بازاریابی درونگرا چیست؟

بازاریابی

در این سال های اخیر که با رشد تصاعدی تکنولوژی همراه است و همراه خواهد بود دغدغه ی همه ی شرکت و واحد های تولیدی و بازاریابی که با چه روشی فروششان رو افزایش بدهند.
خب به قول مجری ها , مسأله  این است :
         بازاریابی درونگرا(inbound marketing)                               بازاریابی برونگرا(outbound marketing)

بازاریابی درونگرا چبست ؟
هر کدام از این روش ها دارای زیرمجموعه هایی بیشتر هستند و اینکه روش بازاریابی درونگرا پیش تر از بازاریابی برونگرا هستش و میتوان گفت بازاریابی برونگرا سنتی یا همون traditional است.

پس دانستیم که بازاریابی درونگرا جدید هستش یعنی از زمانی که تکنولوژی یا فضای مجازی بوجود آمده و دانستن اینکه چه کسی و برای چه شرکتی برای اولین بار استفاده شده خالی از لطف نیست :
نخستین بار مفهوم بازاریابی درونگرا توسط “ست گادین”و او توسط برایان هالیگان که بنیان گذار و مدیر عامل سایت HUBSPOT
است به کار برده است و چنین عقیده داشت که برای کسب و کار های کوچک با درآمد های زیاد و نیز برای شرکت های دانش بنیان مناسب است.

خب پیش گفتار هایی برای اینکه از لحاظ ظاهری تفاوت های اینها و تاریخچه اندکی رو براتون گفتم و در ادامه مقاله زیرمجموعه های بازاریابی درونگرا و بازاریابی برون گرا رو براتون توضیح میدم .

بازاریابی برونگرا (outbound marketing) چیست؟

بازاریابی برونگرا

این نوع بازاریابی , بازاریابی سنتی است که و پس توسط راه های سنتی را نیز به همراه دارد و اینکه برای انبوه افراد جامعه مورد استفاده است و نام دیگری به نام بازاریابی دیجیتالی گویند  و اگر این نوع بازاریابی موفق و تأثیرگذار باشد میتواند به صورت برند عمومی در جامعه شناخته شود که دارای ریسک نیز داراست و بازاریابی برونگرا شامل کارهای زیر است :

1)تبلیغات تلویزیونی : همان طور که میدانید تلویزیون در همه ی خانه ها وجود داشته و فرقی به فقیر و ثروتمند بودن ندارد و تبلیغات توسط تلویزیون که با هزینه های بالایی میتوان انجام داد میتواند کمک کند در مدت زمان کمی و اینکه همانطور که میدانید هیچ شرکت یا واحد های بزرگ تولیدی به طور مداوم و مدت زیادی دارای تبلیغات در تلویزیون را داشته باشند و این هم به دلیل هزینه عظیمی که داراست. مثل baya.ir

بیشتر بخوانید :   ویدیو مارکتینگ چیست؟ + مزایای آن

2)تبلیغات رادیویی : رادیو ها برای افراد روشنفکر و قدیمی و افرادی که با تاکسی رفت و آمد دارند استفاده می شود و با تبلیغ در رادیو که هزینه ای تقریبا کم تر داراست ولی چون بازتاب بسیار زیادی ندارد امروزه مورد استفاده قرار نمیگیرد.

3)تبلیغات یوتیوب : این مورد فقط برای اروپایی ها هستش و اینکه تبلیغات به صورت کلیپ هایی که افراد اروپایی وقت بیشتری در یوتیوب میگذراندند در این دسته بازاریابی قرار گرفته است.

4)تبلیغات بنری : تمام افراد جامعه در سرتاسر جهان رفت و آمد خود را در بیرون انجام میدهند و این نوع تبلیغات , با نصب کردن بنر در بیلبورد های شهری و با بنر بزرگ درون و ورودی های پاساژ و مراکز تجاری بزرگ و نصب بنر روی اتوبوس ها و ایستگاه های مترو و اتوبوس ها و اینکه با طراحی تراکت و پخش آن و با هر خرید یا روی ماشین ها قرار دادن انجام میشود .

5)تبلیغات تلفنی : اگر توجه داشته باشید بعضی اوقات تلفن یا تلفن همراهتون که زنگ میزند تلفن های گویایی هستش و از طریق SMS و SPAM (ایمیل های تبلیغاتی) که میتواند مؤثر باشد.

6)تبلیغات کاغذی : این نوع نیز شامل تبلیغات در مجلات و روزنامه هاست که امروزه تأثیر کم تری داراست.

خب با زیرمجموعه های بالا میتوان فهمید که بازاریابی برونگرا نظر مخاطب اهمیتی نداشته و فقط برای فروش بیشتر اهمیت میدهد و در مدت زمان کمی انجام میشود و ضعیف میگردد.


پروموشن چیست + افزایش فروش از طریق پروموشن در این مقاله بخوانید


بازاریابی درونگرا چیست ؟ (inbound marketing)

بازاریابی درونگرا 3 

این نوع بازاریابی , نام دیگری با نام ربایشی نیز نام برده میشود و برخلاف بازاریابی درونگرا نیاز چندانی به هزینه های بزرگ نیست و نیاز به کوشش های مستمر و زمان زیاد میخواهد و ارتباط بیشتری با تکنولوژی دارد و دارای زیر مجموعه هایی :

بیشتر بخوانید :   SERP چیست؟

1)بلاگ نویسی                     2)تهیه اینفوگرافیک                      3)ایمیل مارکتینگ
4)کلیپ(ویدیو)                      5)پادکست                                 6)کتاب الکترونیک
7)خبرنامه های الکترونیکی      8)سایت                                    9)شبکه های اجتماعی

اینها روش های بازاریابی درونگرا هستند که مهم ترین عنصر این نوع بازاریابی هم کیفیت محتوا و محتوای مورد نیاز متناسب با نیاز آن دوره. همه ی این روش ها نیز دارای مراحلی هستند در این نوع بازاریابی که غریبه را با مراحل زیر به مشتری ثابت تبدیل مینماید و این روش ها عبارتند از :

1)تولید محتوا : با توجه به تخصص هر شخص و تولید محتوای باکیفیت و حرفه ای اولین مرحله این نوع بازاریابی است.

2)شبکه اجتماعی : پس از مرحله اول با موفق شدن در اون مرحله در گوگل و برنامه های دیگر شبکه های اجتماعی در صدر قرار گرفتن که زمان زیادی رو به همراه دارد انجام میشود که عده ی زیادی توسط این راه به محتوا تان جذب میگردند.

3)تبدیل : با شرط گذاشتن در فضای مجازی تان که اگر خوشتان آمد دنبال کنید و یا ثبت نام کنید از طریق ایمیل یا شماره موبایل که در اختیار شما قرار میگیرد این نشانه ای ست که از محتواتان خوش آمده و خود به خود جذب برای خرید محتواتان میشود.

4)نهایی کردن : با دادن اوج محتوا و دادن تخفیف های بزرگ در مناسبت ها و برای افراد خاص که تعامل بیشتری با صفحه شما دارد و تحویل با اجزای اضافی در عین حال جذاب و مرتبط با محتوا.

5)رضایت مشتری : این بخش ربط مستقیمی با مرحله اول را دارد و هر چه قدر مرحله اول پر قدرت و بهتر و متناسب با نیاز همان دوره باشد در آخر به دوام مشتری و افزایش مشتری را تضمین مینماید و مؤثر.
_____

خب حالا میخوام مصلحت اندیشی در مورد اینکه کدام بهتر است؟

بازاریابی

همانطور که شما هم فهمیدین بازاریابی درونگرا با اینکه زمان و تلاش زیادی میبرد ولی هزینه کم تر و موفقیت بیشتر و در عین حال محبوبیت و دوام بیشتری را داراست ولی در بازاریابی برونگرا به دلیل pull کردن محتوا به مشتری و این دلیل باعث آزار دهنده بودن و هزینه بالا و اثر دهی کم تر و برداشت کم تر نسبت به هزینه ای که انجام داده میشود پس نتیجه میگیرم در این دوره زمانی , به طبع بازاریابی درونگرا بهتر و بهینه تر از بازاریابی برونگرا است.

بیشتر بخوانید :   بهبود کیفیت محتوا در وب سایت ها

و یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های بازاریابی درونگرا نداشتن محدوده ی جغرافیایی رو داراست و دیگری هم فقط تشویق و راهنمایی که منفعت طلبانه نیست و فقط هدایت به سمت محتوایی بهتر می انجامد و به قول استادان یا دانشجویان شیمی که واکنش خود به خودی می انجامد.

البته در نظر داشته باشید که در این راه با پستی و بلندی ها و نظریات و باز خورد های منفی را دارا می باشد و گمان نکنید که همه ی راه های تولید محتوا با خوشی است و به یاد داشته باشید برای رسیدن به جاهای بزرگ , چیز هایی رو فدا کرد مانند تفریحات یا مثالی که دوست دارم درختان برای اینکه پس از پاییز به درخت پربار تبدیل شوند همه چیز رئ از دست می دهند سپس به درخت سبز و پربار تبدیل میشوند…

پس جمله ی هر کس عقیده ای دارد و اینکه نمیتوان عقیده هر کسی را به راحتی عوض کرد را این نوع بازاریابی یا همان بازاریابی درونگرا نقض کرده و میتوان به تدریج و مدت زمان بیشتر و تلاش مستمر نیز این کار انجام شود.
این هم از این مقاله که در مورد مدیریت و کسب و کار درباره بازاریابی درونگرا چیست؟ که دغدغه ی بیشتر افراد است و باز خیلی ممنون که تا آخر مقاله همراه من بودید امیدوارم که براتون مفید باشد و در کسب و کارتون موفق باشید.

برای استفاده از خدمات تولید محتوا وب همیار میتوانید از لینک  استفاده کنید.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 Comments
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

[…] هر بازاریاب درونگرا یا همان بازاریاب فضای اجتماعی بایستی دارای تقویم محتوا باشند تا مطالب سایت خویش را هدفمند که هدف اصلی این برنامه هم افزایش سءو سایت (همان افزایش فروش و بازدید و  تعداد خوانندگان بیشتر..) خود کمک میکند که دارای دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت است. […]

[…] یا اینکه مقاله رو بدون مجهول بودن بعضی از جمله بایستی مقاله ی بازاریابی درونگرا و برون گرا رو بخونید و بعد این مقاله رو مطالعه کنید ولی به هر حال […]

👀

👄

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای وبسایت خودت محتوای سئو شده و یونیک داشته باشی. همین الان سفارش بده🔻

🔻

🔻

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای اینستاگرامت یک دستیار و خمراه داسته باشی، برای دیدن تعرفه ها و امکانات لطفا از لینک زیر استفاده کن🔻

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
2
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x