تاثیر پادکست بر سئو

تاثیر پادکست بر سئو

پادکست امروزه به یکی از اساسی ترین الگوریتم های گوگل تبدیل شده. و شما با استفاده از پادکست می توانید به طور وحشتناکی تاثیر پادکست بر سئو را در مقاله هایتان مشاهده کنید.

“کتاب را دوست ندارم ، اما کتاب خوان ها را دوست دارم”
این جمله ای است که افرادی که وقت کافی برای خواندن کتاب نداشته یا افرادی که کتاب درست پیدا نکرده و از کتاب دوری مینمایند و یا برای افراد تنبل که نمیتوانند کتاب های حتی چند صفحه ای را بخوانند .

علاوه بر موضوع کتاب ، پادکست ها نقش مهمی را در بازاریابی درونگرا ایفا می کنند و اینکه در کسب و کار های کوچک و بزرگ نیز کمک بسیاری میکند .

ایم موضوع یعنی پادکست از سال 2000 تأسیس شد و در سال 2004 به محبوبیت دست یافت ، پس نتیجه میگیریم یک نوع پیشرفت علمی در اینترنت و سیو و تازه بودن پادکست و اینکه به دلیل اینکه دست های زیادی سمت این نوع تکنولوژی برده نشده است و به دلیل بکر بودن ، امتیاز و پیشرفت زیادی در وب سایت و پیچ های خود در فضا های مجازی را کمک مینماید.

و چون اینکه افراد زیادی به شنوندگان و سرمایه گذاری در این نوع زمینه ، افزایش می یابدو طبق گفته ی مرکز تحقیقات آماری کشور آمریکا ، هر سال 20%به شنوندگان پادکست و محبوبیت آن افزوده می شوند پس تاثیر پادکست را در وب سایت و
پیج های فضاهای مجازی را جدی بگیرید و از الان استارت کار را در کسب و کارتان شروع کنید.

تاثیر پادکست بر سئو :

تاثیر پادکست بر سئو 6
تاثیر پادکست بر سئو

یکی از دلایل که گوگل به پادکست اهمیت میده، اینه که شما به کاربرتون که اومده پست رو بخونه اهمیت دادید و این چیزی هست که گوگل از وبسایت ها می خواد.
گوگل به صورت رسمی اعلام کرده که در رتبه بندی های مقاله، پادکست تاثیر زیادی داره و این باعث میشه و این یعنی تاثیر پادکست بر سئو.

شما حتی می توانید در تولید کردن پادکست از محتوای تولید شده توسط کاربر یا UGC استفاده کنید که خیلی تاثر دارد.

1.پادکست چیست ؟

پادکست یا همان اصطلاح Podcast ، دارای دو معنای عام و خاص می باشد که معنای عام را در ادامه مقاله بررسی خواهد شد . و اما معنای خاص و اصلی پادکست ، همان فایل های صوتی است  که بر روی سرور ها قرار یا آپلود می شوند و شما می توانید توسط برنامه هایی برای گوش دادن به پادکست طراحی شده اند را استفاده نمایید .

البته در تعریفی دیگر می توان گفت که پادکست یا پادپخش یا تدوین صوتی ، انتشار مجموعه ای از فایل های رسانه های دیجیتالی است که توزیع آن در اینترنت با استفاده از خوراک انجام می شود .
بنابراین به پادکست ، رادیو اینترنتی نیز گفته می شود.

بیشتر بخوانید :   تاثیر ویدیو بر سئو

2.معنای عمومی پادکست :

معنای عمومی پادکست که اکثر افراد از آن استفاده مینمایند در دو دسته میتوان دسته بندی کرد.
دسته اول که فایل های صوتی را در وب سایت یا پیج خود در شبکه های اجتماعی انتشار داده و نیز به کار می برد و حتی میتواند اشتراک گزاری نیز انجام دهد .

دسته دوم نیز برای فایل های ویدیویی خود به کار می برند و توسط نرم افزار هایی ، امکان مشترک شدن podcast با فایل های ویدیویی را می دهد.

در بین این دو دسته ، دسته اول از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده و کاربرد بیشتری نیز داشته است ولی دسته دوم با اینکه زحمت بیشتری می برد اما هنوز استقبال و کاربرد دسته اولی را نداشته است. پس در استفاده صوت در محتوا ها بخاطر تاثیر پادکست بر سئو بر روی سایت غافل نباشید.


سفارش تولید محتوای متنی برای وبسایت ها با کمترین قیمت!!!


3.معنای واژه ی پادکست :

 معنای واژه پادکست
معنای واژه پادکست و تاثیر پادکست بر سئو

پادکست از ترکیب دو واژه در سال 2004 توسط نویسنده ای به نام Ben Hammersley در روزنامه گاردین انگیلیسی نام برده شده است و از آن موقع نیز تمام افراد با این واژه نام می برند .

با اینکه از سال 2000 پادکست بوجود آمده بود اما جالب است بدانید که تا سال 2004 و به مدت چهار سال هنوز اسمی نداشته بود و با انتشار این اسم که همزمان با محبوبیت پادکست همراه بود ، این واژه ماندگار شد .
پادکست از دو واژه ی آی پاد ( I pod ) و برادکستینگ ( Broad Casting ) ترکیب و ساخته شده است .

4.ویژگی های پادکست و تفاوت آن با محتویات صوتی دیگر :

الف. پادکست چون در کنترل خود کاربر قرار داشته و می تواند در حین گوش دادن به پادکست ، به جلو و عقب براند و از موضوع یا بحث عقب نمی ماند ویژگی منحصر به فرد از طرف کاربران نام برده شده است و اینکه رادیو اینترنتی یا دیگر محتویات صوتی دیگر چنین امکاناتی را ندارد .

ب. چنین فایل های صوتی که بایستی آنلاین استفاده شود اما podcast این امکان را به کاربر یا مخاطب می دهد که از اینترنت با حجم نسبتا کمتری دانلود کرده و سپس بدون اینترنتی از آن استفاده نماید و در هر جا و مکانی هم مانند موسیقی قابل استفاده است.

ج. محتویات صوتی به جز پادکست باید با دستگاه های مشخص که اکثرا توسط رایانه از آنها استفاده نمود ، اما مصرف کننده  ویس را میتواند با هر دستگاهی مانند گوشی همراه و تبلت و MP4 و غیره در هر زمانی و در هر مکانی به کار برد و با قابلیت مکث و پخش مجدد .

د. پادکست برخلاف دیگر محتویات صوتی که به روش PUSH TECHNOLOGY ارایه می شوند ، پادکست بر اساس PULL TECHNOLOGY است برای درک بیشتر مثال میزنم .

مانند اینکه اگر دقت کرده باشید محتویات صوتی رادیویی را خودتان انتخاب نکرده و آنها محتویات را به شما تحمیل یا همان PUSH می کنند اما پادکست را خودتان موضوع را انتخاب و با میل خودتان هزینه ای پرداخت کرده تا در اختیار شما قرار داده شود و این نوعی بازاریابی درونگرا محسوب می شود که مخاطب با میل و علاقه خود انتخاب می نماید. پس سعی کنید از صوت استفاده کنید تا تاثیر پادکست بر سئو رو بروی وبسایت ببینید.

بیشتر بخوانید :   تاثیر کامنت بر سئو

5. فواید پادکست برای مخاطبین :

دو فایده اصلی پادکست که بر اساس جامعه آماری گفته شده است .
اولی این است که موضوع را خود مخاطب و طبق نیاز خود ، موضوع خود را انتخاب نموده و از بین پادکست ها ، انتخاب می کند
و دومی نیز این است که شما می توانید بدون هیچ واسطه و سازمانی با مخاطب خود ارتباط برقرار کرده و نیازی به تأیید هیچ سازمانی نمی باشد جز مخاطبان. پس تاثیر پادکست بر سئو خیلی اهمیت دارد.

6. بهترین پادکست های فارسی :

بهترین پادکست های فارسی
بهترین پادکست های فارسی و تاثیر پادکست بر سئو

الف. استرینگ کست :
در این نوع پادکست ها شما میتوانید مطالب علمی رو به صورت داستان یا مستند دنبال نمایید که فقط در بخش علمی فعالیت میکند و اینکه داستان های مربوط به اشخاص علمی نیز پرداخته می شود .

ب. رادیو مرز :
میتوان گفت یک نوع پادکست  روانشناسی می باشد و در مورد عواملی موجب فرقت و جدایی و اختلاف و مسایلی مربوط در مورد افراد را بررسی و توضیح می دهد ولی این نوع پادکست توسط عموم مردم استفاده نمی شود به دلیل جذاب نبودن موضوع برای مردم .

ج. بی پلاس و چنل بی :
این دو توسط یک نفر مدیریت می شود و اینکه اولی چنل بی که در زمستان سال 95 با یک تیم سه نفره که در هر سه هفته یکبار ، یک پادکست عرضه می دادند و نیز می دهند و بی پلاس پس از به موفقیت رسیدن چنل بی ، توسط همان شخص ساخنه شده و فقط خلاصه کتاب ها را در پادکست ارایه می دهند و طرفدار زیادی نیز دارد .

د. کرن :
اگر به دنبال پادکستی در مورد موسیقی هستید باید بگم که بهترین پادکست ، پادکست های کرن است که در هر پادکست به بررسی و تحلیل یکی از قطعات موسیقی ایرانی پرداخته می شود .

ه. رادیو دیو :
در قسمت پنج معرفی بهترین پادکست ها در تاثیر پادکست بر سئو به پادکست مناسب افراد علاقه مند به حوزه هنر می باشند و فقط در حوزه فرهنگ و هنر پادکست تولید می نمایند .

خ:شنوتو:
شنوتو یکی از بهترین پلتفرم ها برای پادکست می باشد که شما میتوانید استفاده کنید.

7. دلیل مهم بودن وجود پادکست برای وب سایت :

چون گوگل نمی تواند متن پادکست را فهرست بندی و کاربر را راهنما بکند ولی با توجه به مؤثر بودن محتوای صوتی در سئو سایت و جدید بودن این نوع تکنولوژی ، اهمیت آن را دوچندان می کند .

دقت داشته باشید که اهمیت تولید محتوای صوتی بسیار بالاتر از تولید محتوای متنی است چون اینکه محتوای صوتی برای عموم افراد در هر شغل و صنفی مورد استفاده قرار میگیرد و وجود پادکست موجب پیشرفت در کسب و کارتان می شود و اینکه چون پادکست تازه در بستر وب قرار گرفته از قدرت آن در بدست آوردن رتبه و محبوبیت استفاده نمایید .

بیشتر بخوانید :   مفهوم سئو چیست ؟

8. عواملی که باید در بارگزاری پادکست در وب سایت باید دقت کرد :

الف. حتما یک صفحه اختصاصی جدا داشته باشید .

ب. برای هر پادکست ، محتوای متنی مربوط را نوشته ولی تمامی موضوع پادکست را در آن متن لو ندهید .

ج. برای هر پادکست یک تصویر مناسب در آن حوزه بارگزاری کنید .

د. مانند محتوا های متنی ، فهرست بندی نمایید و کلید واژه هایی را تعیین کنید چون مهم ترین معیار گوگل نیز داشتن فهرست بندی می باشد .

فواید تاثیر پادکست بر سئو:

فواید تاثیر پادکست بر سئو

گوگل یعنی خود کاربر ، گوگل خودش رو جای کاربران قرار میده و میبینه اگر کاربر رضایتی از سایت داشته باشد آن وقت گوگل به محتوای شما ارزش خواهد داد.

و استفاده از ویدیو و پادکست میتواند احساسات کاربران را در مقاله درگیر کند و زمان زیادی رو در سایت شما بمانند که تاثیر مثبتی بر سئو دارد.

فرق پادکست با برنامه‌ی رادیویی:

فرق پادکست با برنامه‌ی رادیویی

شاید توی اولین باری که هر دوی این را می شنوید ،بگویی هردو یکی هست و باهم فرقی ندارد ولی این چنین نیست و هر دو تعرف متفاوتی دارد.

اگر بخوایم به اولین تفاوت هر دو اشاره کنیم میتوانیم به تکنلوژی به کار رفته اتکا کنیم که هر دو از تکنولوؤی متفاوتی استفاده میکنند.
پادکست ها از تکنولوژی MP3 استفاده میکنند تا محتویات انتقال داده بشه ولی در مقابل در برنامه های رادیویی از فرکانس استفاده می کنند تا محتویات و صدا انتقال پیدا کنه.

اگر بخواهیم از لحاظ قدمت این دو را با هم مقایسه کنیم که اصلا قابل مقایسه نیست ، در جایی که رادیو از قدمت بیش از 100 ساله خود بهره میبره ولی در مقابل پادکست عمری 20 ساله دارد

—————————————————–

خب در این مقاله تاثیر پادکست بر سئو را بررسی کرده و از کلمات مبتدی تا بارگزاری آن در وب سایت را توضیح دادیم و اینکه چرا بهترین نوع است ؟

چون هزینه تولید محتوای صوتی کم است نسبت به دیگر محتوا ها ، به همین علت هزینه خرید محتوای صوتی نیز کمتر می باشد و البته تنها چیزی که نیاز به تولید محتوای صوتی می باشد داشتن میکروفون و پایه میکروفون (برای رعایت فاصله میکروفون و دهان) است. و بشدت می توانید تاثیر پادکست بر سئو رو ببینید.

و همه صدا های افراد نیز چون جذاب است و با چند بار تمرین میتوان پادکست نمونه در حوزه های مختلف یا پادکست های تبلیغاتی بهتری نیز تولید نمایید و اینکه افراد زیادی در این حوزه پا نگذاشته اند به همین علت نیز بکر بودن آن موجب جهش بزرگی در وب سایت و یا در کسب و کارتان می شود .

خیلی ممنون که در این مقاله‌ی تاثیر پادکست بر سئو با ما نیز همراه بودید و وب همیاری شدید .هرگونه سفارش پادکست نیز داشته باشید با ارایه نمونه کار برای شما ، میتوانید سفارش دهید و هرگونه سوال و انتقاد نیز داشته باشید میتوانید در اپراتور سایت مطرح نمایید
سربلند و پیروز باشید …

3 6 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 Comments
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
ناصر

سلام وقت بخیر.
آیا واقعا اگه از پادکست های تکراری استفاده کنیم مشکلی نمیاد؟
یعنی تاثیر پادکست بر سئو رو داره؟

ثمین

سلام روز خوبی رو داشته باشین ، بهترین سایت برا embet کردن پادکست سئو کجا رو پیشنهاد می کنید؟ یعنی برای تاثیر پادکست بر سئو کدوم سایت بهتره

پوریا

سلام خیلی ممنون بایت محتوای مفیدتون
چند وقته پیش مطلب تون رو بوکمارک کرده بودم و الان با یه دید دیگه به پادکست نگاه میکنم تاثیرش رو به شخصه در مقاله دیدم با یه پادکست رتبه هام کلی عوض شد
بازم ممنون

👀

👄

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای وبسایت خودت محتوای سئو شده و یونیک داشته باشی. همین الان سفارش بده🔻

🔻

🔻

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای اینستاگرامت یک دستیار و خمراه داسته باشی، برای دیدن تعرفه ها و امکانات لطفا از لینک زیر استفاده کن🔻

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
6
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x