محتوای تولید شده توسط کاربر یا UGC چیست؟

محتوای تولید شده توسط کاربر

محتوای تولید شده توسط کاربر یا UGC به صورت خلاصه می توان به محتوای تولید شده توسط افرادی که در شرکت شما کار نمی کنند یا افرادی که کارشنان تولید کردن محتوا نمی باشد. و محتوا هایی (ویدئو، عکس، کامنت، و …) که توسط کاربران عادی تولید و اتشار داده می شوند.
در ادامه کامل به موضوعه محتوای تولید شده توسط کاربر یا UGC چیست ؟ می پردازیم و نحوه افزایش فروشتان از این طریق می پردازیم.

محتوای تولید شده توسط کاربر یا UGC چیست ؟

به محتوا هایی که کاربران بعد از خرید از یک برند یا فروشگاه برای اون محصول بدون هیچ هزینه ای اضافی تبلیغ  انجام میدم و باعث می شوند تا کاربران به اون برند و یا اون شرکت اعتماد کنند. این یکی از بهترین بازاریابی ها در حوزه دیجیتال مارکتینگ می باشد. یعنی محصول دیگران را توسط یک فرد پروموت یا پروموشن می کنند.

خیلی ها این کار را مشکل می دانند ولی اگر از جنبه های مختلف آنالیز کنیم میبینیم که حتی خودمان هم میتوانیم محصولات خودمان رو بصورت UGC بازاریابی کنیم.

محتوای تولید شده توسط کاربر در اینستاگرام :

برای خیلی از برند ها، اینستاگرام یکی از بهترین پلتفرم ها برای تبلیغاتی ugc می باشد. که می تواند خیلی اثر گذار و مستمر باشد. و محصولات خود را در معرض دید کاربران می گذارند و باعث ایجاد برندینگ خواهد شد. با اشتراک گذاری محتوا های خود باعث ایجاد اعتماد از سوی کاربران خواهد شد.

چگونه در اینستاگرام بخواهیم تا کاربران رایگان برای ما محتوا تولید کنند؟

برای ایجاد این نوع محتوا باید تکنیک های ریزی رو انجام بدهید. مثلا چه کارهایی؟

    • تخفیف ایجاد کنید: به کاربران خود بگویید در صورت خرید از ما میتوانید محصول خریداری شده را توسط خودتان در شبکه های اجتماعی به استراک بذارید، و در صورت به اشتراک گذاشتن محتوا 10% از مبلغی که خرید کردین به حسابتان باز خواهد گشت.
    • برای خرید بعدی اشتیاق ایجاد کنید: مثل مثال بالا می تواند بگویید در صورت اشتراک گذاری محتوا برای خرید بعدی 10 درصد تخفیف تعلق خواهد گرفت. این کار باعث ایجاد UGC و بازاریابی در فروش می شود که به شدت فروشتان افزایش می یابد.
بیشتر بخوانید :   پروموشن چیست؟

این دو کار در بالا هم باعث ایجاد فروش بیشتر و هم بعث ایجاد محتوای ایجادشده توسط کاربر (UGC) می شود که امتیاز خیلی خوبی برای سایت فروشگاهی و خدماتی دارد.

اگر شما از خدمات ادمین اینستاگرام وب همیار استفاده کرده باشد تمام این راهکار ها با یک برنامه ریزی خاص ارائه می شود.

چرا محتوای تولید شده توسط کاربر بهتر است ؟

چرا باید محتوای ایجاد شده توسط کاربر اهمیت زیادی داشته باشد و برندینگ ما کمک خیلی زیادی بکند؟ در پایین 3 دلیل اصلی برای بازاریابی UGC وجود دارد که نمیتوانید از تاثیر آن در فروش چشم پوشی کرد. حتما توصیه می کنم تکنیک بازنویسی محتوا را حتما بخوانید

ارتقای اصالت برند:

همیشه افراد 3 برابر بیشتر به محتوای ایجاد شده توسط کاربر خریدار اهمیت میدهد تا محتوای خود برند این یک اصول در بازاریابی می باشد. و این باعث ایجاد اصالت می شود چون بیش تر مردم میبینند که شما محصول یا خدماتی که ارائه می کنید خیلی کاربر پسند هستند.

مثلا در پایین به یکی از برندهای عینک در جهان اشاره خواهیم کرد که میتوانید ببینید چقدر تعامل در سایت زیاد می شود در صورت استفاده از ابزار ها. برند warbyparker

تاثیر تولید محتوا توسط کاربر

اعتماد ایجاد کنید:

در بین کاربران خود اعتماد ایجاد کنید. یک اصل در فروش هست که میگه اگر مشتری غیر حضوری قصد سفارش چیزی را دارد، حتما میخواهد ببیند بعد از خریدش چه چیزی را تحویل خواهد گرفت.

اگر شما به کاربران خود اعتماد ایجاد کنید میتوانید فردشتان را زیاد کنید که در پایین چند روش را خواهیم گفت.

دیدن نظرات مردم:

اولین کاری که همه ی مردم قبل از خریدشون انجام میدن ، میرن و نظرات دیگران را می خواهند و در صورت رضایت خریداران از محصول اقدام به خرید می کنند.
شاید شما بگید مشتریان ما برای محصولاتی که خریدن نظر ندادن ،چکار باید انجام دهیم؟ برای رفع این موضوع باید از راه حل محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) استفاده کنید و یک امتیاز ایجاد کنید که در صورت امتیاز دهی یک چیزی را از شما دریافت خواهند کرد.

بدون شک خود شما قبل از خرید اینترنتی به نظارت یا کامنت هایی که درباره آن محصول گذاشته شده است را خوانده اید و نظر نهایی خود را داده اید. میتوان مثالش رو در سایت دیجیکالا زد که اکثر مردم بعد خریدشان درباره محصول نظر می دهند.

بیشتر بخوانید :   بازاریابی موتورهای جستجو یا SEM چیست؟

اگر دوست دارید از خدمات نظرات یا خرید کامنت مارکتینگ وب همیار استفاده کنید

در دسترس باشید:

سعی کنید همیشه جواب های خریداران را قبل و بعد از سفارش زود پاسخگو باشید زیرا زود پاسخ دادن باعث ایجاد اعتماد در مشتری می شود پس حتما از این ترفند استفاده کنید.
همیشه دیر پاسخ دادن بهتر نیست ، یعنی کلا دیر پاسخ دادن بهتر نیست و شما را در چشم کاربر بی اعتماد نشان میده.

اگر در بازاریابی از روش تولید محتوا توسط کاربر استفاده نکنید یک روش عالی رو از دست داده اید.


اگر برای وبسایتت نیاز به محتوا داری میتوانی از خدمات سفارش تولید محتوای متنی وب همیار استفاده کنی.


3 روش اصلی استفاده از تولید محتوا توسط کاربر در شبکه های اجتماعی:

میل تجاری ایجاد کنید:

برای مثال میتوان یک صفحه ی گردشگری رو مثال زد ، مثلا شما یک پیج گردشگری دارید و مکان های مختلفی رو به نمایش کاربران میزارید. شما باید سعی کنید عکس هایی رو از یک کشور بزارید که بصورت کلی در دسترس باشه.

اگر بخواهم بیشتر درباره صحبت کنم باید بگم منظور از عکس های در دسترس یعنی عکس هایی رو منتشر کنید که روزانه خیلی از افراد به آن جا سفر می کنند مثلا بازار های یک شهر کوچه و خیابان های تاریخی و … من ک مثال از پیج (تهران) برای شما می آورم که میتوانید ببینید که یک فیلم چقدر میتواند اثر گذار باشد.

 

این ویدئو توسط یکی از کاربران پیج تهران تولید شده که یکی از محبوبترین ویدئو ها در بین پست های گذاشته شده در سایت می باشد.

البته این استراژی در مورد محصولات نیز کاربرد زیادی داره:

از این مورد می توانید در محصولات خود استفاده کنید که خیلی بهره وری زیادی خواهد داشت مثلا یکی برند های معروف کفش در یک کمپین که کاربران زیادی از طریق کمپین پیج مورد نظر را فالو کردن که هم تبلیغات بود و هم یک کمپین عالی بدون هزینه.

محتوای بازریابی

از این روش می توانید تمایل ایجاد کنید بین افراد دنبال کننده شما. پس حتما از این روش استفاده کنید.

قوی تر شدن بنیاد برند:

اگر افرادی برای شما محتوای تولید شده توسط کاربر انجام می دهند حتما از برند یا کمپین هایی که شما گذاشته اید را دوست دارند و از شما چند بار خرید کرده است.
و فالوور هایی که پست های آن فرد را میبینند حتما یک بار به پیج شما سر خواهد زد که اگر شما پیجی با علایق آن فرد مناسب باشد شما رو فالو خواهد کرد.

بیشتر بخوانید :   بهبود کیفیت محتوا در وب سایت ها

ایجاد کمپین هشتگ دار:

شما میتوانید مثلا به خریداران بگویید از کیف خریدشان یه عکس بگیرند و با هشتگ نام برند پست کنند تا در قرعه کشی شرکت کنند.
من در پایین یک هایپر مارکتی را برای شما مثال میزنم که با استفاده از این روش توانست یک کمپین 20 هزار نفری ایجاد کنه و باعث قوی تر شدن نام برند باشد.

ایجاد کمپین هشتگ دار

از چه زمانی تولید محتوا توسط کاربر ایجاد شد:

اولین بار محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) زمانی اتفاق افتاد که در قرن 19 داشتن کتاب دیکشنری آکسفورد را می نوشتند. در آن زمان نخستین ویراستار این فرهنگ، سِر جیمز آگوستوس هنری موری در مدت 3 سال سرپرستی ویراستاری را بر عهده داشت.

پروفسور ترنج از مردم درخواست کرد تا برای نوشتن کتاب دیکشنری آکسفورد به آن ها کمک کند. در این درخواست اقای ترنج از مردم درخواست کرد که هر کلمه ای انگلیسی که با معنای آن پیدا کردن به این دانشگاه ارسال کنند. توسط این کار حدودا صد ها واژه بدست این نویسندگان رسید تا این کتاب به چاپ برسد.

بزرگترین وبسایت جهان بر اساس UGC:

همه ی شما یکبار اسم سایت imdb رو حتما شنیده اید. سایت IMDB یکی از معروفترین سایت هایی است که از محتوای تولید شده توسط کاربر را استفاده می کند .

شما اگر به وسایت IMDB بروید می بینید که پایه و اساس سایت بر الگوری نظرات کاربران می باشد که تبدیل شده به یکی از برند هایی که تماشاگران برا دیدن یک فیلم اساسشون IMDB می باشد.

سایت IMDB

نتیجه گیری نهایی درباره UGC :

افزایش تعامل: افزایش تعامل باعث ایجاد فرکانس های مثبت بین کاربران و وبسایت ها می باشدکه در صورت استفاده درست می توانید بازدهی بالاتری داشته باشید.

کاهش هزینه : توتولید محتوا یکی از پر هزینه ترین کار ها برای کسب و کار اینترنتی می باشد که شما با استفاده از روش UGC می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

صرفه جویی زمان: زمان کی از اصلی ترین مانع ها برای تویلید محتوا می باشد که شما در صورت استفاده از روش های فوق میتوانید در زمانتان خیلی صرفه جویی کنید.

افزایش فروش: اگر تعامل زیاد باشد باعث اعتماد کاربران می شود و باعث افزایش فروشتان خواهد شد.

ممنون از اینکه تا آخر مقاله ی محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) با ما همراه بودید.

3 2 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 Comments
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
هدیه

سلام روزتون بخیر
ببخشید من یه سوال درباره مقاله محتوای تولید شده توسط کاربر یا UGC چیست سوال داشتم.
من اکثر راه هایی که در بالا گفته اید رو انجام داده ام ولی نتیجه ای رو نگرفتم مشکل از چی میتونه باشه؟ اگه راهنمایی کنید ممنون میشم🙏

سیمین دانشور

کاملا با مقاله ی شما هم فکر هستم . چون توی پیج اینستاگرا از محتوای تولید شده توسط کاربر یا ugc استفاده کردم وخیلی کار مثبتی بود . حتما پیشنهاد می کنم

mahdi.dgh

سلام
بله اگه شما بتوانید به طور اصولی فالورهاتون رو مجاب به تولید محتوا کنید موفق خواهید شد .
( ugc چیست ) یکی از اصلیترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ می باشد

👀

👄

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای وبسایت خودت محتوای سئو شده و یونیک داشته باشی. همین الان سفارش بده🔻

🔻

🔻

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای اینستاگرامت یک دستیار و خمراه داسته باشی، برای دیدن تعرفه ها و امکانات لطفا از لینک زیر استفاده کن🔻

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
4
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x