بهینه سازی تصاویر در محتوا

بهینه سازی تصاویر در محتوا 7

بهینه سازی تصاویر در محتوا یکی از اصلیترین مباحث سئو می باشد که می تواند تاثیر بسزایی در عناصر بصری و تصویری سایت شما داشته باشد. اخه چجور میتونه تاثیر داشته باشه ؟ اگه نمیدونی بهینه سازی تصاویر در محتوا چقدر اثر داره پس ادامه مقاله رو ببینید.

استفاده از عکس در محتوا می تواند اثر زیادی در جذابیت محتوا داشته باشد و برای اثر گذاری بیشتر باید عکس هایی که شما به کار می برید برای کاربران و موتور های جستجو بهینه شده باشد.

قبل از اینکه این مقاله را بخوانید حتما دو مقاله قبل یعنی تاثیر ویدیو بر سئو و تاثیر پادکست بر سئو را بخوانید

چرا باید از تصاویر در محتوا استفاده کنیم؟

بهینه سازی تصاویر در محتوا

استفاده از عکس در مقاله باعث افزودن عناصر بصری و تصویری در سایت می باشد که به محتوای شما یک قالب می دهد که این کار باعث می شود تا کاربران ادامه مقاله را با علاقه بیشتری بخوانند .
همه ی کسایی که کارشان تولید کردن محتوا می باشد به این امر واقف هستند که به کار بردن یک تصویر درست می تواند 1000 برابر اثر گذارتر از متن باشد.

اسفاده از عکس های مرتبط در مقاله می تواند به کاربر درک بهتری را از محتوا بدهد. استفاده از عکس باعث افزایش نرخ تعامل بین کاربر و سایت شما باشد. شما شاید از تصاویر یونیک استفاده کنید یا تصاویر غیر یونیک که در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

چرا باید بهینه سازی تصاویر را انجام دهیم ؟

بهینه سازی تصاویر در محتوا می تواند از چند وجه مهم باشد، که یکی از مهم ترین موضوعات کاهش حجم تصاویر بدون اینکه از کیفیت تصویر کاسته شود. در اکثر موقع خیلی از محتوا گذار ها به کیفیت عکس اهمیت نمی دهند و بدون توجه به کیفیت اقدام به کاهش حجم تصاویر می کنند.

و این کار موجب از بین رفتن جذابیت تصویر می شود. ما در ادامه بحث به نکاتی اشاره خواهیم کرد می توانید براحتی این کار رو انجام بدهید.

بیشتر بخوانید :   تاثیر پادکست بر سئو

سرعت سایت:

بهینه سازی تصاویر برای سرعت سایت

یکی از عواملی که توی محتوا تاثیر گذاره : اندازه عکس هایی که توی محتوا به کار می رود بستگی دارد. شاید مهمترین کار انتخاب عکس هایی با اندازه و کیفیت مناسب می باشد.

بهترین فرمت برای تصاویر :

انواع مختفی برای تصاویر وجود دارد که مهم ترین انواع آن jpeg ,png , gif , svg است که که در محتوا ها به کار می روند.

فرمت jpeg:  یکی از پر استفاده ترین و معروفترین فرکت های به کار رفته در محتوا فرمت jpeg می باشد که کاربرد خیلی زیادی دارد. یکی از مهمترین علت هایی که این فرمت مورد استفاده می شود، به خاطر پشتیبانی تمام نرم افزار از این فرمت می باشد.

و همچنین همه سیستم عامل ها از این تصاویر پشتیبانی می کنند که نکته مثبت این فرمت می باشد. این نوع فرمت یکی از قدیمی ترین ها هست که در سال 1992 به دنیای تکنلوژی معرفی شد. jpeg از 24 بیت رنگ پشتیبانی می کند.

فرمت png: فرمت png یکی عکس های با کیفیتی است که در حوزه وب استفاده می شود. کی از ویژگی های این فرمت اینه که بک گراند های این نوع فرمت از کیفیت بالایی برخوردار است.

یکی از فرمت هایی است که محبوبیت خاصی بین وبمستر دارد. که در اینترنت استفاده می شود. این فرمت یکی از بهترین گزینه ها برای جایگزینی برای jpeg و Tiff می باشد.

فرمت svg:  مشهورترین فرمت برای وکتور می باشد که توسط گرافیک کار ها استفاده زیادی دارد. ولی در حوزه وب خیلی استفاده نمی شود.بخاطر تازگی اختراع این نوع فرمت می باشد. svg توسط (مسئول استاندارد های جهانی وب) ارائه شده است.

یکی از ویژگی های این تصویر اینه که تمام اطلاعات آن بصورت اشکال هندسی ذخیره می شود. که این باعث می شود آن را به فایل های متنی تبدیل کرد. اگر می خواین بدونید این نوع فرمت حجمش چقدر کم است کافیست به لوگوی جدید گوگل نگاه کنید که حجم آن 14 بایت می باشد.

فرمت GIF: وقتی GIF رو همه میشنوند یاد عکس های متحرک گوگل می افتند که کاربران در تلگرام استفاده ی زیادی می کنند. این نوع فرمت قابل پشتیبانی از 254 بیت رنگ می باشد.
به این توجه کنید که میتوانید با استفاده از خرید کامنت برای سایت وب همیار رتبه تان را درگوگل افزایش دهید.

بیشتر بخوانید :   تاثیر کامنت بر سئو

انتخاب نام تصویر مناسب:

انتخاب نام تصویر

موتورهای جستجو یا گوگل قویترین هوش مصنوعی جهان رو داره که این باعث شده وقتی شما نامی انتخاب می کند فرقی نکند فارسی یا انگلیسی باشد ، چون گوگل براحتی متوجه آن می شود.

استفاده از تگ Alt:

یکی از اصلی ترین کار هایی که یک محتوا گذار باید انجام دهد ،توجه به Alt تصاویر می باشد، شما هم حتما توی اینترنت مشاهده کردید که اگر یک تصویر برای شما باز نشود بجای آن توضیج تصویر نمایان می شود.

این کار شما باعث می شود هم به گوگل و هم به کاربر بگویید که عگس شما مرتبط با چه موضوعی است.
شما باید از تگ Alt در وبسایتتون استفاده کنید چون تاثیر به شدت زیادی داره. و اصلا نباید تصویری بدون تگ داشته باشید که به زیان شما باشد.

تگ ALT در وردپرس رو میتونین زمانی که عکس رو در محتوا بگذارید در قسمت متن جایگزین کلمه مرتبط را به راحتی بنویسید، تا تصویر شما دارای این تگ باشد.

استفاده از عکس با ابعاد مناسب:

یکی از نکاتی که هیچکس هنگام بارگذاری تصویر بهش توجه نمیکنه ابعاد اون تصویره، شما اگر تصاویر مناسب انتخاب کنید می توانید در سرعت سایتتان تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

یکی از روش هایی که بسیاری از وبمستر ها استفاده می کنند از تغیر اندازه خود وردپرس استفاده می کنند که کار بسیار راحت است ولی بسیار کار اشتباهی است که باید اصلاح کنید. اگر شما هم از این نوع روش برای بهینه سازی تصاویر در محتوا استفاده می کنید ،حتما تغیر بدهید.

چون در این روش شما فقط اندازه عکس رو کوچک یا بزرگ می کنید ،دستی به ابعاد اصلی تصویر نمی زنید.
مثلا شما تصویر در ابعاد 1080 رو از طریق وردپرس کوچک می کنید و سایزش به 700 رسیده ولی ابعاد اصلی تصویر که 1080 تغیر نکرده و گوگل 1080 رو می بینه.

پس بهتر است در هنگام تغیر ابعاد تصاویر از ابزار های جانبی مانند فتوشاپ یا … استفاده کنید تا تاثیر بهتری ببینید. اگر دوست داشتید این کار را با گوسی انجام دهید میتوانید این مقاله را بخوانید: 6 تا از بهترین اپلیکیشن ها برای ادیت عکس

بیشتر بخوانید :   مفهوم سئو چیست ؟

فشرده سازی تصاویر :

اگر تصور شما حجم زیادی دارد اصلا نگران نباشید چون با معرفی نرم افزار ها وسایت های جانبی می توانید براحتی بهینه سازی تصاویر در محتوا را انجام بدهید.

برای اینکار تیاز به نرم افزار های جانبی دارید که یکی از مهمترین آن ها فتوشاپ می باشد که میتوانید براحتی از آن خروجی مخصوص وب بگیرید ، اگر بلد نیستید نگران نباشید چون در پایین آموزشش را خواهیم گذاشت.

بعد از اینکه عکس موردنظر را در فتوشاپ باز کردید باید چند کار را انجام دهید:

  1. برای باز کردن عکس در فتوشاپ می توانید برنامه فتوشاپ را اجرا کرده و سپس عکس مورد نظر را به صورت درگن & دراپ یا هم از طریق منوی بالا file رو بزنید و بروی Open کلیک کرده سپس عکس را باز کنید.
  2. بعد از ایجاد تغیرات لازم بر روی عکس می توانید از طریق منو و زدن بر روی File و یک زیر منویی باز می شود که از زیر منو بر روی Export کلیک کرده و در آن جا Save for web را بزنید. همانند شکل زیرنحوه save کردن برای وب
  3. بعد از زدن دکمه save for web یک صفحه برای شما باز میشود که در آن حجم تصویر شما بدون اینکه از کیفیت آن کم شود را نشان می دهد. همانند شکل زیر :بهینه سازی تصاویر در فتوشاپ
  4. بعد از زدن روی دکمه export می توانید براحتی تصویر بهینه شده را ذریافت کنید.

سایت هایی برای بهینه سازی تصاویر :

1: سایت Compressnow:

سایت compressnow یکی از بهترین سایت هایی است که در این حوزه خیلی خوب کار میکنه و تبدیل به یکی از محبوبترین سایت های بهینه سازی تصاویر شده است.

سایت Compressnow

2:سایت imagecompressor:

از این سایت میتونید براحتی استفاده کنید ، بخاطر راحتی این سایت ،من همیشه این سایت رو توصیه می کنم.

ساینت imagecompressor

ممنون از اینکه تا اینجای مقاله ی بهینه سازی تصاویر در محتوا با ما همراه بودید، این مقاله هر ماه با تازه ترین الگوریتم ها آپدیت خواهد شد که همیشه توجه بفرمایید.

برای سفارش تولید محتوا متنی برای سایتتان سفارش دهید.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

👀

👄

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای وبسایت خودت محتوای سئو شده و یونیک داشته باشی. همین الان سفارش بده🔻

🔻

🔻

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای اینستاگرامت یک دستیار و خمراه داسته باشی، برای دیدن تعرفه ها و امکانات لطفا از لینک زیر استفاده کن🔻

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x