نحوه نوشتن تقویم محتوا + 20 راه نوشتن تقویم محتوا

نحوه نوشتن تقویم محتوا 2

در این مقاله میخوام براتون آموزش فرآیند طراحی و نوشتن تقویم محتوا بر اساس اهداف و محدودیت ها توضیح و بررسی خواهم کرد و از مبتدی تا حرفه ای یعنی گام به گام جلو میریم.

هر کسی در کار خویش دارای تقویم یا همان پلن یا همان برنامه ریزی که اهداف کوتاه مدت و اهداف بلند مدت مشخص کننده برای اعضای تیم و … را داراست.
به همین خاطر نوشتن تقویم محتوا از اهمیت بالایی برخوردار است و به قول بزرگان: برنامه، آدمی را به انسان کامل تبدیل میکند و هر کاری را ممکن میسازد.

اهداف تقویم محتوا

هر بازاریاب درونگرا یا همان بازاریاب فضای اجتماعی بایستی دارای تقویم محتوا باشند تا مطالب سایت خویش را هدفمند که هدف اصلی این برنامه هم افزایش سءو سایت (همان افزایش فروش و بازدید و  تعداد خوانندگان بیشتر..) خود کمک میکند که دارای دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت است.

تقویم محتوا چیست ؟

تمامی فعالیت های سئو و تولید محتوا از قبیل انواع پست های (متنی،ویدیویی،صوتی) ، چگونگی قرار دادن پست ها ، فعالیت هایی مانند جشنواره و مصاحبه و…  در آن بر اساس نوع کسب و کار (کوچک و بزرگ)خود در یک دروه زمانی (ساعتی، روزانه، هفتگی، ماهانه، سالانه) یادداشت میکنید. که در آخر برنامه کوتاه مدت و بلند مدت ،نتیجه گیری و بازخورد هایی را که گرفته اید رو با اهداف خویش مقایسه میکنید تا برنامه پروژه دیگر تقویم را نسبت به تقویم قبلی نصب نمایید.

فواید تولید محتوا

نوشتن تقویم محتوا 9

1)داشتن یک استراتژی برای زمان ارسال محتوا :

همانطور که در مقاله تولید محتوا منظم گفتم بایستی برای ارسال محتوایتان در سایت باید مشخص باشد، تا اینکه در گوگل در جایگاه بهتری قرار بگیرید  همانطور که سایت خانه سبز که از سال 1387 به طور مشخص از آن سال تا حال حاضر به طور منظم محتوا راعرضه مینمایند و این باعث موفقیتشان شده است.

بیشتر بخوانید :   تولید محتوا در حوزه تکنولوژی و فناوری اطلاعات

2)تعیین نوع محتوا بر اساس تاریخ :

هر محتوایی که ساخته و تدوین می گردد بایستی دارای موضوعی که نیاز آن زمان و یا مناسبتی بر آن عنوان قرار دارد. مانند اینکه سایتی در مورد فوتبال بایستی در زمان فوت هر بازیکن مهمی در آن زمان مقاله و تاریخچه و اقدامات آن را ایجاد کند تا افزایش بازدید کنندگان بیشتر باشد و یا بر اساس موضوعاتی که مورد بحث بیشتر افراد در آن حوزه است را در زمان مشخص عرضه نمایند. پس میتوانید در نوشتن تقویم محتوا جایی برای موضوعات روز هم بگذارید.

3)تعیین ابزار های تبلیغاتی :

با داشتن تقویم محتوا و مشخص بودن محتوا هایی که در زمان مشخص تصمیم به ارایه آن دارید را بر اساس آن ابزار های تبلیغاتی را به سادگی و با برنامه ریزی قبلی فراهم می آورید.

4)برآوردگی بهینه :

این بخش مربوط به نتیجه گیری است و اینکه با انجام کار هایی که گفتم و باز خواهم گفت در آخر هر برنامه ریزی یک موفقیتی سربلند را به همراه خواهید داشت و برای انجام پروژه بعدی انرژی کافی را خواهید گرفت.پس در نوشتن تقویم محتوا صبر نکنید

ارتباط بین کلمات کلیدی و نوشتن تقویم محتوا :

1)همانطور که در بحث قبلی نیز بهش اشاره کردم کلمات کلیدی مناسب برای هر حوزه که تأثیر بسزایی داراست و در تقویم محتوا بایستی تمامی مناسبت های مربوط به حوزه سایت خود را مشخص کرده و در مناسبت ها با عنوان کلمات کلیدی که پر ترافیک هستند استفاده و محتوای خود را چه صوتی و متنی و ویدیویی باشد را تولید نمایند.

2)کلمات کلیدی را در بازه ی زمانی خود به کار ببرید طوری که علاوه بر مناسبت ها در روز هایی از هفته یا ماه را برای تخفیف دادن و ارایه آموزش رایگان و یا هر کلمه کلیدی در زمان های مشخص شده ای ارایه دهید.

3)کلمات کلیدی در روز های خاص فرق داشته و در گوگل و سایر شبکه های اجتماعی مورد جستجو بیشتر قرار میگیرند که بایستی در همه ی شبکه های اجتماعی که حضور دارید محتوایی نسبت به آن شبکه اجتماعی محتوا یتان را به بیرون نشر دهید.
پس کلمه کلیدی اهمیت ویژه ای در نوشتن تقویم محتوا دارد.

بیشتر بخوانید :   تولید محتوا منظم چه تاثیری دارد؟

رصد کردن رقبا :

تقویم محتوا چیست؟

برای مدیریت بهتر مانند تولید کننده ها یا شرکت هایی که در بیرون و در جامعه یکدیگر را رصد مینمایند و نوع تبلیغات و … را می آموزند و طوری تبلیغ و بسته بندی میکنند که مشابه دیگری نباشد تا پیشرفت نمایند در بازاریابی درونگرا نیز همینطور است و توسط رصد(دقت داشته باشید رصد کردن با کپی کردن فرق دارد) در زمینه های زیر که نام میبرم موجب پیشرفت و به روزرسانی میشود:

1)در مدت زمان معلومی چه میزان پست در شبکه های اجتماعی خود قرار می دهند
2)در چه ساعاتی از روزانه یا شبانه پست ها را قرار می دهند
3)در کل فعالیتشان در حوزه های خود و حوزه های دیگر
4)نوع پست هایی که بارگزاری میکنند (آموزشی،طنز،سرگرمی،…)


برای داشتن دستیار اینستاگرام از خدمات ادمین اینستاگرام استقاده کنید.


نحوه آماده کردن تقویم محتوا

1)عنوان :
عنوان است که میتواند مخاطبی را جذب خواندن یا دیدن محتوا یا گوش دادن آن محتوا میگردد یا میتواند برعکس این عمل نیز انجام دهد و باید عنوانی مربوط به حوزه سایت یا کاری شما باشد و مطلب آخر برای عنوان اینکه،هر چه مختصر و کوتاه باشد آنقدر هم مفید خواهد بود.

2)انتشار :
محتوا هایی که تولید می شوند علاوه بر سایت و بلاگ و تلگرام و شبکه های اجتماعی خویش پخش میشوند در چه کانال هایی هم که پخش میشوند کاملا مؤثر واقع خواهند شد و عامل موفقیت میشوند و هرچه در کانال های هم حوزه و پرطرفداری (هر چند با پرداخت هزینه) منتشر شوند بازدید خوانندگان بیشتری را تضمین مینماید.

3)نوع محتوا :
نوع محتوا برای بلاگ و یوتیوب و تلگرام و واتساب و غیره متفاوت است شاید در یک زمان برای هر کدام از شبکه ی اجتماعی چند محتوا ی متفاوت ارایه میدهید و این هم بستگی به موفقیت شما به نوع محتوا در هر کدام از شبکه اجتماعی تان دارد(صوتی،ویدیویی،متنی) .

بیشتر بخوانید :   آموزش نوشتن چک لیست مقاله + 10راهکار های درست نوشتن چک لیست

4)زمان انتشار:
در مورد زمان انتشار نیز در موارد بالایی به طور کامل توضیح داده شده است.

5)عناوین پایانی :
همه در آخر فیلم و کار های بزرگ و کوچک شاهد اینکه برای هر شخصی در کسب و کار های کوچک و بزرگ ، کار مشخصی محول گردیده است با اینکه افراد کمی فقط برای نگاه کردن و مطالعه این بخش وقت میگذارند اما برای تقویم محتوا الزامی است  و نبود این بخش در تقویم محتوا باعث نقض در کار و خارج شدن از حوزه رسمی و وارد به حوزه سرگرمی می شود. پس حتما در نوشتن تقویم محتوا رعایت شود.

6)چک لیست :
چک لیست نیز بستگی به مورد قبلی دارد و اگر افراد با شغل هایی دقیق مشخص شوند ، آن موقع بایستی برای هر فردی چک لیست یا همان لیست کار خویش (که در مقاله چک لیست کاملا این مورد توضیح داده شده است) برایشان ایجاد میشود.

باز به آخر مقاله‌ی نوشتن تقویم محتوا رسیدیم و در مورد تقویم محتوایی چند نکات پایانی را بگم و پایان اعلام شود .

_تقویم محتوایی برای هر دو نوع کسب و کار ها ، هم کوچک و هم بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد چرا که کسب و کار های کوچک توسط تقویم محتوایی خود به کسب و کار های بزرگ میرسند و آن را حفظ مینمایند.

_تقویم محتوایی برای سرگرمی مناسب نیست و باعث سلب آرامش و لذت سرگرم تان میشود و اگر در کارتان جدی نیستید یا اصلا ملاک اصلی خود را کسب و کار قرار نمیدهید ،تقویم محتوایی در این حوزه برایتان بهتر نیست.

_تقویم محتوایی باعث صرفه جویی در انرژی و منابع استفاده شده می شود.

_ملاک اصلی تقویم محتوایی که بدون آن وجودش بیهوده است ، آن هم هدف قرار دادن است که اگر کاری بدون هدف باشد به سوی پوچ حرکت میکند.

خیلی ممنون باز تا آخر مقاله‌ی نوشتن تقویم محتوا با من بودید و موفقیت مستمر برای تک تکتون را آرزومندم .

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

👀

👄

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای وبسایت خودت محتوای سئو شده و یونیک داشته باشی. همین الان سفارش بده🔻

🔻

🔻

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای اینستاگرامت یک دستیار و خمراه داسته باشی، برای دیدن تعرفه ها و امکانات لطفا از لینک زیر استفاده کن🔻

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x