها ارایه میشوند و همانطور که گفتم همه نظرشان مخالف هستند و نمیتوان بر روی آن فاکتور ها اعتمادی بیش کرد.

گراف دانش:

این نوع SERP نیز وقتی عباراتی مخاطب سرچ میکند و برای توضیح یا نشان دادن نمودار هایی هستش و آن داده ها یا نمودار هایی که برای نمایش اطلاعات بیشتر در نتایج مشاهده داده میشود و عمدتا برای پاسخ به سؤالات متداول ، این باکس ظاهر و ارایه می شود.

بیشتر بخوانید :   نحوه ایجاد ارزش با بازاریابی محتوا

اهمیت SERP :

دربالا توضیحی در مورد serp چیست رو گفتیم حالا به اهمیت SERP میپردازیم و شاید میتوان مقاله ای فقط در مورد اهمیتش نوشت و من فقط براتون چند تا رو توضیح می دهم:

  • اولی اینکه برای بهینه سازی موتور های جستجو (SEM) که در مقاله موتور های جستجو (SEM ) اشاره کرده بودم و علتش هم این است که نحوه نمایش شما یا همان وبسایت شما در صفحه اول گوگل را تعیین میکند .
  • دومی هم اینکه در کسب و کارتان اهمیت بالایی داشته و داد و خواهد داشت و بازاریابی ای(که جزوه بازاریابی درونگرا هستش همانطور که این نمونه را در مقاله بازاریابی درونگرا براتون گفتم)، که تقریبا 60% فروش شما را در بر میگیرد شاکل میشود.

بهبود سئو:به دلیل توضیحاتی که کامل براتون دادم و چالش شما ، این بخش رو فقط نام میبرم :

  • a)محتوای با کیفیت و استفاده از کلمات کلیدی درست
  • b)شناختن و تحلیل عملکرد رقبا
  • c)انتخاب رقابتی کلمات کلیدی یا همان تک سیلابی با کمک ابزار moz
  • d)انتخاب کلمات چند سیلابی که اکثر سایت ها در این مورد ضعیف هستند از اهمیت بالایی قرار گرفته است.

خب باز رسیدیم به آخر مقاله serp چیست و اینکه در آخر علت قرار گرفتن در صفحه اول گوگل و اینکه من فقط براتون فاکتور های اصلی رو براتون بررسی و توضیح دادم این هستش که 90% کاربران یا مخاطبانی که عبارت یا کلمه ای را جستجو میکنند فقط صفحه اول گوگل رو مشاهده و مطالعه میکنند و این اهمیت این موضوع را بسیار چندان میکند پس نشان میدهد تلاش مستمر و صبر بیشتری را برای قرار گرفتن در صفحه اول و حفظ جایگاه خود را در صفحه اول را داراست.

باز خیلی ممنون از اینکه تا آخر مقاله با من بودید و افتخار دادین که ثروتی به نام زمان را گذاشتید و تا آخر مقاله با من بودید و برای همه شما آرزوی موفقیت را دارم .

5 1 رای
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 Comments
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
کوثر

سلام ممنون بابت مقاله خوبتون.
فقط یه سوال درباره serp چیست داشتم که توی مقاله های زیادی که خوندم متوجه نشدم.
Serp همون سئو می باشد یا باهم فرق دارند.چون تو هیچ مقاله ای اشاره نشده

👀

👄

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای وبسایت خودت محتوای سئو شده و یونیک داشته باشی. همین الان سفارش بده🔻

🔻

🔻

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای اینستاگرامت یک دستیار و خمراه داسته باشی، برای دیدن تعرفه ها و امکانات لطفا از لینک زیر استفاده کن🔻

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
2
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x