بازاریابی مجدد چیست؟

بازاریابی مجدد چیست ؟

بازاریابی مجدد دلیل این است که شما پس از بازدید از صفحه اصلی وب سایت یا صفحه محصول ، در نتیجه در آن صفحه به مواجه با بسیاری از تبلیغات مرتبط در صفحات تصادفی می شوید.

از آنجا که این کمپین ها به دلیل داده های فوق العاده پیشرفته ، هوش و تجزیه و تحلیل تحلیلی بسیار هدف قرار گرفته اند ، شما باید به وب سایتی که از آن “بازپس گرفته اید” برگردید.

اما قبل از اینکه خیلی به این موضوع بپردازیم ، بیایید واقعاً بفهمیم بازاریابی مجدد چیست.

بازاریابی مجدد چیست؟| (remarketing) 

بازاریابی مجدد فرآیند شبکه های نمایش موتور جستجو است ، مانند Google Display Network و Microsoft Ads ، از کوکی های ردیابی برای تحویل تبلیغات شخصی به افرادی که با جنبه خاصی از یک وب سایت یا صفحه اصلی درگیر شده اند ، استفاده می کنند.

هدف این کارزارها یادآوری مشتریانی است که از قبل مرحله آگاهی را پشت سر گذاشته اند برای انجام کاری خاص مانند ثبت نام ، اشتراک یا خرید کرده است.

تعریف بازاریابی مجدد :

بازاریابی مجدد چیست ؟
بازاریابی مجدد چیست ؟

بازاریابی مجدد یک استراتژی بازاریابی است که متمرکز بر استفاده از کمپین ها برای ارتباط با آینده نگرانی است که در گذشته با محتوای شما تعامل داشته اند.

لیست ایمیل موجود در هنگام انجام فعالیت های بازاریابی مجدد ، یک دارایی ارزشمند است زیرا این لیدها اهدافی هستند که می خواهید دوباره درگیر آنها شوید.

بازاریابی مجدد در مقابل هدفگذاری مجدد ،تفاوت چیست؟ (Remarketing vs retargeting)

بازاریابی مجدد و هدف گذاری مجدد می تواند به جای یکدیگر استفاده شود زیرا معنی آنها تقریباً همان چیز است: کارزار تبلیغات برای بازگشت مشتریان بالقوه ای که سایت شما را بدون تبدیل به مشتری ، سایت را ترک کرده اند. اما آنها روشهای مختلفی برای ادامه روند دارند.

هدف گذاری مجدد معمولاً به نمایش تبلیغات به صورت بنر و جعبه در وب سایت های پیاده سازی شبکه تبلیغاتی است. این کار با ارسال سایت شما به یک شبکه نمایش انجام می شود تا این شبکه ها بتوانند از کوکی ها و سایر ابزارهای ردیابی برای دنبال کردن اقدامات و سابقه کاربر به صورت معمول “شما این را دیدید ، بنابراین این را دوست دارید” استفاده می شود.

متداول ترین شبکه های نمایش شامل Google Display Network ، Facebook Ads و Microsoft (Bing) Audience Network.

از طرف دیگر ، بازاریابی مجدد معمولاً به جذب مجدد بازدیدکنندگان از دست رفته از طریق کمپین های ایمیل اشاره دارد. خواه معاملات ، تبلیغات یا یادآوری ها را در ایمیل های خود برجسته کنید ، بازاریابی مجدد ایمیل همه چیز به معنای وجود لیست شما برای موجودیت است.

به گفته گوگل ، بازاریابی مجدد به شما امکان می دهد “به افرادی که از وب سایت شما بازدید کرده اند یا از برنامه تلفن همراه شما استفاده کرده اند تبلیغات نشان دهید” و “وب سایت خود را بدون خرید چیزی ترک کنید”. این به شما امکان می دهد شخص ثالث تبلیغات مربوطه را به مشتریان بالقوه نشان دهد و “دوباره با آنها ارتباط برقرار کنید”.

هدف گذاری مجدد تبلیغات و تبلیغات بازاریابی مجدد در اصل دو روی یک سکه “بازاریابی مجدد” یکسان است. بنابراین چگونه می توانید از این قدرت برای بازگرداندن بازدیدکنندگان به سایت خود و تبدیل آنها استفاده کنید؟

نحوه راه اندازی یک کمپین بازاریابی مجدد

در این بخش ، ما در مورد چگونگی راه اندازی کمپین ها با Google Display Network ، Facebook Ads و Bing Ads ، با تأکید بر Google AdWords ، بحث خواهیم کرد. به خاطر داشته باشید قبل از سرمایه گذاری در یک کمپین ، مهم است که بدانید چه اهدافی را در ذهن خود دارید.

به عنوان مثال می توان به بازیابی رها شده در سبد خرید ، ارتقا other سایر قسمت ها (یا محتوای) سایت شما یا ایجاد هدایت از بازدیدکنندگان صفحه مقصد اشاره کرد که از جمله موارد دیگر نیستند.

بیشتر بخوانید :   سئو چیست؟

سفارش تولید محتوای متنی


کمپین های بازاریابی مجدد Google AdWords

بازاریابی مجدد Google AdWords
بازاریابی مجدد Google AdWords

از آنجا که گوگل بزرگترین موتور جستجو در جهان است ، طبق موتور جستجوگر ژورنال ، مجبور است از نظر تعداد مخاطبان و مشخصات جمعیتی بیشترین دسترسی را به وب سایت و تجارت شما داشته باشد.

علاوه بر این ، شبکه نمایش Google تقریباً به 90 درصد از جمعیت اینترنت در سراسر جهان و بیش از 2 میلیون وب سایت می رسد

چگونه با بازاریابی مجدد Google AdWords شروع می کنیم؟
 • اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، یک حساب AdWords ایجاد کنید.
 • در نوار کناری سمت چپ به «کتابخانه مشترک» بروید.
 • “مخاطبان” را انتخاب کنید.
 • روی “تنظیم مجدد بازاریابی” کلیک کنید.
 • اگر قبلاً هرگز کمپینی راه اندازی نکرده اید ، این نمایش داده می شود. فقط روی “جزئیات برچسب” کلیک کنید.
  برچسب دریافت شده را در هر صفحه مربوط به سایت خود نصب کنید.
  متناوباً ، می توانید به شخص باهوش فناوری شرکت خود “دستورالعمل از طریق ایمیل ارسال کنید” تا وی را راه اندازی کند. ممکن است مفید باشد که بدانید این برچسب هم در وب سایت ها و هم در برنامه های تلفن همراه کار می کند.
 • صفحات خود را ذخیره و منتشر کنید.
 • روی “ادامه” کلیک کنید.

و سایت شما برای بازاریابی مجدد تنظیم شده است! اکنون ، صفحات وب برچسب گذاری شده شما در بخش “همه بازدیدکنندگان” ردیابی بازدیدکنندگان را آغاز می کنند. برخی از نکات برای هدف گیری مجدد بهینه عبارتند از:

سفارشی کردن لیست ها : به طور پیش فرض ، لیست بازاریابی مجدد شما در Google AdWords شامل هر بازدید کننده ای است که در صفحات برچسب گذاری شده شما ردیابی می شود.
سعی کنید یک لیست سفارشی ایجاد کنید تا شبکه نمایش آگهی بداند چه جمعیت های جمعیتی در رابطه با تبلیغات نمایشی در چه دسته هایی طبقه بندی می شوند. گزینه مفید دیگری که شبکه ارائه می دهد این است که به کاربران اجازه می دهد مدت عضویت را تنظیم کنند یا مدت زمانی که بازدید کننده در لیست شما باقی بماند (پیش فرض: 30 روز)

تست A / B:  آنچه برای یک بازدید کننده مفید است برای همه مفید نخواهد بود. نسخه های مختلف کپی آگهی ، CTA ، ترکیب های لیست مدت زمان ، بازه های فرکانس و هزینه پیشنهادات را آزمایش کنید. مواردی که می توانید در صفحات فرود سایت خود تغییر دهید ، شامل خود کپی محصول ، طراحی و رابط کاربری است.

کمپین های بازاریابی مجدد آگهی های فیس بوک :

بازاریابی مجدد فیسبوک
بازاریابی مجدد فیسبوک
مشابه Google AdWords ، به یک حساب کاربری فیس بوک نیاز دارید تا با تبلیغات بازاریابی مجدد در فیس بوک پرتاپ شوید.

مراحل راه اندازی یک کمپین در اینجا است:

 • به مدیر تبلیغات Facebook بروید.
 • روی “مخاطبان سفارشی” کلیک کنید.
 • از آنجا که با بازدیدکنندگان قبلی سایت ارتباط برقرار می کنیم ، “ترافیک وب سایت” را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعدی ، یک یا چند گزینه مخاطب را انتخاب کنید تمام بازدیدکنندگان ، صفحات خاص ، شکاف بازدیدکننده و غیره
 • برای نصب “Facebook Pixel” دریافت خواهید کرد.
  و همین!

برای قابلیت های اولیه بهینه سازی ، فقط به نکات مربوط به سفارشی سازی لیست و آزمایش تقسیم در بالا مراجعه کنید. ما در بخش “بهینه سازی” خود با جزئیات بیشتر در مورد این بحث خواهیم کرد.

کمپین های بازاریابی مجدد تبلیغات بینگ

مایکروسافت تبلیغات از ابزاری به نام Universal Event Tracking (UET) برای ردیابی بازدیدکنندگان وب سایت شما هنگام ورود به صفحات شما و رفتن به جای دیگر استفاده می کند.
بازاریابی مجدد بینگ
اما چگونه UET را تهیه می کنید؟
 • در داشبورد تبلیغات Microsoft ، در پنجره ناوبری سمت چپ ، روی «پیگیری تبدیل» کلیک کنید.
 • سپس “برچسب های UET” را انتخاب کنید.
 • روی «ایجاد برچسب UET» کلیک کنید و یک نام وارد کنید.
 • برای کمک به شناسایی برچسب ، یک توضیح اختیاری وارد کنید.
 • روی «ذخیره» کلیک کنید
 • در «مشاهده کد رهگیری برچسب UET» ، روی «کپی» ، «بارگیری» یا «ایمیل» کلیک کنید.
 • روی «انجام شد» کلیک کنید

اکنون ، برای افزودن UET به وب سایت خود ، باید کد سایت را ویرایش کنید. مایکروسافت توصیه می کند که کد را به “هر صفحه وب سایت خود در قسمت سر یا بدن” اضافه کنید تا پیگیری بهینه ارائه شود.

گزینه های افزودن UET شامل استفاده از JavaScript یا مدیر برچسب شخص ثالث برای افزودن مستقیم کد یا استفاده از بستر وب سایت شما مانند WordPress برای افزودن کد است.

بیشتر بخوانید :   نحوه ایجاد ارزش با بازاریابی محتوا

همچنین می توانید برچسب خود را برای ردیابی رویدادهای سفارشی ، هدف قرار دادن مخاطبان خاص ، استفاده از بازاریابی پویا یا افزودن سایر ویژگی ها تغییر دهید. برای انجام این کار ، به سادگی به “ایجاد هدف” بروید و اطلاعات مورد نیاز را پر کنید تا یک برچسب جدید مربوط به سفارشی سازی ایجاد کنید.

در مجموع ، این سه سیستم عامل بازاریابی مجدد از نظر فرآیندهای تنظیم ، تجزیه و تحلیل داده ها و گزینه های سفارشی سازی ، کاملاً شبیه به هم هستند. فقط دسترسی Google AdWords به مراتب بهتر از رقبا است.

چه دارایی هایی برای ایجاد لیست بازاریابی مجدد استفاده می شود؟

در حالی که هدف گیری مجدد کمپین ها فقط به بازدید وب سایت و مخاطبان شما بستگی دارد ، بازاریابی مجدد شامل اجرای مبارزات ایمیل مارکتینگ از طریق تهیه لیست های ایمیل است.

این امر علاوه بر کاهش هزینه جذب مشتری برای برندهای دارای مخاطب مستقر ، بازاریابی مجدد را آسان و عملی می کند ، بلکه باعث افزایش وفاداری به برند در بین مخاطبان و مشتریان فعلی شما می شود.

برای افزودن لیستی به سیستم عامل بازاریابی مجدد ، در اینجا مراحل ذکر شده است (هر پلت فرم آن را کمی متفاوت می گوید ، اما اساساً یکسان است):

Google Ads:

 • روی نماد Tools کلیک کنید.
 • به «کتابخانه مشترک» بروید و روی «مدیر مخاطب» کلیک کنید.
 • از فهرست سمت چپ روی “لیست مخاطبان” کلیک کنید.
 • برای ایجاد لیست روی دکمه “بعلاوه” کلیک کنید.
 • list لیست مشتری ’را درست انتخاب کنید.
 • نحوه آپلود پرونده را انتخاب کنید.
 • پرونده جدید را انتخاب کنید.
 • محدودیت زمانی برای عضویت تعیین کنید.

Facebook Ads:

 • به مدیر تبلیغات بروید.
 • به «مخاطبان» بروید
 • روی «ایجاد مخاطب» کلیک کنید.
 • روی «مخاطب سفارشی» کلیک کنید.
 • سپس روی «لیست مشتری» کلیک کنید.
 • شناسه هایی را که می خواهید اضافه کنید انتخاب کنید و لیستی را که می خواهید استفاده کنید اضافه کنید.
 • به لیست یک نام دهید و تأیید کنید.
 • “بارگذاری و ایجاد” را انتخاب کنید.

Microsoft Ads

 • ممکن است لازم باشد API های مخاطب سفارشی Microsoft را در سیستم عامل مدیریت داده خود ادغام کنید.
 • Microsoft Bing را مقصد DMP ذکر شده در بالا قرار دهید.
 • مخاطبی را که می خواهید شامل شود انتخاب کنید (می توانید “مشترکین” را اینجا انتخاب کنید)
 • گروه های تبلیغاتی را که مخاطبان با آن هدف قرار می گیرند سفارشی کنید.
Google Ads و Facebook Ads امکان بارگذاری لیست ایمیل های ساده از طریق فایل های CSV یا TXT را در میان گزینه های دیگر فراهم می کنند ، اما Microsoft Ads کمی پیچیده تر است.

6 نوع کمپین بازاریابی مجدد

بعد از اینکه سیستم عامل بازاریابی مجدد خود را راه اندازی کردید ، وقت آن است که شروع به اجرای استراتژی هایی کنید تا کمپین ها برای شما کار کنند.

براساس مخاطب و اهداف شما ، انواع مختلف کمپین های بازاریابی بهتر از سایرین عمل می کنند. همه اینها به روند حفظ مشتری در حفظ مشتری ، چگونگی ارتقا سطح آگاهی و نوع هدایتی که می خواهید بدست آورید برمی گردد.

در اینجا پنج نوع اصلی بازاریابی مجدد توضیح داده شده است.

بازاریابی مجدد استاندارد

این یک کمپین معمول است که در آن Google Display Network ، Facebook Ads و Microsoft Ads از داده هایی که شما در مرحله “راه اندازی” درج کرده اید استفاده می کنند تا بنرهای نمایش مخاطبان یا لیست (های) خود را بر اساس بازدید از سایت خود نشان دهند.

در اینجا مثالی از تبلیغات نمایشی در SearchEngineJ Journal آورده شده است:
Here’s an example of a display ad on SearchEngineJournal:
این زمینه:
 • یک بازدید کننده در حال جستجوی نرم افزار مدیریت پروژه برای بهبود همکاری تیمی است.
 • آن شخص برای برداشت برخی اطلاعات روی چند نتیجه کلیک می کند.
 • این بازدید کننده فقط اتفاقاً SEO را دوست دارد بنابراین به SearchEngineJournal می رود (ظاهرا سایتی در Google Display Network).
 • تبلیغ نمایش Asana ظاهر می شود.

همانطور که می بینید ، حتی ساده ترین شکل بازاریابی مجدد نیز از نظر ارتباط و زمان بندی فوق العاده مثر است.

این کمپین ها به همین ترتیب در Facebook Ads ، جستجوهای Bing و شبکه های Microsoft Ads کار می کنند.

تنها مسئله واضح این است که داده های مورد هدف این سیستم عامل های بازاریابی دقیقاً قوی ترین نیستند. اگرچه احتمال دارد در آینده نزدیک با به روزرسانی گزینه های فناوری و تجزیه و تحلیل ، با جهشی بهبود یابد.

بازاریابی مجدد پویا

بازاریابی مجدد پویا بازدیدکنندگانی را هدف قرار می دهد که رفتار خاصی در سایت شما دارند. این می تواند به این معنی باشد که آنها روی پیوند خاصی کلیک کرده ، بخشی خاص را مشاهده کرده اند یا با محصولات و صفحات فروش شما تعامل داشته اند.

بیشتر بخوانید :   انواع اینفوگرافیک و چگونگی انتخاب آنها برای تولید محتوا

در روش بازاریابی مجدد مستقیم تر ، این نوع کمپین معمولاً عملکرد خوبی دارد زیرا تبلیغات مربوط به جستجوها و اقدامات یک بازدید کننده است. از دید مشتری ، یک کمپین بازاریابی مجدد پویا می تواند به صورت یادآوری موارد سبد خرید ، تبلیغات ، دوره آزمایشی رایگان یا حتی دعوت به عضویت در یک وبینار باشد.

در اینجا مثالی از تبلیغ بازاریابی پویا از RingCentral آورده شده است:
بازاریابی مجدد پویا
بازاریابی مجدد پویا

آنها بسیار ترسناک هستند ، اما چگونه می توانید بگویید که این بخشی از یک کمپین بازاریابی مجدد پویا بوده است؟ «محاکمه رایگان» که در آگهی ارائه شده است ، آن را از بین می برد – در اینجا یک زمینه مختصر برای آن وجود دارد:

 • شخصی در جستجوی یک سایت برای یافتن تبلیغات نمایشی بود و آنها یک تبلیغ RingCentral (بازاریابی مجدد استاندارد) را مشاهده کردند.
 • آنها روی آگهی کلیک می کنند و به یک صفحه اصلی منتقل می شوند که یک نسخه آزمایشی رایگان را ارائه می دهد.
 • بازدید کننده فرم را پر می کند و روی “مشاهده نمایش” کلیک می کند.
 • آنها از صفحه خارج شده و به سایتی که تبلیغ از آن نشأت گرفته است باز می گردند.

مبارزات بازاریابی مجدد فقط در موتورهای جستجو اعمال نمی شود. در دو بخش بعدی ، خواهیم دید که چگونه آنها می توانند در کانال های اجتماعی مانند Facebook و YouTube اعمال شوند.

بازاریابی از طریق کانال

بازاریابی متقابل کانال اصطلاحی است که برنامه Google Ads Ads 360 را پوشش می دهد. این به کسب و کار شما کمک می کند تا لیستی از مشتریانی را که با استفاده از موتورهای جستجو و موتورهای اجتماعی روی جستجو یا تبلیغات اجتماعی شما کلیک می کنند ، ایجاد کند.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک لیست بازاریابی مجدد ایجاد کنید و جستجو یا تبلیغات اجتماعی را که می خواهید مخاطبان خاصی به آن اضافه شوند ، انتخاب کنید ، به عنوان مثال لیست مشتریانی که با کدام طعمه استفاده می کنند

بازاریابی مجدد ویدئو

تبلیغات بازاریابی مجدد ویدیو که پس از مرور یک ویدیوی خاص YouTube یا تماشای یک ویدیو در وب سایت خاص ، به میلیون ها بیننده نشان داده می شود. طرز فکر این شکل از بازاریابی مجدد مانند دیگران است: مخاطبان شما قبلاً با شما تعامل داشته اند. بنابراین ، اگر دوباره شما را ببینند ممکن است برند شما را بیشتر دوست داشته باشند.

این کمپین ها معمولاً شامل نمایش تبلیغات ویدیویی قبل از فیلم ها و جاسازی فیلم های طولانی تر در فواصل از پیش تعیین شده هستند. تبلیغات ویدیویی نمایش در سمت راست صفحه بالای سایر ویدیوها یا لیست پخش توصیه شده قرار دارد.

برای شروع ، حساب Google Ads خود را با کانال YouTube خود پیوند دهید. سپس باید بتوانید لیست های بازاریابی مجدد را بر اساس یک سری از سفارشی سازی ها ایجاد کنید.

هنگام ایجاد یک لیست جدید ، فقط می توانید از 30 روز گذشته فعالیت در کانال YouTube خود کاربر اضافه کنید یا می توانید بدون هیچ کس شروع کنید.

بهترین روش ها برای دستیابی به بهترین ROI شامل آزمایش انواع مختلف تبلیغات (تست a / b) ، تهیه سرویس برای کاربران تلفن همراه ، سازماندهی لیست های شما و استفاده از گزینه های سفارشی سازی به نفع شما است.

بازاریابی مجدد ایمیل

سه روش برای مشاهده بازاریابی مجدد ایمیل وجود دارد:
 • افزودن لیست ایمیل به Google Display Network.
 • بازاریابی مجدد ایمیل دستی
 • کمپین ها را کشف کنید

برای نوع اول ، شما به سادگی لیست موجود خود را برای هدف قرار دادن تبلیغات نمایشی اضافه می کنید. برای راهنمایی به بخش تنظیمات “Google Ads” مراجعه کنید.

نوع دوم بازاریابی مجدد ایمیل راه اندازی دستی بازاریابی ایمیل برای جلب مجدد مشتریان و مخاطبان است. این در گروه “بازاریابی از طریق ایمیل” قرار می گیرد اما اهداف همان اهداف کمپین های بازاریابی مجدد استاندارد است: به دست آوردن بازدهی بالقوه از دست رفته.

مثالی از بازاریابی مجدد ایمیل:

بازاریابی مجدد ایمیلی
بازاریابی مجدد ایمیلی

ویدیوی بازاریابی مجدد از علی شیخ :

 

خیلی ممنون که تا پایان مقاله بازاریابی مجدد با ما همراه بودید.

شرکت تولید محتوای متنی وب همیار

منبع : https://learn.g2.com/remarketing

 

👀

👄

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای وبسایت خودت محتوای سئو شده و یونیک داشته باشی. همین الان سفارش بده🔻

🔻

🔻

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای اینستاگرامت یک دستیار و خمراه داسته باشی، برای دیدن تعرفه ها و امکانات لطفا از لینک زیر استفاده کن🔻

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp