ویدیو مارکتینگ چیست؟ + مزایای آن

ویدیو مارکتینگ چیست؟1

ویدیو مارکتینگ چیست؟  ویدئو مارکتینگ نوعی از بازاریابی هستش و اگر مقاله قبل یا همان مقاله در مورد بازاریابی درونگرا و برون گرا مطالعه بفرمایید , به راحتی میتوان در مورد ویدیو مارکتینگ گفت که در دو دسته بازاریابی درونگرا و برونگرا شامل میشود.

ویدیو مارکتینگ رو اگه با یک تعریف ساده تر بیان کنم: نوعی بازاریابی دیجیتالی و اینترنتی است که با مورد استفاده قرار دادن ویدیو یا کلیپ های 1 الی 5 دقیقه ای , یک برند و محصول یا .. معرفی مینماید.

با توسعه تکنولوژی در جهان هستی آنقدر این کلیپ و ویدیو ها ارزشمند شدند که ( در ادامه مقاله علت ارزشمند بودن ویدیو خواهم گفت ) در سال 2019 بیش از 80% موتور های جستجو گوگل یا هر برنامه ای فضای ترافیکی به ویدیو و کلیپ ها اختصاص داده شده است و تا حدی که شرکت یوتیوب اعلام کرده در روز حدود 9 میلیون کاربر از کلیب های یوتیوب بازدید میکنند و در اینستاگرام نیز حدود 6 میلیون کاربر در روز از ویدیو ها رو سین میکنند ولی علت این چیست ؟

ویدیو مارکتینگ

پس از اینکه تکنولوژی در زمان کودکی خود یعنی در زمانی که اولین بار عکس کشف شد و سپس اینفوگرافیک و سپس ….. تا اینکه به ویدیو و کلیپ کشف شد کسی آن زمان فکر نمیکرد این قدر گسترده پیشرفت کند و در زمینه های :
          1)آموزشی                           2)طنز                                      3)سرگرمی
          4)تبلیغ محصول                     5)تبلیغ برند                               6)تبلیغ محصول

استفاده کرد و حتی مشاغلی برای افراد است که بعضی افراد مانند اینکه در تست بازیگری قبول نشده و به خود اعتقاد دارد میتواند از طریق ویدیو مارکتینگ می تواند استعداد خود رو بروز کند و محبوبیت زیادی بدست بیاره و به اهداف خود برسد و نیز کارهایی  مانند : فتوشاپ و گرافیست و خوانندگی و گویندگی و حتی فوتبال و رشته های دیگه هم میتوان به اهداف خود برسند.

بیشتر بخوانید :   بازاریابی درونگرا چیست؟

خب فکر کنم تا الان مفهوم کلمه ویدیو مارکتینگ رو فهمیده باشین و اینکه بیشتر در دسته بازاریابی درونگرا و زیر مجموعه این دسته قرار دارد و حالا نحوه و ابزار های لازم رو  برای تولید محتوای ویدیو مارکتینگ رو توضیح میدهم.

ویژگی ویدیو مارکتینگ

بودجه :

همه میدونیم برای هر کاری باید بها داد ولی اینکه تا چه مدت نمیدونیم؟ ولی در ویدیو مارکتینگ ما فقط هزینه اولی داریم و تا مدت زیادی دیگر نیازی به خرج کردن نداریم و لازم صرف کردن انرژی را دارد.

ایده :

در این حرفه بایستی روایت یا گفته ی خودتون باشه و چگونه گفتن و استایل گفتن و …. اینها همش تاثیر بسزایی در عملکرد کیفیت ویدیو تون باشه و این بخش , نشان دهنده ی حرفه ای بودن یا مبتدی بودنتون رو نشون میده.

چند بعدی :

با توجه به تجربیات و دیده ها , همه ی کسانی که در این حرفه به موفقیت رسیدند اینه که مستقیما به تبلیغات نپردازند که اگر این کار رو انجام بدهند تک بعدی جلوه میدهند و در حوزه بازاریابی برونگرا (outbound marketing) قرار میگیرد و بازدید خوبی نخواهد داشت و یکی از دلایل هم آزار دادن مخاطب میشود مانند تبلیغات در تلویزیون.

باید ویدیو یا کلیپ تان سرگرم کننده و موجب افزایش شوق در مخاطب وارد کند و به طور غیر مستقیم تبلیغات نیز انجام میشود و حتی باعث پخش شدن ویدیو تان میشود و این در حوزه بازاریابی درونگرا (inbound marketing ) قرار میگیرد و این طور موفقیت آمیز میشود .

مختصر :

سعی کنید از کلیپ تان از اضافیات صرف نظر کنید و به طور مستقیم و مفید  هدف رو برسونید چون کلیپ های با مدت زمان زیاد حوصله رو سر میبرن و بازدید کمی پیدا میکند.


برای تولید محتوای متنی از این لینک استفاده کنید


__مورد های بالا قبل و حین ساخت ویدیو تان بود .در ادامه براتون اقداماتی  که باعث محبوبیت و بازدید بیشتر باشه میگم.

بیشتر بخوانید :   SERP چیست؟

راه کار های افزایش بازخورد ویدیو:

ویدئو

سرتاسری :

کلیپ پس از ساخته شدن بایستی در همه جار انتشار دهید و سرتاسری کنید و با تگ کردن دوستان و آشنایان تا اینکه دست به دست بشه که نیازمند انرژی زیاد و روابط اجتماعی تان دار این بخش.

CRM :

برای هر شرکتی برای اینکه با مشتریان و مخاطبان خود در ارتباط باشند و پیگیر نظر و بازدید آنها باشند نیازمند این بخش هستند و این حرفه با اینکه بسیاری به طور حرفه ای نگاه نمیکنند ولی شما هم باید پیگیر آمار و نظریات مخاطبان باشید که تاثیر زیادی در کلیپ بعدی  تون دارد .

TOPIC :

مسأله ای که نظر مخاطبان رو جذب به نگاه کردن کلیپ باشه “عنوان” اون هستش و اینکه باید عنوانی رو روی کلیپ بزارید که هم متناسب با دغدغه های اون زمان باشه (مانند الان که اکثر افراد بر روی کرونا زوم کردند) و مرتبط به موضوع کلیپ داشته باشد.

LOGO :

لوگوی مورد استفاده تون در آینده به درد میخورد حتما میگین چه ربطی به لوگو داره؟
وقتی کلیپ به صورت سرتاسری پخش شد و سرتاسری شدین اون وقت همه بتونن کلیپ هاتون با اینکه توسط دیگری ساختین بفهمن که شما ساختید و لوگو بسیار مهم هستش اگر به طور جدی این حرفه رو میخواین ادامه بدید.

راه ارتباطی :

در آخر کلیپ یا در توضیحات در بیو تان چند یا حداقل یک راه ارتباطی برای سفارشات یا هر گونه ارتباط با مخاطب قرار بدین که میتوان گفت نتیجه کاراتون رو اونجا میبینید .

براتون در مورد اهمیت و مفهوم و نحوه و عملکرد ویدیو مارکتینگ گفتم و برای اینکه کلا به قول ورزشکاران ناکوت یا همون قانع کنم مکانی حرفه ای و قابل سرمایه گذاری است , مزایای ویدیو مارکتینگ رو در ادامه مقاله میگم.

هدف ویدیو مارکتینگ

pexels marc 695266 1

1)اثرگذاری مستقیم : 

ویدیو به دلیل یکپارچگی بودن و هم اینکه گوش و چشم و احساسات مخاطب رو در بر میگیرد و باعث تأیرگذاری مستقیم بر روی افراد میشود .

2)جامعیت : 

یکی دیگر از مزیت این است که تمام اقشار جامعیت رو در بر میگیرد و اینکه چون مختصر و مفید است و مستقیما هدف بیان میشه و سرگرم کننده است افراد تنبل هم بازدید میکنند.

بیشتر بخوانید :   محتوای تولید شده توسط کاربر یا UGC چیست؟

3)فروش :

با این حرفه محصول فروش بیشتری دارا می شود و دید روشن تری به محصول می یابد.

4)خرید آنلاین :

عده ای زیادی از خرید آنلاین خودداری میکنند و علت زیادی رو مطرح کردند و یکی از عمده دلایل اونها با ویدیو مارکتینگ حل شده و باعث افزایش خرید آنلاین می شود و اون اینکه و تست کردن و سایز اون در افراد و اشیای دیگر و توضیحات هر جنبه ی آن محصول.

5)سایت :

اگر سایتی نیز داشته باشید با این ویدیو یا کلیپ تان باعث افزایش بازدید و رتبه در گوگل هم تأثیر گذار است.

6)ACCESS :

یکی دیگر از مزایاش این است که به راحتی در دسترس است و نیازی به اینترنت زیاد نداشته و این که برای همه افراد قابل استفاده است .

7) مهیج بودن :

ویدیو مارکتینگ با توانایی میکس عکس و فیلم و موسیقی , و اینکه با متناسب قرار دادن بین اینها و ارایه بهترین کلیپ و مورد توجه قرار دادن مخاطبان و تسخیر احساسات افراد موجب تأثیر گذاری زیادی در بازدید کننده را دارد.

……

به دلیل این که زیاد نگم و حوصله تون رو سر نبرم و فقط به عنوان های اصلی این حرفه پرداختم و چگونگی کار کردن و در آخر مقاله هم براتون بگم که در این حرفه , چون زیرمجموعه بازاریابی درونگرا است و اینکه باید زمان بندی زیادی برای رسیدن به موفقیت پی ریزی کنید و صبر داشته باشید یعنی در همه حوزه ها و انتظار استقبال خوش و خیلی زیادی از مخاطبان نداشته باشید و به مرور زمان این حرفه و در سال های اول یا دوم و بعضا سال های سوم به نتیجه میرسد و حتی نیز منظر بازخورد های منفی هم داشته باشید ولی اعتنا نکنید و با تلاش مستمر تان میتوانید به نتیجه بهتر برسید.

خب باز به آخر مقاله رسیدیم , خیلی ممنون که وقتتون رو در این سایت و مقاله سپری کردید و با آرزوی موفقیت به تک تکتون.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

👀

👄

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای وبسایت خودت محتوای سئو شده و یونیک داشته باشی. همین الان سفارش بده🔻

🔻

🔻

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای اینستاگرامت یک دستیار و خمراه داسته باشی، برای دیدن تعرفه ها و امکانات لطفا از لینک زیر استفاده کن🔻

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x