بهبود کیفیت محتوا در وب سایت ها

بهبود کیفیت محتوا در وب سایت ها

بهبود کیفیت محتوا در وب سایت ها باید کاملا اصولی رعایت بشه ولی امروزه با زیاد شدن وب سایت های مرتبط بجای اینکه محتوا کیفیت بیشتری داشته باشند ، متاسفانه برعکس این کار رو میبنیم و کفیت پایینتر میاد.

چرا باید روی بهبود کیفیت محتوا در وب سایت ها کار کنیم؟

بهبود محتوا یکی از ارزشمندترین سرمایه گذاری هایی است که می توانید انجام دهید. محتوای عالی نه تنها تجربه بهتر و دلپذیری را در وب سایت شما ایجاد می کند ، بلکه بازدیدکنندگان سایت را درگیر خود می کند و اقدامات را تسهیل می کند. این اقدامات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • تماس با شما
 • پر کردن یک خبرنامه
 • خرید بلیط برای یک رویداد
 • یا کمک مالی

در مقابل ، محتوای ضعیف نه تنها اقدامات مشابه را مهار می کند ، اگر محتوای شما از بهترین روشهای SEO پیروی نکند ، مردم ممکن است هرگز آن را در سرچ گوگل پیدا نکنند. محتوایی که از استانداردهای اساسی دسترسی یا اعتبار برخوردار نیست ، می تواند عواقب بدتری نیز داشته باشد.

محتوای با کیفیت چیست؟

بهبود کیفیت محتوا در وب سایت ها
بهبود کیفیت محتوا در وب سایت ها

به طور کلی ، محتوای دیجیتالی خوب :جذاب ، مفید و قابل توجه است. با این حال ، اگر می خواهید بهبود کیفیت محتوا در وبسایت را بر اولویت قرار بدین ، باید چند نکته دیگر را بخاطر بسپارید. محتوای با کیفیت دارای معیارهای زیر است:

 • برای مخاطبان خاص ساخته شده است( یعنی نیچ کار کرده باشین)
 • هدف مشخصی دارد
 • دقیق و آموزنده است (به محتوای خواسته شده اشاره کرده باشد.
 • نشان دهنده مارک و موسسه یا برند شما است
 • بهترین روشهای جستجوگرها و دسترسی را دنبال می کند

چگونه محتوای قدیمی وب سایت خود را بهبود ببخشیم:

اگر در گذشته اقدام به ساخت سایتی با محتوای بی کیفیت کرده اید و اکنون علاقه مند به تجدید نظر در محتوای خود و ایجاد یک سایت معتبر هستید ، کارهایی برای انجام کار خواهید داشت ، اما نیازی به شروع کامل نیست.

بیشتر بخوانید :   بازاریابی درونگرا چیست؟

با انجام ممیزی محتوا ، کیفیت محتوای خود را بازبینی کنید. از محتوای موجود خود لیستی تهیه کرده و بر اساس مقدار ارزشی که برای مخاطبان شما فراهم می کند و میزان بهینه سازی محتوا ، آنها را در مقیاس A تا F درجه بندی کنید. محتوایی که استثنایی ضعیف است و احتمالاً D یا F دارد ، قابل نجات نخواهد بود. در بیشتر شرایط ، این قطعات باید کنار گذاشته شوند.

بقیه قسمت های محتوای خود را بردارید و آنها را با شخصیت های مشتری ایده آل خود و سفرهای منحصر به فرد خریداران آنها هماهنگ کنید. مواردی را که افراد احتمالاً می خواهند هنگام دستیابی به این نوع محتوا یاد بگیرند ، در نظر بگیرید.

برای پاسخگویی بهتر به نیازهای این مشتریان ، مطالب را گسترش داده و جزئیات آن را توضیح دهید. از محتوای موجود به عنوان یک طرح کلی خشن یا بلوک های سازنده برای ایجاد قطعات مورد نظر با کیفیت بالا استفاده کنید. این قطعات جدید را بهینه کنید و توزیع کافی را برای کمک به جذب نیروی مورد نیاز برای تعالی و افزایش کیفیت محتوای خود فراهم کنید.

اگرچه محتوای بی کیفیت می تواند به اعتبار یک سایت آسیب برساند ، مارک هایی که برای بهبود محتوا وقت و منابع می گذارند می توانند سایتی بسازند که با موفقیت در گوگل و بازدیدکنندگان موفق باشد. ( بهبود کیفیت محتوا  )

ایجاد محتوای با کیفیت برای وب سایت جدید:

1. درباره محتوا خوب تحقیق کنید و همیشه از ایده های محتوایی عقب نمانید

ایده های محتوایی شما تعیین می کند که محتوای شما عالی یا فراموش نشدنی شود.

وقتی ایده محتوای مناسبی را ایجاد می کنید ، مخاطبان شما به معنای واقعی کلمه آن را می بلعند و به گسترش آن برای شما کمک می کنند.

برای به دست آوردن ایده های مناسب محتوایی ، می توانید سایت های رقبا را بررسی کنید تا ببینید چه نوع محتوایی برای آنها کار می کند.

بیشتر بخوانید :   بازاریابی مجدد چیست؟

اگر مثل من هستید و فکر می کنید این کار سخت افزاری است ، ابزاری مانند BuzzSumo می تواند به شما کمک کند محبوبیت را در هر سایتی به دلخواه خود مشاهده کنید.

از هر مسیری که استفاده کنید ، احتمالاً ایده های زیادی خواهید داشت که می توانید برای تاریخ های بعدی در تقویم محتوا خود ذخیره کنید.

هنگامی که شما تحقیق انواع محتوا را انجام می دهید ، لزوماً نیازی به استفاده از همان ایده یا پوشش مستقیم موضوع مشابه ندارید (بعداً درباره آن ).

بهبود کیفیت محتوا در وب سایت ها
بهبود کیفیت محتوا در وب سایت ها

2. درباره موضوع انتخابی خود تحقیق کنید

فرقی نمی کند محتوایی که ایجاد می کنید بصری ، صوتی یا کتبی باشد – تحقیق ضروری است.

حتی اگر قصد دارید فقط بر اساس تجربه شخصی خود بنویسید ، باز هم باید در مورد موضوع خود تحقیق کنید.

من برخی از نویسندگان را می شناسم که پس از تحقیق در مورد موضوعات مشابه آنها ، در نهایت به نظر می رسد مانند پست هایی هستند که در صفحه اول Google تحقیق کرده اند ، اگرچه آنها بینش منحصر به فرد خود را برای به اشتراک گذاشتن داشتند.

مثل آنها نباش

تحقیق کنید تا بدانید با توجه به محتوای موجود که پیدا کرده اید ، می توانید در چه چیزی بهبود ببخشید.

اگر ایده های شما با آنچه در طی تحقیقات خود کشف کرده اید متفاوت است ، از قرار دادن آنها در محتوای خود نترسید. در غیر این صورت ، در نهایت مانند دیگران صدا خواهید کرد.

آیا می خواهید به محتوای خود اعتبار بیشتری بدهید؟ به مطالعات یا داده های فعلی استناد کنید. در اینجا یک روش آسان برای انجام این کار با استفاده از Google Alerts وجود دارد:

google alert
بهبود کیفیت محتوا در وب سایت ها

3. داده ها یا تجربیات خود را اعمال کنید:

استفاده از تجربیات خود می توانید تاثیر بسزایی در اثر بخشی محتوا بر کاربران بزارد مثلا شما می توانید یک نقل قول را از طرف خودتون در سایت قرار بدین که باعث افزایش اعتماد در کاربران خواهد شد.
به شدت توصیه میکنم مقاله‌ی نحوه ایجاد ارزش با بازاریابی محتوا را بخوانید

4. از فرم های مختلف محتوایی استفاده کنید :

می توانید محتوای نوشتاری را با سایر رسانه ها تکمیل کنید ، مانند:

 • عکس
 • اسکرین شات
 • الگو های رفتاری
 • انواع اینفوگرافیک
 • جدول
 • ویدیو
بیشتر بخوانید :   محتوای تولید شده توسط کاربر یا UGC چیست؟

تاثیر ویدیو بر سئو و محتوای با کیفیت خلی اهمیت دارد و همچنن می توانید محتوا های ویدیویی خود را به پادکست تبدیل کنید و تاثیر پادکست بر سئو را ببینید.

محتوای تصویری معمولاً ممکن است شامل متن باشد ، در حالی که فیلم ها می توانند نمودار ، عکس ، عکس صفحه و متن داشته باشند.

نکته این است که برای تقویت محتوای خود از چندرسانه ای استفاده کنید. از افزودن فرم های مختلف محتوایی به قطعه خود دریغ نکنید.( بهبود کیفیت محتوا )

7.محتوا را مرور کنید

یک مشکل بزرگ در ایجاد محتوای با کیفیت کمبود وقت است.

هنگامی که تحت انتشار تقویم تحریریه خود تحت فشار هستید که در یک تاریخ ثابت مطالب را منتشر کنید ، ممکن است گاهی اوقات محتوای کم نظیر ستاره ای تولید کنید. به همین دلیل است که باید همیشه پیش از موعد محتوا ایجاد کنید تا زمان کافی برای بررسی و تعیین میزان انتشار آن به اندازه کافی وجود داشته باشد.

اگر این مطالب نوشته شده باشد و شما بلافاصله بنویسید و ارسال کنید ، آنچه منتشر می کنید پیش نویس اولیه یا خشن است. و بیشتر نویسندگان بر این عقیده اند که اولین پیش نویس ها دستپاچگی است.

بگذارید مقاله یک یا دو روز بماند ، سپس به آن برگردید. مناطقی را که می توانید بهبود ببخشید یا مناطقی را که باید برای شفافیت حذف کنید به راحتی شناسایی خواهید کرد زیرا چیز زیادی به بحث اضافه نمی کنند. ( بهبود کیفیت محتوا  )

نتیجه

در جهانی که پر از محتوا است ، برجسته سازی مستلزم ایجاد محتوای با کیفیت بالا است. این بخش مهمی از هرگونه SEO محتوا ی شماست.

مطمئناً ، به دلیل شیوع محتوای ضعیف ، برخی از سایت ها بیشتر از سایرین به محتوای با کیفیت بالا احتیاج دارند ، اما هنوز فضای ایجاد محتوای استثنایی در جای خود وجود دارد.

ممنون که تا پایان بهبود کیفیت محتوا در وب سایت ها با ما همراه بودید

سایت سفارش تولید محتوای وب همیار

منبع بهبود کیفیت محتوا در وب سایت ها

 

5 1 رای
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 Comments
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سمیرا

سلام مقاله خیلی جامعی بود ، ببخشید بهترین کار برای بهبود کیفیت محتوا به نظر من استفاده از ویدیو می باشد که خیلی مهم هست

👀

👄

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای وبسایت خودت محتوای سئو شده و یونیک داشته باشی. همین الان سفارش بده🔻

🔻

🔻

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای اینستاگرامت یک دستیار و خمراه داسته باشی، برای دیدن تعرفه ها و امکانات لطفا از لینک زیر استفاده کن🔻

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
2
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x