انواع محتوای متنی

انواع محتوای متنی 2

محتوای متنی به طور قطع میتوان گفت قلب تپنده یک سایت یا هر شبکه و سایت است و محتوای متنی از یک کلمه گرفته تا چندین جلد کتاب می باشد و فرقی در حجم آنها وجود ندارد و تفاوت اصلی آنها به مفید و اهمیت آن کلمه است. و در این مقاله به انواع محتوای متنی میپردازیم

در بین شکل های مختلف محتوا ها ، رایج ترین و قدیمی و متداول ترین شکل محتوا ، محتوای متنی است و اینکه در حوزه های مختلف کاری وظیفه های متفاوتی داشته که من در این مقاله در دیجیتال مارکتینگ رو برایتان توضیح خواهم داد پس با من تا آخر مقاله‌ی انواع محتوای متنی همراه باشید.

محتوای متنی در دیجیتال مارکتینگ :

در این عصر ، محتوای متنی برای افزایش هوشیاری و آگاهی کاربران از ابزار و محصولات و خدمات و برند به کار گرفته می شود که این محتوای متنی به روش های گوناگونی افراد به نمایش میگزارند.

انواع محتوای متنی :

انواع محتوای متنی

1)مقالات وبلاگ سایت :

همانطور که الان در حال خواندن این مطلب هستید ، شما در حال خواندن مقاله وبسایت هستید و اینکه در مورد حوزه کاریتان در حال افزایش آگاهی تان یا پژوهش هستید که در بین انواع دیگر محتوا های متنی ، پرکاربرد ترین محتوای متنی ، در وبلاگ و سایت ها است و برای نتیجه گرفتن در این روش بایستی درای برنامه و منظم باشد یعنی دارای :

a) تقویم محتوایی                              b)دسته بندی موضوعی                                    c)کلمات کلیدی
d)لحن مناسب                                  e)عنوان مربوط                                                f)ساختار مناسب

که تک تک این مطالب را در مقاله های دیگر برایتان توضیح و بررسی دادیم و اینکه مقالاتی در وبسایت پر مخاطب میشوند که سایت شما در جایگاه بهتر یا همان در صفحه اول گوگل قرار بگیرد چون طبق آمار گوگل 91% کاربران فقط صفحه اول گوگل را مطالعه میکنند و این مورد در حوزه SERP هستش که در مقاله SERP به طور کامل توضیح داده شده است.

بیشتر بخوانید :   آموزش نوشتن چک لیست مقاله + 10راهکار های درست نوشتن چک لیست

2)پیامک :

محتوای متنی که در پیامک به کار گرفته میشود باید در همان جمله اول یا به طور علمی براتون بگم باید در 10 کلمه اول باید نطر مخاطب رو به خود جلب کند تا کاربر وقت خود را برای خواندن آن پیامک صرف کند . در این عصر از زندگی کودکان پنج سالگی تا صد سالگی همه دارای گوشی هستند چه ساده و چه پیچیده که این نوع محتوای متنی که در پیامک قرار میگیرد به طبع دارای بازدید بیشتری خواهد داشت و به همین خاطر از حساسیت بیشتری برخوردار است .

3)ایمیل :

کسانی که حوزه ی کاریشان مهم و کسانی که در مطالب علمی بیشتر سر و کار دارند ، بیشتر این دسته افراد با ایمیل سر و کار دارند و کسانی که از طریق ایمیل میخواهند افزایش آگاهی از یک برند و نوع خدمات شان آگاهی بدهند باید علمی و منطقی باشد تا نظرشون جلب بشود .

4)مقاله های پژوهشی :

در بخش چهارم از انواع محتوای متنی به سخترین مورد محتوا رسیدیم که این مورد باعث شده که آدمی تا الان پیشرفت کند و تمامی اکتشافات علمی و اختراعات حاصل نوشتن و نوت برداری است و به ساختار مناسبی در مقاله های پژوهشی قرار میگیرد و اینکه تمامی محصولات تولید شده ابتذا باید در مقاله پژوهشی ثبت نمایند و سپس نسبت به تولید و فروش انجام می دهند .

این نوع مقاله های پژوهشی چون توسط اساتید و متخصص آن حوزه مورد مطالعه قرار میگیرد پس باید مطلبی علمی و بهترین باشد و اینکه برای مثال قانون نسبیت انیشتین از طزیق مقاله پژوهشی و عملی به نتیجه رسیده است چه برسد به کار ها پیش پا افتاده ای مثل افزایش آگاهی از برند .

5)محتوا شبکه های اجتماعی مختلف :

نوشته ای که در تلگرام و واتساب ، اینستاگرام و غیره به کار می رود که در قالب جمله هایی کوتاه اما با مفهوم بزرگ به کار گرفته میشود یا نوشته هایی که در تلویزیون سازماندهی میشوند همه ی اینها در دسته محتوای متنی هستند.

6)ترجمه :

ترجمه نیز در دسته ی محتولی متنی قرار دارد و حتما برایتان این سؤال پیش آمده که چرا یک کتاب را چند انتشارات ترجمه میکنند و فقط یکی از آنها پرفروش و به نتیجه مطلوب میرسد ؟

انواع محتوای متنی یا همان نوشتاری دارای ویژگی هایی است که با رعایت کردن آنها به بهترین و پربازدید ترین مطلب تبدیل نمود که در ادامه مقاله این ویژگی ها را برایتان توضیح خواهم داد.
و موارد دیگری نیز در انواع محتوا متنی قرار دارد که فقط مهم ترین آن را برایتان گفته شد.

7)صفحه سفید :

مقالات سفید برای مشاغل مایل به اثبات تخصص در صنعت هستند. همانند کتاب های الکترونیکی ، مقاله های سفید را می توان به عنوان یک بارگیری دیجیتالی رایگان ارائه داد ، یا می توان بصورت PDF برای بهبود بهینه سازی موتور جستجو منتشر کرد.

بیشتر بخوانید :   نحوه نوشتن تقویم محتوا + 20 راه نوشتن تقویم محتوا

وقتی می خواهید اعتبار خود را به عنوان یک SME (متخصص موضوع) تثبیت کنید یا وقتی می خواهید نظر خاصی ارائه دهید که بهتر است در قالب طولانی ارائه شود ، از مقاله های سفید استفاده کنید. بر خلاف یک پست وبلاگ یا مقاله ای که به عنوان پست مهمان ارائه می شود ، مقالات سفید باید آموزشی باشند و با شواهد و آمار معتبر پشتیبانی شوند.

این را امتحان کنید: یک مقاله سفید در مورد موضوع مربوط به محبوب ترین پست های وبلاگ خود ایجاد کنید. سپس ، مقاله سفید را به عنوان یک ارتقا content محتوا در آن پست های وبلاگ ارائه دهید.

8) کتاب الکتریکی :

در قسمت 8 انواع محتوای متنی به کتاب های الکترونیکی مولد سرب قدرتمندی برای مارک هایی هستند که امیدوارند لیست مشترکان بازاریابی ایمیل خود را افزایش دهند یا فرصت های تعامل را برای تیم های فروش خود افزایش دهند.

کتاب های الکترونیکی را می توان به عنوان یک بارگیری دیجیتالی رایگان ، به عنوان محتوای دروازه دار به مشترکان حق بیمه ارائه داد ، یا در بازارهایی مانند آمازون ارائه داد تا اقتدار نام تجاری را برای مدیر عامل شرکت ایجاد کند.

وقتی می خواهید اطلاعات عمیق یا پیش زمینه ای ارائه دهید ، وقتی مخاطب شما محدودیت زمانی ندارد یا وقتی می خواهید از مرحله آگاهی ساختمان عبور کنید و به راهنمایی مشتریان بالقوه در کانال فروش خود کمک کنید ، از کتاب های الکترونیکی استفاده کنید.

این را امتحان کنید: یک کتاب الکترونیکی در مورد موضوعی ایجاد کنید که برای مشتریان بالقوه شما اهمیت دارد. با ارائه نام و ایمیل خود به افراد اجازه دهید کتاب الکترونیکی را بارگیری کنند. با تبلیغات هدفمند در مورد محصولات یا خدمات خود ، به این افراد مراجعه كنید.

به عنوان مثال ، ما با Convince و Convert همکاری کردیم تا یک کتاب الکترونیکی در مورد چگونگی توسعه استراتژی موثر SEO ایجاد کنیم. هنگام ایجاد کتاب الکترونیکی ، حتماً یک صفحه فرود اختصاصی را با کتاب الکترونیکی دروازه دار ایجاد کنید.

انواع محتوای متنی
انواع محتوای متنی

برای سفارش تولید محتوای متنی از این لینک استفاده کنید


ویژگی های انواع محتوای متنی  :

محتوای متنی

1)جذاب باشد :

اگر این ویژگی را دارا باشد میتواند حتی نطرات افراد تنبل را نیز به خود جلب نماید. حتی تصاویر میتواند اثر گذاری چند برابر کند

2)ساختار شفاف :

روشن و بدون ابهام بودن دغدغه ی اصلی هر کاربری است.

3)محتوای ساده

4)محتوای با کیفیت

و این موارد در مقاله های دیگر به صورت ذره بینی مورد بررسی قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید :   تولید محتوا در حوزه خبری

در تولید انواع محتوای متنی باید به موارد زیر دقت نمود :

1)نیاز کاربر :
توجه داشته باشید برای هر موضوعی نباید محتوای متنی تولید نمود و باید نسبت به نیاز کاربر در آن زمان دقت داشت و اگر نسبت به نیاز مخاطب ، محتوای متنی خودتان را تولید نمایید هوشمندانه بودن تان را نشان می دهید و ارزش به مخاطبان .

2)نوع محصول و ویژگی هایش :
نوع محصولی که به کار میبرید باید دغدغه ای از نیاز افراد باشد و با ذکر ویژگی هایشان راهنمایی تان بی نقض میشود.

3)نوع خدمات و قیمت و محدوده سنی :
این موارد قسمت فرعی محتوای متنی میباشد که بایستی با نوع محصولتان مربوط باشد .

محتوای نوشتاری تنها مقاله های علمی نیست و بعضی محتوا های متنی ، قالب داستان نویسی دارند و به طوری مفید واقع میشوند که مقاله های علمی آن طور مورد استقبال قرار نمیگیرند و این نوع قالب بندی عمدتا از الگو های قدیمی است و تنها ویژگی آن سرگرم کنندگی نیست و از طریق تجربه آگاهی بهتر را می دهد.

و اما در مورد نویسنده محتوا که نویسنده باید خلاق باشد و کپی برداری از سایت های دیگر و یا از این قبیل کار ها شهرت و اعتبار را نابود میکند  .

تا الان بررسی انواع محتوای متنی از دیدگاه مخاطب را بررسی کردیم و حالا بررسی از طریق گوگل :

گوگل نیز مانند مخاطب متن را درک کرده و باکیفیت ترین این نوشته ها از نظر گوگل در صفحه اول قرار گرفته میشود ،البته با گذشت زمان و اینکه این کار از سال 2019 با الگوریتمی به نام BERT که مدلی برای پردازش طبیعی (NLP) است معرفی کرده است تا بهتر نتایج مربوط را ارایه کند.

در محتوای متنی در وبلاگ یا دیگر محتوا های متنی پاراگراف اول متن بسیار مهم بوده است که شما فقط 5 ثانیه وقت دارید خودتان یا محصولتان را به مخاطبان بهتر جلوه دهید و  در همان پاراگراف اول ، دید مخاطب را نسبت به محتوایتان میتوتنید بهتر و یا بدتر جلوه دهید و ین همان قسمت اصلی محتوای متنی است و بخش های عناوین و اولین جمله از هر بند نیز قسمت فرعی محتوای متنی قرار گرفته است.

باز به آخر مقاله‌ی انواع محتوای متنی رسیدیم و خیلی ممنون که تا آخر مقاله باز همراه ما بودید و در مورد قانون 5 ثانیه ای که گفتم مانند عشق در نگاه اول می باشد و دید بهتر یافتن در بین مخاطب نیز باعث شهرت محتوایتان می باشد اما نکته مهم که همهی این وقایع با گذشت زمان به وقوع می یابند .

*با آرزوی موفقیت*

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

👀

👄

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای وبسایت خودت محتوای سئو شده و یونیک داشته باشی. همین الان سفارش بده🔻

🔻

🔻

سفارش تولید محتوای متنی

همین الان میتونی برای اینستاگرامت یک دستیار و خمراه داسته باشی، برای دیدن تعرفه ها و امکانات لطفا از لینک زیر استفاده کن🔻

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x