آموزش تولید محتوای متنی

آموزش تولید محتوای متنی 2

در مقاله های قبلی در مورد {انواع محتوای متنی} و {تولید محتوای متنی چیست} و {روش ساخت تولید محتوای متنی} توضیح و بررسی کردیم و تمام جوانب تولید محتوای متنی را گفتم که فکر کنم به قول کوچه بازاری ها چیک و پوک و ارزش و اهمیت محتوای متنی را درک کرده اید ولی تنها چیزی که از این مبحث مانده است اینکه تولید مفصل در مورد اجزای محتوای متنی و اینکه با چه ذهنیتی و چه هدفی برای تولید محتوای متنی شروع کنید پس با من همراه باشید با موضوع آموزش تولید محتوای متنی تا یک اوستا کار شوید.

مطالبی که در زیر توضیح دادم حاصل تجارب چالیو (مؤسس REDBULL) که مؤسس اولین تولید محتوای متنی در جهان هستش.

چه ابزار و شخصیتی در مورد تولید محتوای متنی مؤثر است ؟

آموزش تولید محتوای متنی 33

1)دانش کافی :

در بخش اول از آموزش تولید محتوای متنی به موضوع دانش کافی پرداخته ایم.
این مورد در دسته ابزار های لازم برای تولید محتوا متنی است ولی دقت داشته باشید که دانش کافی به معنای لیسانس و دکتری و بی سواد و با سواد بودن چندین ربطی ندارد و دانش کافی به اینکه برای حوزه ای مانند مقاله آموزش تعمیرات موبایل در سایت برای آموزش رایگان و سپس تبلیغ کلیپ های خود و کلاس های حضوری اش بایستی کسی که تجارب زیادی در حوزه تعمیرات موبایل داشته باشد .

“پس دانش کافی ، دانش اکتسابی از تجارب است.”

تمام کسانی به افراد بزرگ رسیدند کسانی بودند که از تجربه خود در همان رشته ای که به موفقیت رسیدند START زدند برای مثال مانند چالیو که در مغازه مواد شیمیایی کار میکرد و در بخش آنتی بیوتیک فروشنده بود که محصولش شد REDBULL یا مثالی دیگر از کشور خودمان که ژاله عمده فروشی بیسکوویت انجام میداد و الان محصولش شده Shirin Asal با اینکه بیشتر این افراد با سواد بسیار کمی دارند .

بیشتر بخوانید :   تولید محتوا چیست ؟

2)هدف :

هدف در تولید محتوای متنی اکثرا برای رسیدن به درآمد و لی عده ای دیگر در پی آموزش افراد دیگر و عده ای نیز برای به اثبات رساندن محصول خود ،هدفی والامقام داشته اند این اهداف که در کتاب “هیچ چیز برای از دست دادن   همه چیز برای بدست آوردن ” که توسط رایان بلیر نوشته شده است .

در مورد دیجیتال مارکتینگ هم براتون بگم که اهداف در این حوزه بایستی از هدف روزانه تا هدف ده ساله برنامه داشته باشتین که در آخر هر برنامه ریزی ماهانه باید بخش ارزیابی هدفی که با آنچه انجام داده اید قرار میدهید که نتیجه ای که از این ارزیابی بدست می آورید در برنامه ریزی ماهانه و سالانه بعدی خود تاثیر بسزایی دارد.

3)رادیو سکوت :

افرادی که تولید محتوا انجام می دهند افرادی عاقل و هدفمند هستند و این باعث شده است که مانند افراد دانای دیگری سکوت کنند و فقط دنبال یادگیری و سخن گفتن از طریق نوشتن محتوا های متنی متفاوت .
در کتاب رادیو سکوت که اثر آلیس آزمن است و به خوبی در مورد شخصیت های افراد با ویژگی های MUTE را به خوبی تشریح کرده است.

5)لوکیشن :

تولید محتوا های متنی چه از نوع دو کلمه ای یا چه از نوع کتاب های چند جلدی بایستی د مکانی بتوانند محتوایی تولید کنند که آرامش بخش باشند و استرس و اضطرابی در کارشان وارد نشود و باعث می شود تا ذهنیتشان باز باشد و ذهن باز در هر موقعی برای نویسنده محتوا هایز اهمیت است.

در مطالب بالا دو ویژگی شخصیتی و دو نوع ابزار برای تولید محتوای متنی را توضیح دادم که هر کدامشان را برای کسب اعتماد تون با منابع شان توضیح دادم خب بریم سراغ دو نوع برایتان محتوای متنی دسته بندی و چه مطالبی باید در هر مورد نوشته شود را برایتان آموزش می دهم. حا در ادامه‌ی مقاله ی آموزش تولید محتوای متنی به بررسی دونوع از محتوا ها میپردازیم.

بیشتر بخوانید :   نکات تولید محتوای متنی : 9 نکته ای که باید بدانید

1) مقاله پژوهشی(پورپوزال):

پرپوزال نویسی

a]عنوان :
عنوان اولین کلمه ای است که توسط مخاطب خوانده می شود و عنوان باعث می شود که مخاطب با چه دیدگاهی وارد خواندن محتوای متنی شما می شود و 30% مورد تاثیر گذار هر مقاله ای است.

b]بیان مسئله :
که از سه بخش تقسیم شده است کاربرد و اهمیت و بیشینه تحقیق (بحث ) تقسیم شده است و به آشکارا میتوان گفت که باید در مورد اهمیت آن در حوزه های مختلف و دیدگاه ها در مورد محصولتان در قسمت اهمیت و کاربرد محصول در قسمت کاربرد و در قسمت بیشینه تحقیق در مورد محصولی که در مورد آن پورپوزال نویسی میکنید ، چه کسانی چه کارهایی را انجام دادند را توضیح و بررسی قرار می دهید.

c)هدف کلی :
این مورد عمدتا با عنوان یکی است و توضیح اضافی نباید در این قسمت داده شود .

d)هدف جزیی :
در این بخش تمامی کار هایی که در پورپوزال می خواهید ارایه می دهید البته با شماره گذاری و به ترتیب ولی فقط با بیان کردن عنوان هایش نه با توضیحات.

e)روش کار :
ایده ای که در نظر دارید را ارایه می دهید همراه با ابزار و دستگاه های لازم برای انجام این پورپوزال تا بودجه بندی نسبت به این کار را داشته باشند.

f)پرسش و فرضیه :
پرسش هایی که برای افراد زیادی سوال است را باید در پورپوزال نوشته شده و در قسمت فرضیه هم در قسمت فرضیات پاسخ می دهید .

g)منابع نویسی :
بایستی هر حرفی که در پورپوزال مطرح میکنید منبع معتبر داشته باشد تا از صحت و بررسی پورپوزال توسط داوران انجام داده شوند.

در نوع اول بیشتر در مورد پژوهش گرا بود و در ادامه محتوا نویسی متنی را در دیجیتال مارکتیگ توضیح می دهم .


سفارش تولید محتوا متنی با کمترن قیمت و بالاترین کیفیت


2)آموزش محتوای متنی (دیجیتال مارکتینگ ) :

a) موضوع :
موضوعی که مطرح میشود باید کلمه ای پر ترافیک باشد تا وقتی مطلبی که مخاطب جستجو میکند این کلمه ی پر ترافیک که به این کلمه کلیدی نیز میگویند که میتواند مخاطبی را شوق خواندن مقاله سایت کند یا میتواند بازدارنده خواندن مخاطب را به همراه داشته باشد.

بیشتر بخوانید :   تولید محتوا منظم چه تاثیری دارد؟

b)مقدمه :
در مقدمه ار اهمیت و معرفی خودتان و اینکه یک قوت قلبی برای مخاطب بدهید که اطمینان حاصل فرماید که در این مقاله بدست می آورد و چه چیز هایی را میخواهد آموزش می دهد را دسته بندی می کند.

c)پاراگراف اول متن :
این بخش در حوزه های مختلف معانی زیادی دارد مثلا در ویراستاری به معنی اینکه هدف کلی و جلب توجه مخاطب را بدست بیاورید ولی در مقاله های دیجیتال مارکتینگ یا همان فروشگاه اینترنتی آموزش هایی با کیفیت در اختیار مخاطبان قرار می دهد و طرفند ها و شگرد های حرفه را به رخ می کشاند.

d )پاراگراف آخر متن :
در این بخش نیز به طور غیر مستقیم محصول تان را معرفی می کنید و برای سفارش آن راهنمایی می کنید که شفاف و واضح بودن این بخش از ضروریات بیشتری برخوردار است و مخاطب را به بحث در مورد مقاله دعوت می نمایید و خواستار نظر دهی در مورد مقاله هستی.

به قول دیتریش (بازاریاب بین المللی ) که مارکتینگ در خونش بود در مورد محتوای متنی که اعتقاد بیش از حد داشت چرا که در آن زمان  (سال 1970) دجیتال مارکتینگ توسعه ای نیافته بود اظهار داشت که هر چه اسم و لوگو به صورت متنی در جلوی دید افراد و مخاطبان قرار بگیرد موفقیت آن محصول نیز بیشتر خواهد بود چرا که همه ی افراد تا محصولش (REDBULL) را بدست میگیرند عکس گرفته و در فضای مجازی به اشتراک میگذارند و این باعث می شود تا بدون هیچ هزینه ای در سر تا سر دنیا بدون هیچ هزینه ای تبلیغ می شوند.

محتوای متنی را نمیتوان در بعد بازاریابی درونگرا یا برونگرا محدود کرد و در هر دو مورد قلب تپنده آن بازاریابی به شمار می رود پس دست کم نگیریم.
خیلی ممنون باز تا آخر مقاله‌ی آموزش تولید محتوای متنی همراه من بودید و اینکه
“BE LUCKY”

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

👀

👄

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای وبسایت خودت محتوای سئو شده و یونیک داشته باشی. همین الان سفارش بده🔻

🔻

🔻

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای اینستاگرامت یک دستیار و خمراه داسته باشی، برای دیدن تعرفه ها و امکانات لطفا از لینک زیر استفاده کن🔻

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x